#مهسا_امینی

چرا ادامه‌ی سریال تاریخی Vikings ساخته نمی‌شود؟

شورانر پاسخ می‌دهد

سریال تاریخی Vikings

مایکل هرست فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی انگلیسی در مصاحبه‌ی اخیر خود دلایل اتمام سریال تاریخی Vikings با فصل ششم را فاش کرد.

Vikings، یک سریال درام و تاریخی است که ماجراجویی‌های راگنار لودبروک، اعضای خانواده و همرزمانش را در سرزمین انگلستان به تصویر می‌کشد. اگرچه گروهی از کارشناسان معتقد هستند محصول شبکه‌ی هیستوری در نمایش تاریخ چندان قابل‌استناد نیست اما این اثر به کمک سرویس‌های استریم نتفلیکس و ویدیو پرایم به محبوبیت بالایی در میان مخاطبان جهانی دست یافت. عوامل مختلفی در رخ دادن این اتفاق دخیل بوده‌اند که از مهم‌ترینشان می‌توان به فیلمنامه‌ی کم‌نقص و نقش‌آفرینی‌های عالی اشاره کرد. وایکینگ‌ها برخلاف اسپارتاکوس جشنواره‌ای از صحنه‌های جنسی و خشونت‌آمیز نیست و سعی می‌کند به معرفی شخصیت‌هایش پرداخته و مخاطب را با آن‌ها همراه کند.

مدیران هیستوری در ابتدا قصد داشتند Vikings را در قالب یک مینی سریال پخش کنند اما محبوبیت بسیار بالا و غیرمنتظره‌اش باعث ساخت فصل‌های دوم و سوم شد. ادامه یافتن این روند، سازندگان را به افزایش تعداد قسمت‌های هر فصل سوق داد تا فصل‌های چهارم و پنجم مجموعا ۴۰ قسمت داشته باشند. فصل ششم هم که پایانی بر ماجراجویی‌های واکینگ‌ها به شمار می‌رود، به دو نیمه تقسیم شد. ۱۰ قسمت ابتدایی در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی و ۱۰ قسمت پایانی هم اواخر سال گذشته از طریق پرایم ویدیو در دسترس قرار گرفتند تا یکی از محبوب‌ترین سریال‌های درام و تاریخی به سرانجام برسد.

مایکل هیرست (Michael Hirst) فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی انگلیسی چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داد. مطابق انتظار، یکی از سوال‌ها به Vikings و دلیل اتمامش با فصل ششم اختصاص داشت. شورانر سریال در پاسخ فاش کرد اتمام داستان با فصل ششم تصمیم خودش بوده و هرگز بحث فشار از سوی مدیران شبکه‌ی هیستوری مطرح نبود. او در ادامه گفت از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده بود تا سریال را با کشف آمریکا و نیوفاندلند (یک آبخوست در کانادا) به پایان برساند:

من تصمیم گرفتم سریال با فصل ششم به پایان برسد. می‌دانستم کشف آمریکا و نیوفاندلند پایانی بر ماجراجویی‌ها خواهد بود. از همان ابتدا چنین قصدی داشتم.

هفت سال شب و روز را با نوشتن و فکر کردن به این سریال گذراندم و نیاز داشتم آن را به پایان برسانم. باید این کار را می‌کردم. از همه مهم‌تر، باید خط‌های داستانی باقی مانده را به گونه‌ای به پایان می‌رساندم که برای مخاطب رضایت‌بخش و راضی‌کننده باشد. دوست نداشتم به آن‌ها خیانت کنم. هرگز نمی‌خواستم به بازیگران، شخصیت‌ها و مخاطبان خیانت کرده باشم.

بزرگ‌ترین چالش، نوشتن پایانی رضایت‌بخش و راضی‌کننده برای خط‌های داستانی بود. علاوه بر این، باید عدالت را در حق تمامی شخصیت‌ها رعایت می‌کردم. نهایتا مجبور شدم مرگ را به عنوان پایانی برای سرگذشت برخی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها انتخاب کنم. به همین دلیل، نوشتن ۱۰ قسمت پایانی فصل ششم تجربه‌ای بسیار احساسی‌ برای من بود.

مایکل هیرست در ادامه‌ی مصاحبه گفت کار روی سریال تاریخی Vikings نه تنها لذت‌بخش، بلکه بسیار سخت و طاقت‌فرسا بوده است. او مجبور بود ساعت‌های زیادی از طول روز را پای سریال بگذارد و همین موضوع در بلند مدت باعث اعتراض همسرش شد. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توان گفت هیرست به اتمام سریال با فصل ششم نیاز داشت تا بتواند زمان بیشتری را به خانواده‌اش اختصاص دهد. جدا از این موضوع، بسیاری از خط‌های داستانی به پایان رسیده بودند و اتمام سریال با فصل ششم، اقدامی منطقی به نظر می‌رسید.

فصل ششم Vikings بازخوردهای بسیار خوبی را از سوی کارشناسان دریافت کرده است. این موضوع نشان می‌دهد مایکل هیرست موفق شد سریال را به گونه‌ای که می‌خواسته به اتمام برساند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا