برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا نسخه دیجیتالی فیلم اوپنهایمر دیرتر از آنچه انتظار می‌رود منتشر خواهد شد؟

فعلا باید صبر کنید!

آیا نسخه دیجیتالی فیلم اوپنهایمر دیرتر از آنچه انتظار می‌رود منتشر خواهد شد؟ ۰ ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ سینما کپی لینک
نسخه دیجیتالی فیلم اوپنهایمر

بااینکه هنوز یک ماه از کران همزمانش با باربی نگذشته، طرفداران بی‌صبرانه منتظر نسخه دیجیتالی فیلم اوپنهایمر هستند که ظاهرا قراره دیرتر از آنچه انتظار می‌رود منتشر شود.

طبق گزارش‌ها، کریستوفر نولان (Christopher Nolan) استودیو یونیورسال را برای اکران اوپنهایمر انتخاب کرد تا بتواند حضوری پررنگ و طولانی در سینماها داشته باشد. پس از مذاکرات متعدد بالاخره یونیورسال با بازه زمانی ۱۲۰ روزه موافقت کرد تا اوپنهایمر را تا نزدیک روز شکرگزاری از خانه‌ها دور نگه دارد.

داستان زندگی پدر بمب اتمی طی سه هفته گذشته عملکرد بی‌نظیری در گیشه داشته و در زمان نگارش این مطلب توانسته به فروش ۶۴۹ میلیون دلاری در سرتاسر جهان دست پیدا کند، چراکه تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند رقم نهایی می‌تواند از ۹۰۰ میلیون دلار نیز عبور کند. بدیهی است که اوپنهایمر برای رسیدن به چنین رقم قابل توجهی، هنوز مسیر طولانی در پیش دارد و به‌همین خاطر لازم است تا برای مدتی در انحصار سینماها باقی بماند، به‌خصوص که هنوز اکران خود را در بازار بزرگ چین آغاز نکرده است.

به گفته مت بلونی (Matt Belloni)، عضو خبرنامه Puck، دلیل اصلی همکاری کریستوفر نولان با یونیورسال، تمایل آن به اکران فیلم با بازه زمانی ۱۲۰ روزه بوده است. جالب اینجاست که یونیورسال برای اکثر فیلم‌های جدیدش قرارداد استریم با سرویس پیکاک (Peacock) دارد و بزرگترین بند قرارداد، اضافه شدن فیلم‌ها بعد از اکران ۱۲۰ روزه در سینما است. بنابراین اوپنهایمر باید دقیقا ۱۲۰ روز پس از اکران در سینما به سرویس استریم پیکاک اضافه شود تا اینگونه یونیورسال بتواند به قرارداد انحصاری خود با نولان و توافقش با پیکاک برای ارائه خدمات در بازه زمانی تعیین شده احترام بگذارد.

قرارداد پیکاک همچنین مستلزم آن است که فیلم‌های یونیورسال حداکثر تا چهار ماه بعد از بازه زمانی ۱۸ ماهه استریم خود همچنان در تصاحب پیکاک باشند، تا اینگونه فیلم‌ها در ۱۰ ماه میانی از طریق سرویس‌های دیگر اجاره یا خریداری شوند. اگر اوضاع طبق برنامه پیش برود، اوپنهایمر باید در تاریخ ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان)، درست روز شکرگزاری آمریکا، پخش آنلاین خود را آغاز کند. نسخه دیجیتالی و بلوری نیز می‌توانند بر اساس الگوهای قبلی فیلم‌هایی که حداقل چند هفته پس از پلتفرم‌های دیجیتالی به رسانه‌های فیزیکی می‌آمدند، در اواخر ماه نوامبر منتشر شوند.

اکران جدیدترین اثر کریستوفر نولان همچنان در سینماها ادامه دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments