تاریخ اکران Wonder Woman 1984 برای بار سوم تغییر کرد

شرکت برادران وارنر زمان اکران را دو ماه عقب انداخت

تاریخ اکران Wonder Woman 1984 برای بار سوم تغییر کرد سورنا رضایی ۰ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
تاریخ اکران Wonder Woman 1984

شرکت برادران وارنر تصمیم گرفت تاریخ اکران Wonder Woman 1984 را به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان و بسته شدن سینماها، به مدت دو ماه عقب بیاندازد.

پس از اینکه اکران بسیاری از فیلم‌های بلاک باستر و مورد انتظار از جمله No Time to Die، Black Widow و Fast and Furious 9 عقب افتاد، گمانه‌زنی‌هایی پیرامون تغییر در تاریخ اکران Wonder Woman 1984 به‌وجود آمد. در آن زمان حتی گزارش‌هایی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه پتی جنکینز (Patty Jenkins) کارگردان و چارلز روون (Charles Roven) تهیه‌کننده‌ی پروژه از شرکت برادران وارنر خواستند تا زمان آمدن جدیدترین فیلم دنیای دی‌سی به سینما را تغییر دهد. ظاهرا جنکینز و روون بالاخره به خواسته‌ی خود رسیده‌اند.

با توجه به گزارش وب سایت Variety، شرکت برادران وارنر برای بار سوم اکران Wonder Woman 1984 را به تعویق انداخت. این فیلم ابرقهرمانی قرار بود از تاریخ ۱۶ خرداد سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۵ ژوئن سال ۲۰۲۰) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۲۴ مرداد (مصادف با ۱۴ آگوست) صبر کنند. پیش از این قرار بود فیلم ترسناک Malignant به کارگردانی جیمز وان (James Wan) از ۱۴ آگوست روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما شرکت برادران وارنر آن را عقب انداخت تا دنباله‌ی Wonder Woman جایگزین شود. در ضمن، دو فیلم Scoob و In the Heights هم از برنامه‌های اکران حذف شده‌اند. تاریخ‌های جایگزین برای این سه فیلم در آینده اعلام خواهد شد. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه‌ی رسمی شرکت برادران وارنر را مطالعه کنید:

وقتی به ساخت Wonder Woman 1984 چراغ سبز نشان دادیم، تنها هدفمان پخش روی پرده‌ی نقره‌ای بود و به هیچ روش جایگزینی فکر نمی‌کردیم. در نتیجه، با خوشحالی اعلام می‌کنیم این فیلم را از تاریخ ۱۴ آگوست به سینماها خواهیم آورد. امیدوار هستیم جهان تا آن زمان به مکانی ایمن‌تر و سالم‌تر تبدیل شود.

با وجود شایعه‌هایی مبنی بر انتشار Wonder Woman 1984 روی سرویس‌های استریم، تغییر در زمان اکران فیلم کاملا قابل‌پیش‌بینی بود. Wonder Woman، اولین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی است که توانست در کنار بازخوردهای مثبت، به فروش بالایی هم دست یابد. در نتیجه، کاملا منطقی است که مدیران وارنر روی اکران قسمت دوم در سینماها پافشاری کنند. به‌خصوص اینکه طبق گزارش‌های غیر رسمی در حدود ۲۰۰ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده است.

مقامات دولت آمریکا حدودا دو هفته‌ی قبل رسما دستور تعطیلی تمامی سینماهای این کشور را صادر کردند. این موضوع باعث شد میزان فروش فیلم‌ها در باکس آفیس هفته‌ی گذشته به رقم بی‌سابقه‌ی «صفر» برسد. در حال حاضر مشخص نیست سینماها در این کشور یا سایر نقاط جهان از چه زمانی باز خواهند شد. برخی پیش‌بینی کردند این شرایط تا پایان تابستان یا حتی اوایل پاییز ادامه داشته باشد. البته روند بازگشایی سینماهای چین به‌تازگی آغاز شده و می‌توان این اتفاق را به عنوان یک نشانه‌ی مثبت تلقی کرد. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا