1%
  • 0/10

احتمال تصاحب یک شرکت ناشر دیگر توسط ایکس باکس در آینده نزدیک

خرید دیگری در راه است

احتمال تصاحب یک شرکت ناشر دیگر توسط ایکس باکس در آینده نزدیک ۰ ۰۶ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
شرکت ناشر ایکس باکس

شواهد امر گویای این موضوع است که ایکس باکس تا پایان سال ۲۰۲۴ میلادی یک شرکت ناشر بزرگ دیگر را تصاحب می‌کند.

مایکروسافت در طول چند سال اخیر جدا از تاسیس استودیوهای مختلف، استودیوها و شرکت‌های ناشر بزرگی را خریداری کرده است. بعد از خرید تاریخی شرکت زنیمکس و بتزدا، این کمپانی به سراغ شرکت اکتیویژن بلیزارد رفت که بعد از چالش‌های فراوان، سرانجام موفق به تصاب این کمپانی به همراه فرنچایزهای آن از جمله کالاف دیوتی شد.

در حالی که به نظر می‌رسید ایکس باکس به خاطر دردسرهای اخیر و مشکلات حقوقی، لااقل برای مدتی روند تصاحب شرکت‌های ناشر را متوقف می‌کند، اما طبق تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی منابع غیر رسمی، ظاهرا ردموندی‌ها از همین حالا خود را برای خرید بعدی آماده می‌کنند.

ماجرا از این قرار است که کینگ دیوید، مجری معروف پادکست، در پیامی خاطرنشان کرده که مایکروسافت در حال آماده‌سازی خود برای تصاحب یک شرکت ناشر دیگر و اذغام آن با ایکس باکس است. بر اساس اظهارات او، به نظر می‌رسد این خرید تا پایان سال ۲۰۲۴ میلادی نهایی شده و خبر آن نیز در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

در حال حاضر جزئیاتی از خرید مایکروسافت در دسترس نیست، اما با توجه به گزارش‌های قبلی، ممکن است که کمپانی‌هایی نظیر سگا، کونامی و برادران وارنر به عنوان اهداف بالقوه خرید ردموندی‌ها باشند. از طرفی، شاید این خرید بزرگ‌تر از این موارد باشد؛ چرا که پیش‌تر تصاحب نینتندو و حتی پلی استیشن نیز مطرح شده بود.

البته، ذکر این نکته مهم است که بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت در حال حاضر با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شده است. در حقیقت، این شرکت به تازگی برای کاهش هزینه‌ها و تمرکز روی پروژه‌های اولویت‌دار، چهار استودیوی داخلی خود از جمله تانگو گیم‌ورکس و آرکین آستین را برای همیشه تعطیل کرد. هرچند، ممکن است که خرید بعدی به منظور جبران این تعطیلی‌ها باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments