شرکت والو قابلیت نصب ویندوز ۱۰ را به استیم دک اضافه کرد

نصب ویندوز ۱۰ در استیم دک + مزایا و معایب آن

نصب ویندوز ۱۰ در استیم دک

شرکت والو به وعده بسیار مهم خود عمل کرد و روز گذشته فایل‌های مربوط به ویندوز ۱۰ برای کنسول استیم دک را منتشر کرد. این اتفاق در کنار کنسول استیم دک می‌تواند انقلابی دیگر در صنعت بازی‌های ویدیویی باشد.

شرکت والو از همان ابتدا اعلام کرد که کنسول جدید آن‌ها یعنی استیم دک قابلیت اجرای ویندوز ۱۰ را دارد که البته باید برای انجام این کار از درایورهای رسمی ویندوز ۱۰ بهره برد. حال این درایورها به طور رسمی در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند. روز گذشته شرکت والو طی پستی در بلاگ شبکه استیم، تمام فایل‌های مربوط به ویندوز ۱۰ نسخه استیم دک و همینطور آموزش‌های مورد نیاز برای تعویض سیستم عامل این کنسول دستی و همچنین نحوه نصب دوباره سیستم عامل اصلی استیم دک را منتشر کرد.

در حالی که از این پس کاربران کنسول استیم دک قدرت نصب ویندوز ۱۰ در کنسول خود را دارند، از سوی دیگر محدود شده و دستشان تا حدی بسته می‌شود. شما در حال حاضر اگر اقدام به نصب ویندوز ۱۰ در کنسول استیم دک کنید، این سیستم عامل جایگزین سیستم عامل اصلی استیم دک شده و شما نمی‌توانید از سیستم عامل اصلی به طور همزمان با ویندوز ۱۰ استفاده کنید. لازم به ذکر است که کنسول استیم دک سیستم عامل ویندوز ۱۰ را بدون هیچگونه مشکل و کاملا روان اجرا کرده، ولی قدرت استفاده از سیستم عامل اصلی استیم دک را از شما می‌گیرد.

البته این نکته را نیز باید گوش زد کرد که شرکت والو پیش‌تر اشاره داشته که کنسول استیم دک قابلیت بوت همزمان دو سیستم عامل یا Dual-Boot را دارد، با این حال نرم افزارهای مورد نیاز برای انجام این کار هنوز آماده نشده‌اند. ما امید داریم که در آینده نه چندان دور این قابلیت مانند قابلیت نصب ویندوز ۱۰ به کنسول استیم دک افزوده شود و پس از آن کاربران می‌توانند به طور همزمان دو سیستم عامل دلخواه را در کنسول استیم دک خود نصب و اجرا کنند.

در حال حاضر و در زمان انتشار این مطلب، شما تنها قادر به نصب ویندوز ۱۰ بوده و درایورهای ویندوز ۱۱ برای کنسول استیم دک در دسترس نیستند، با این حال والو وعده انتشار این درایورها، مانند انتشار درایورهای Dual-Boot را به ما داده است.

تنها اجرای ویندوز ۱۰ در کنسول استیم دک برای ما جالب و شگفت انگیز نیست و چیزهای بیشتری از این اتفاق سهم ما شده است و در این میان، اجرای بازی‌هایی که با کنسول استیم دک سازگار نبودند مهم‌ترین و شگفت انگیز‌ترین موضوع است. به عنوان نمونه، شما حالا می‌توانید بازی شوتر تخیلی Destiny 2 که سیستم عامل اصلی استیم دک قدرت اجرای این بازی را به دلیل ناسازگاری با سیستم‌های ضد تقلب BattlEye نداشت اجرا کنید.

در سوی دیگر، کاربران می‌توانند با استفاده از ویندوز ۱۰ و نصب نرم افزار ایکس باکس، از بازی‌های سرویس گیم پس نیز در کنسول دستی خود بهره ببرند، البته تمام این‌ها برای کنسول استیم دک جدید بوده و باید برای رفع تمام مشکلات مربوط به این سیستم عامل در استیم دک صبر داشته باشند. نظر شما چیست؟ آیا شما حاضر به نصب ویندوز ۱۰ به جای سیستم عامل اصلی استیم دک در کنسول خود هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا