خالق شخصیت تانوس درباره بازگشت احتمالی این کاراکتر به دنیای سینمایی مارول می‌گوید

ادعای عجیب خالق تانوس

خالق شخصیت تانوس

خالق شخصیت تانوس (Thanos) اخیرا مصاحبه‌ای انجام داده است که درباره حضور این کاراکتر در دنیای سینمایی مارول حرف می‌زند و ادعا می‌کند تانوس امکان دارد در پروژه‌های بعدی حضور پیدا کند.

تانوس اولین بار در دنیای سینمایی مارول در سکانس پایانی پس از تیراژ نخستین فیلم The Avengers محصول سال ۲۰۱۲ ظاهر شد و در آن سکانس معلوم شد که او لوکی را فریب داده است تا به زمین حمله کند. به‌علاوه این کاراکتر را دوباره در فیلم‌های Avengers: Age of Ultron و Guardians of the Galaxy مشاهده می‌کنیم. در نهایت تانوس در فیلم‌های اونجرز با تحت اسامی Infinity War و Endgame به‌عنوان شخصیت منفی اصلی در هر دو اثر ظاهر شد و لقب قوی‌ترین آنتاگونیست در حماسه اینفیتی (Infinity Saga) مارول استودیوز دریافت کرد. البته تونی استارک که با نام مستعار مرد آهنی (Iron-Man) شناخته می‌شود با ایثار و فدا کردن زندگی خود تانوس و ارتشش را برای همیشه از زمین محو کرد و آن‌ها را از بین برد. اما واقعا شخصیت فوق‌العاده محبوب تانوس که از پتانسیل خاصی در جوهره کاراکتری خود برخوردار است، برای همیشه از دنیای سینمایی مارول خارج شده است؟

جیم استارلین (Jim Starlin)، نویسنده سرشناس صنعت کمیک که با هر دو کمپانی مارول و دی‌سی همکاری کرده و آثاری بی‌نظیر و غیرقابل توصیفی برای این دو شرکت به‌جا گذاشته است، او در طی گفتگوی با وب‌سایت مطرح Inverse درباره شیوه استفاده مارول از شخصیت تانوس در فیلم‌هایش صحبت کرد. استارلین شخصیت ویلن تانوس را در دهه ۷۰ خلق کرد و در جریان مصاحبه خود درباره پتانسیل جاودان این کاراکتر در دنیای سینمایی مارول صبحت‌هایی انجام داد و ادعا کرد که شاید مارول استودیوز دوباره تانوس را در صفحه بزرگ سینما نمایش دهد.

من فکر می‌کنم که خصلت شخصیت تانوس مخاطبان را به‌شدت تحت تاثیر قرار داد. این کاراکتر اتفاقات و دیالوگ‌هایی را رقم زد که برای بسیاری جالب و ذهن‌شان را درگیر سوالات متعددی کرد. تانوس واقعا آنتاگونیستی بی‌نقص و کامل است. فکر نمی‌کنم که فیلم Endgame آخرین دیدار مخاطبان با این شخصیت باشد. مارول از حضور این شخصیت در فیلم‌هایش پول زیادی به‌دست آورد و احتمالا هنوز نیز می‌تواند از آن مقدار قابل توجهی پول استخراج کنند.

این نویسنده زبردست و توانا همچنین درباره بازگشت احتمالی تانوس در حماسه مولتی‌ورس مارول بحث کرد.

به‌تازگی به گوش‌ام رسیده است که مارول قصد دارد از شخصیت‌های دیگری که من خلق کردم استفاده کند. اکنون که آن‌ها حماسه مولتی‌ورس را به‌وجود آوردند، امکان بازگرداندن تانوس وجود دارد. همچنین ممکن است شخصیت دیگری را به‌جای تانوس قرار دهند. البته ناگفته نماند که مارول از تعداد کمی شخصیت غافل شده و آن‌ها را در فیلم‌های خود نشان نداده است. مانند برادران خونی (Blood Brothers).

استارلین به شخصیت‌های براداران خونی اشاره می‌کند که نخستین بار در سال ۱۹۷۳ در کمیک بوک‌های آیرون‌من در قامت ابرشرورانی حاضر شدند. با این حال در سال ۲۰۲۰ شایعاتی مبنی بر این‌که مارول استودیوز قصد دارد دوباره تانوس را در پروژه‌های بعدی خود قرار دهد به گوش می‌رسید. اما غیر از نمایش تصویر جسد او در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness، چیزی فراتر از این کاراکتر به تصویر نگذاشتند. شاید بهتر باشد که تانوس در دنیای سینمایی مارول مرده و برای همیشه دفن باشد. به هر حال، کاراکتر کانگ فاتح (Kang the Conqueror) با نقش آفرینی جاناتان میجرز (Jonathan Majors) قرار است به‌عنوان ویلن اصلی پروژه‌های بعدی مارول حضور پیدا کند.

نظر شما درباره احتمال بازگشت این شخصیت چیست؟ آیا ادعا خالق شخصیت تانوس به وقوع می‌پیوندد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا