مدیر ایکس باکس نگران فروش پایین کنسول‌ها نیست

هدف ایکس باکس، تضعیف سونی یا نینتندو هم نیست!

فروش کنسول های ایکس باکس

فیل اسپنسر، مدیر کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت چندان نگران فروش پایین کنسول های ایکس باکس نسبت به دیگر رقبا نیست.

چند وقتی است که شرکت مایکروسافت روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد. از یک طرف، عدم تایید معامله اکتیویژن بلیزارد توسط سازمان نظارتی بریتانیا و از طرفی دیگر، انتشار ضعیف بازی Redfall و کاهش فروش کنسول‌های ایکس باکس، همگی ردموندی‌ها را به دردسر انداخته است.

در همین حین، گزارش مالی اخیر مایکروسافت نشان می‌دهد که اگرچه میزان درآمد شرکت از فروش محتوا و ارائه خدمات به نسبت گذشته حدود ۳ درصد افزایش داشته، اما فروش کنسول‌ها تا ۳۰ درصد کاهش یافته که رقم قابل توجهی است. در همین راستا، آقای فیل اسپنسر در تازه‌ترین گفت‌وگو با پادکست Kinda Funny توضیحاتی در خصوص کاهش فروش کنسول های ایکس باکس و رقابت با سونی و نینتندو ارائه کرد.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

تجربه بازی‌ها در کنسول های ایکس باکس در اولویت ما قرار دارد، اما این موضوع تنها هدف و تلاش ما نیست. ما دیدگاه متفاوتی نسبت به این موضوع داریم. دیدگاه ما این است که بتوانید هر عنوانی را که دوست دارید، در هر کجا که دلتان می‌خواهد با هر فردی که می‌خواهید، تجربه کنید. ما می‌خواهیم زمانی که بازیکن‌ها کنسول ایکس باکس را خریداری می‌کنند، احساس کنند عضوی از خانواده آن هستند.

مدیر بخش گیمینگ مایکروسافت در ادامه خاطرنشان کرد که هدف اصلی ایکس باکس، تضعیف رقبا یعنی پلی استیشن و نینتندو نیست. از طرفی، اسپنسر به حضور ایکس باکس در جایگاه سوم کنسول‌ها اعتراف کرد که شکست ایکس باکس وان در نسل هشتم را مقصر اصلی این اتفاق می‌داند. به علاوه، او معتقد است که در حال حاضر هیچ راه حلی بی‌نقصی برای ایکس باکس وجود ندارد؛ چرا که این پلتفرم در جایگاه سوم بازار کنسول‌ها قرار دارد، در انتها، اسپنسر اذعان داشت که ساخت بازی‌های بی‌نظیر برای پیروزی در نسل و پیشی گرفتن از رقبا تنها چیزی نیست که همه مردم به دنبال آن باشند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا