#مهسا_امینی

چرا کوئنتین تارانتینو از ساخت اقتباس سینمایی Luke Cage منصرف شد؟

لارنس فیشبرن یا وسلی اسنایپس؛ مسئله این است!

چرا کوئنتین تارانتینو از ساخت اقتباس سینمایی Luke Cage منصرف شد؟ سورنا رضایی ۰ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
اقتباس سینمایی Luke Cage

کوئنتین تارانتینو در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود به اقتباس سینمایی Luke Cage و دلایل ساخته نشدن آن پرداخت.

وقتی به پرونده‌ی کاری فیلمسازان مختلف نگاهی می‌اندازیم، با پروژه‌هایی روبرو می‌شویم که هیچ وقت ساخته نشده و روی پرده‌ی نقره‌ای نرفتند. این مسئله برای کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) کارگردان برنده‌ی اسکار هم صدق می‌کند. او در جریان تور تبلیغاتی The Hateful Eight فاش کرد سال‌ها قبل می‌خواست اقتباس سینمایی Luke Cage را بسازد اما این ایده هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت. در آن زمان گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر عدم توافق تارانتینو و مارول به‌وجود آمد اما ماجرا چیز دیگری بوده است.

کوئنتین تارانتینو چندی پیش در پادکست Three Girls, One Keith به میزبانی ایمی شومر (Amy Schumer) حضور پیدا کرد. در بخشی از پادکست بحث به سمت اقتباس سینمایی Luke Cage کشیده شد و تارانتینو هم برای نخستین بار به دلایل ساخته نشدن آن پرداخت:

ایده‌ی ساخت فیلم سینمایی بر اساس کمیک بوک‌های لوک کیج به سال‌ها قبل از اینکه دنیای سینمایی مارول روی کار بیاید بازمی‌گردد. پس از Reservoir Dogs و قبل از Pulp Fiction، به ساخت این فیلم فکر می‌کردم. سال‌های کودکی و نوجوانی‌ام با جمع‌آوری کمیک بوک گذشته بود. در ابتدا تنها کمیک بوک Luke Cage: Hero for Hire را دوست داشتم اما بعدها Luke Cage: Power Man و Shang-Chi: Master of Kung Fu هم به لیست مورد علاقه‌هایم اضافه شدند.

پس از اینکه کوئنتین تارانتینو برای ساخت فیلم مصمم شد، این موضوع را با دوستان خود در میان گذاشت تا بتواند بازیگر مورد نظر را انتخاب کند اما این گفتگو نتیجه‌ی خوشایندی نداشت:

دوستان خوره‌ی کمیک بوکم مرا از ساخت این فیلم منصرف کردند چون فکر می‌کردم لارنس فیشبرن (Laurence Fishburne) انتخاب فوق‌العاده‌ای برای ایفای نقش لوک کیج باشد اما تمامی آن‌ها عقیده داشتند باید وسلی اسنایپس (Wesley Snipes) را انتخاب کنم. من هم در پاسخ گفتم: «ببینید، من از وسلی خوشم می‌آید اما لارنس فیشبرن عملا مارلون براندو (Marlon Brando) است. فکر می‌کنم او همان بازیگری است که دنبالش می‌گردم.»

آن‌ها سپس گفتند: «حق با تو است اما فیزیک لارنس به تغییرات بسیار زیادی نیاز دارد، در حالی که اسنایپس همین الان از فیزیک مورد نیاز برای نقش لوک کیج برخوردار است.» من هم نهایتا اینطور واکنش نشان دادم: «لعنت به شماها! شماها همه چیز را خراب کردید. این موضوع دیگر اصلا مهم نیست.»

اقتباس سینمایی Luke Cage
پوستر سریال Luke Cage

اگرچه کوئنتین تارانتینو ایده‌ی ساخت فیلم بر اساس کمیک بوک‌های لوک کیج را کنار گذاشت اما مارول و نتفلیکس اقتباس تلویزیونی این ابرقهرمان را در سال ۲۰۱۶ میلادی تولید کردند. البته سریال Luke Cage سرانجام خوشی نداشت؛ زیرا نتفلیکس پس از پخش تنها دو فصل آن را لغو کرد. بعدها مشخص شد که بین مدیران نتفلیکس و نویسندگان سریال اختلاف نظر به‌وجود آمده بود. تارانتینو در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این سریال پرداخت و گفت بهتر بود اتفاقات داستان به جای دوران مدرن در دهه‌ی ۷۰ میلادی رخ می‌داد.

جدیدترین محصول کوئنتین تارانتینو تحت عنوان Once Upon a Time in Hollywood در سال ۲۰۱۹ میلادی راهی سینماهای آمریکا شد. این فیلم درام و کمدی توانست در ۱۰ رشته‌ی مختلف مراسم اسکار نامزد شده و نهایتا دو مورد از آن‌ها را به‌دست آورد. بازیگران شناخته‌شده‌ای از جمله لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio)، برد پیت (Brad Pitt) و مارگو رابی (Margot Robbie) در آن به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا