شخصیت یوی در انیمه Hell's Paradise

چرا شخصیت یوی در انیمه Hell’s Paradise منبع اصلی قدرت گابیمارو است؟

یوی مانند یین برای یانگ عمل می‌کند.

در انیمه Hell’s Paradise، منبع اصلی انرژی در بدن همه موجودات زنده، قدرتی به نام تائو (Tao) می‌باشد. مانند آموزه‌های تائوئیستی واقعی چینی، تائو را در این انیمه نیز تنها با دستیابی به تعادل بین ضعف و قدرت، یا یین (Yin) و یانگ (Yang)، می‌توان تحت کنترل خود درآورد. شخصیت یوی (Yui) در انیمه Hell’s Paradise مانند یین برای یانگ عمل می‌کند.

گابیمارو (Gabimaru) که به عنوان یک قاتل در روستای شینوبی ایواکاگوره (Iwakagure) بزرگ شده بود، برای دستیابی به قدرت و بی‌رحمی خالص در نبرد، از سنین پایین آموزش دید. با این حال، این طبیعت بی‌رحم پس از ازدواج و برقراری ارتباط با همسرش، یوی، شروع به تزلزل کرد که باعث شد او بطور کامل بخواهد از کشتن دست بکشد. در حالی که به نظر می‌رسید تغییر رفتار او که از همسرش الهام گرفته بود، منشا ضعف گابیمارو برای همتایان شینوبی‌اش بود، اما سپس این ضعف تبدیل به کلید دستیابی گابیمارو به قدرت تائو شد که همین باعث شد او بتواند در نبرد با قدرت عظیم لرد تنسن (Lord Tensen) جان سالم بدر ببرد.

قدرت تائو از چه چیزی الهام گرفته شده است و نحوه عملکرد آن به چه صورت است؟

تائوئیسم مکتبی فکری و تمرینی معنوی است که در تائو ته چینگ لائوتسه (Lao Tzu’s Tao Te Ching) برای اولین بار ارائه شده است که قدمت آن برمی‌گردد به حدود 600 سال قبل از میلاد. هدف تائوئیسم آموزش روشی از زندگی است که می‌تواند به یک فرد کمک کند تا هماهنگی بین خود و جهان را به دست بیاورد. با دستیابی به تعادل درونی، تائوئیست به حالتی از جریان با جهان اطراف خود می‌رسد که هم خودانگیخته و هم در صلح است و از آرامش درونی برخوردار است. طبق آموزه‌های تائوئیستی، تائو را هرگز نمی‌توان آنگونه که باید به وسیله کلمات توضیح داد. تنها زمانی که آن را زندگی می‌کنیم می‌توانیم به درکی از آن برسیم. همانطور که لائوتسه (Lao Tzu) می‌گوید: تائویی که می‌تواند توصیف شود، تائویی جاودانه و همیشگی نیست.

در Hell’s Paradise، درست مانند آموزه‌های واقعی تائو، راه‌های مختلفی برای دستیابی به تعادل درونی وجود دارد. تمرین‌کنندگان تائو به دنبال آنند تا از طریق تمرین مدیتیشن مداوم، شفقت صبورانه، و حتی آمیزش آگاهانه، به تعادل تائو برسند. تنسن‌ها آشکارا آنچه را که بوچو جوتسو (Bochu Jutsu) می‌نامند تمرین می‌کنند تا بتوانند بین یین و یانگ جابجا شوند. در نهایت، در فلسفه تائوئیست، هدف اصلی دستیابی به راه میانه بین افراط است. این مسیر میانی که نماد دوگانگی یین و یانگ است، مستلزم نوسان دائمی بین خوب و بد، روشنایی و تاریکی و مثبت و منفی است.

با این حال، چیزهای دیگری نیز وجود دارد. در مکتب تائوئیسم، پنج مرحله در تعادل بین یین و یانگ وجود دارد که به عنوان عناصر فیزیکی جهان شناخته شده‌اند. این پنج مرحله عبارتند از: یانگ کهتر که با چوب مطابقت دارد، یانگ اصلی که با آتش مطابقت دارد، یین\یانگ که با زمین مطابقت دارد، یین اصلی که با آب مطابقت دارد و یین کهتر که با فلز مطابقت دارد. این ویژگی‌های عنصری نیز در درک قدرت تائو در انیمه Hell’s Paradise اهمیت زیادی دارند زیرا هر شخصیت در انیمه ویژگی عنصری خود را در همین راستا به دست می‌آورد. به عنوان مثال عنصر گابیمارو، آتش، عنصر ساگیری (Sagiri) چوب و عنصر نوروگای (Nurugai) آب است.

چگونه شخصیت یوی در انیمه Hell’s Paradise به گابیمارو از طریق ضعف، قدرت می‌بخشد؟

همسر گابیمارو از طریق راه‌های مختلفی، توانایی قدرت بخشیدن به او را دارد که همه آن‌ها ریشه در تائو دارند. یکی از ساده‌ترین راه‌هایش این است که او کسی است که گابیمارو می‌خواهد برایش بجنگد. داشتن کسی که بخواهید برایش بجنگید منبع قدرت مهمی در این انیمه است که در سرتاسر آن تکرار می‌شود. نمونه‌هایی از این در رابطه بین برادران آزا (Aza) و همچنین در رابطه بین تنزا (Tenza) و نوروگای  نیز دیده می‌شود.

در مورد برادران آزا، دلیل اصلی اینکه چوبی (Chobei) پس از پرتاب شدن به گودال تان (Tan) کشته نشد، عزم و اراده تزلزل ناپذیر او برای محافظت از برادرش بود. به طور مشابه هنگامی که تنزا، شیون (Shion) و نورگای با لرد تنسن مواجه شدند، اراده خالص تنزا برای محافظت از استاد و شاگردش بود که توانست به او این نیرو را ببخشد تا بتواند لورد تنسن را به اندازه کافی عقب نگه دارد و برایشان زمان فرار بخرد. این تمایل جنگیدن برای دیگری منبع قوی گابیمارو برای مبارزه است. او حاضر است به هر قیمتی که باشد هرکاری انجام دهد تا بتواند نزد همسرش بازگردد.

یکی دیگر از راه‌هایی که شخصیت یوی در انیمه Hell’s Paradise از طریق آن به گابیمارو قدرت می‌بخشد، به عطوفت آوردن او به وسیله عشق است. این عشق همسرش است که به گابیمارو این ظرفیت را می‌دهد تا تعادل روحی خود را حفظ کند و به تائو دسترسی پیدا کند، به گونه ای که او را قادر می‌سازد تا در برابر قدرت تنسن بایستد. تربیت گابیمارو به عنوان یک شینوبی در ایواگاکوره، باعث شده بود که او شخصیتی سرد، بی‌رحم و قوی داشته باشد. اما این ویژگی‌ها برای مهار تائو کافی نیستند. تائو به تعادل بین سردی و گرمی، بی‌رحمی و مهربانی و قدرت و ضعف نیاز دارد و همه اینها چیزهایی هستند که گابیمارو به‌خاطر عشق یوی از آنها برخوردار است.

هنگامی که گابیمارو حافظه خود را از دست داد و به ماهیت بی‌رحم خود به عنوان یک قاتل بازگشت، تاثیر واقعی تائو در نبرد مورد آزمایش قرار گرفت. در حالی که عصبانیت او در ابتدا تواناییش را برای مبارزه از او گرفت، می (Mei) موفق شد تا به گابیمارو یادآوری کند که برای چه چیزی می‌جنگد که همین باعث شد او با به یاد آوردن همسرش بازهم به تائو دسترسی پیدا کند. ارتباط گابیمارو با همسرش چیزی است که باعث می‌شود او بتواند از قدرت واقعی تائوی خود استفاده کند.   

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا