#مهسا_امینی

آیا داستان Venom 3 کار شخصیت ونوم را در MCU تمام می‌کند؟

پایان کار ونوم در سینما؟!

آیا داستان Venom 3 کار شخصیت ونوم را در MCU تمام می‌کند؟ سعید امینی فر ۰ ۱۵ آبان ۱۴۰۱ مارول

داستان فیلم Venom 3 طبق اعلام سازندگان، پایانی بر ماجراجویی ادی براک (Eddie Brock) در دنیای سینمایی سونی خواهد بود؛ اما آیا این به معنای پایان راه او در دنیای مارول خواهد بود؟

فیلم مورد انتظار Venom 3 که سونی آن را معرفی کرده، به عنوان آخرین قسمت از نقش ضد قهرمانی تام هاردی (Tom Hardy) اعلام شده، اما این اتفاق برای بینندگان موجب خلق سوالاتی از قبیل اینکه چه بلایی سر کراس‌اوور این فیلم با دنیای سینمایی اسپایدرمن (Spider Man) یا دنیای سینمایی مارول (MCU) می‌آید شده است. فیلم‌های Venom و Venom: Let There Be Carnage ونوم (Venom) را به عنوان یک قهرمان و قوی‌ترین سیمبیوت معرفی کردند، و حال که ادی براک از این سیمبیوت در سکانس پایانی بعد از تیتراژ Spider-Man: No Way Home ردپایی جا گذاشته، حال انتظار می‌رود که ونوم باید در هردو جهان سینمایی حضور پیدا کند.

در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ کلی مارسل (Kelly Marcel) تایید کرد که درحال نویسندگی و کارگردانی فیلم Venom 3 که آخرین قسمت از این سری خوانده می‌شود است. جمع و جور کردن داستان ونوم در سومین قسمت بنظر زیانی به بار نمی‌آورد، زیرا سه‌گانه‌ها در هالیوود بسیار رایج هستند. هرچند که، هنوز احتمالات کشف نشده‌ زیادی در مورد ادی براک و ونوم وجود دارد. آن‌‌ها هنوز با اسپایدرمن برخورد نداشته‌اند، هنوز مسیرهای داستانی که دارند به یکدیگر نرسیده‌ است، و هنوز توضیحی درمورد سکانس بعد از تیتراژ Spider-Man: No Way Home به ما داده نشده است. به هر حال ونوم تبدیل به یکی از محبوب‌ترین کاراکرهای دنیای سینمایی سونی شده‌ و هنوز پتانسیل زیادی برای نشان دادن دارد.

آیا ونوم برای کراس‌‌اوور‌های آینده اسپایدرمن بازمی‌گردد؟

با داشتن سه‌گانه‌ اسپایدرمن در دست دیگر، سیمبیوت استفاده شده در Spider-Man No Way Home به نظر می‌رسد که می‌تواند درون داستان گنجانده شود یا به صورت ونوم در مقابل اسپایدرمن استفاده گردد. چنین کراس‌اووری می‌تواند به فیلم Spider-Man No Way Home یک روح تازه ببخشد، و همچنین به دنیای سینمایی سونی یا دنیای سینمایی مارول فرصت‌های جدیدی برای خلق داستان‌های موفق در ادامه‌ راه بدهد. فیلم Venom 3 از نظر فنی، بنظر آخرین حضور تام هاردی در دنیای سینمایی سونی است، که البته میتواند در‌ ادامه به MCU راه پیدا کند که در نتیجه ادی براک بالاخره می‌تواند با پیتر پارکر (Parker Peter) مواجه شود. در غیر این صورت، این می‌تواند آخرین حضور ادی و ونوم با همدیگر بوده و سیمبیوت باقی‌مانده در MCU ممکن است نسخه‌ جدیدی از ونوم که در صدد انتخاب یک میزبان مناسب مانند Michael Mando’s Mac Garran یا Flash Thompson باشد، که هردوی آنها در کامیک‌های ونوم و مارول بوده‌اند. در هر دو صورت، استودیو مارول و سونی باید توضیح دهند که ونوم چگونه میتواند در داستان فیلم Venom 3 حضور یابد با وجود اینکه قسمتی از خود را در MCU جا گذاشته‌ است.

چرا ونوم باید در Avengers: Secret Wars حضور یابد؟!

زمانی که پیتر پارکر در تلاش بود که لباس آسیب دیده‌ خود را تعویض کند متوجه یک سیمبیوت شد، که لباس او را احاطه کرده و با گرفتن فرم لباس، ظاهر مشکی جدیدی به او داد. این بخش از تاریخچه کامیک بوک اسپایدرمن را نمی‌توان به صورت دقیق با سه‌گانه‌ اسپایدرمن سم ریمی (Sam Raimi) به دلیل استایل قدیمی ساخت و یا ترجمه کرد، اما حال می‌تواند به صورت کاملا وفادارانه و دقیق با Avengers: Secret Wars تطبیق داد. فیلم Avengers: Secret Wars یک فرصت عالی برای پیشرفت داستان Venom 3 است که یک نقش بزرگ در MCU ایفا کند، بدون اینکه باعث شود توجهات از موضوع اصلی دور شود. همچنین فیلم انتقام جویان 6 می‌تواند به صورت دقیقی بین Venom 3 و صحنه ی عظیم نبرد میان ونوم و اسپایدرمن درون Spider Man 4 یا Spider Man 5 گنجانده شود. در کنار همه‌ی این موارد، داستان مولتی‌ورس در Avengers: Secret Wars می‌تواند به حضور ادی براک و ونوم اصلی در MCU پایان دهد، یا اگر سونی و استودیو مارول تصمیم بگیرند، می‌توانند به اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland)، ونوم تام هاردی،و سینیستر سیکس (Sinister Six) سونی، اجازه‌ یک نبرد همه‌جانبه با محوریت  فیلم اسپایدرمن و روی‌دادن کراس‌اوور، بدهند.

ممکن‌است حضور ونوم در سینمای سونی هنوز تمام نشده‌باشد!

حضور ونوم در MCU می‌تواند به اسپایدرمن دسترسی به همان زره مشکی را بدهد که با این سیمبیوت درآمیخته شده، تا در مقابل یکی از مختلف و شناخته شده خود قرار بگیرد. اما همچنین می‌تواند به ونوم اجازه‌ تجربه‌ی یک خط داستانی جدید را هم داد که حول محور اسپایدرمن نباشد. به هر حال سونی از همین الآن مشغول ساختن گروه ضدقهرمان خود با سه عضو اول گروه سینیستر سیکس شده است؛ وولچر(Vulture)، موربیوس (Morbius)، کریون شکارچی (Kraven The Hunter). درهرصورت نمی‌توان با قطعیت راجع به آینده‌ ونوم، قبل از اینکه دذ MCU یا یک فیلم کراس‌اوور ظاهر شود نظری داد؛ حتی با در نظر گرفتن اینکه ونوم محبوبترین کاراکتر تاریخ سونی باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا