فروشگاه دیجیتالی ایکس باکس 360 به‌زودی تعطیل می‌شود

دیگر امکان خرید بازی روی ایکس باکس 360 وجود نخواهد داشت

فروشگاه دیجیتالی ایکس باکس 360 به‌زودی تعطیل می‌شود عرفان بدری ۰ ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ اخبار بازی
فروشگاه دیجیتالی ایکس باکس 360

شرکت مایکروسافت (Microsoft) به تازگی از تعطیل شدن فروشگاه دیجیتالی ایکس باکس 360 در سال میلادی آینده خبر داده و این یعنی که دیگر امکان خریداری هیچ بازی، دی‌ال‌سی یا محتوای دیگری که مربوط به این کنسول باشد، وجود نخواهد داشت.

کنسول محبوب ایکس باکس 360 نخستین بار در سال ۲۰۰۵ عرضه شد و در طول عمر ۹ ساله خود تا سال ۲۰۱۶ بیش از ۸۴ دستگاه از آن در سراسر دنیا فروش رفت. در این ۹ سال هزاران بازی مختلف برای این کنسول عرضه شدند که البته دیگر برای خرید در دسترس نخواهند بود.

این طور که شرکت مایکروسافت اعلام کرده فروشگاه دیجیتالی ایکس باکس 360 از تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۴ (۸ مرداد ۱۴۰۳) برای همیشه تعطیل خواهد شد و این بدان معناست که کاربران دیگر نمی‌توانند بازی‌های این کنسول، دی‌ال‌سی‌ها یا محتواهای مربوط به آن‌ها را به صورت دیجیتالی خریداری کنند.

همچنین اتصال برنامه‌های Microsoft Movies و Microsoft TV App نیز به کنسول ایکس باکس 360 در تاریخ ذکر شده قطع می‌شود و این یعنی که هر فیلم و سریال تلویزیونی‌ای را که در اختیار دارید، از ۸ مرداد ۱۴۰۳ نمی‌توانید تماشا کنید. البته این محتواها در کنسول‌های نسل هشتمی و نسل نهمی ایکس‌باکس قابل استفاده خواهند بود.

البته لازم به ذکر است که هر بازی یا دی‌ال‌سی ایکس باکس 360 که روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس  از طریق قابلیت پشتیبانی از نسل قبل خریداری کرده‌اید، همچنان قابل اجرا باقی می‌مانند و حتی اگر آن‌ها را نصب نکرده باشید، می‌توانید مجددا دانلودشان کنید.

علاوه بر این هر بازی ایکس باکس 360 را که به صورت فیزیکی خریداری کرده باشید، می‌توانید تجربه کنید و تا زمانی که سازندگان و ناشران از بخش چندنفره آن‌ها پشتیبانی کنند، می‌توانید از این بخش بازی‌ها نیز استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید همچنان بازی‌ها و دی‌ال‌سی‌های ایکس باکس 360 سازگار با ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس را خریداری کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا