برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
جهان بازی ماینکرفت
1%
  • 0/10

فعالیت‌های اضافه‌ای که اگر حوصله‌تان در جهان بازی ماینکرفت سر رفته بود می‌توانید انجام دهید

به وقت اضافه‌ کاری

فعالیت‌های اضافه‌ای که اگر حوصله‌تان در جهان بازی ماینکرفت سر رفته بود می‌توانید انجام دهید ۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

جهان بازی ماینکرفت آنقدری بزرگ و پویا با گرافیکی پیکسلی طراحی شده است که شما ذره‌ای احساس سر رفتن حوصله‌تان را نکنید. حال اگر حس می‌کنید که این بازی خسته کننده شده است‌، در ادامه قرار است به فعالیت‌هایی بپردازیم تا حسابی شما را سرگرم کند.

ماینکرفت یک بازی ویدئویی بسیار محبوب و پرطرفدار است که توسط استودیوی Mojang Studios توسعه یافته است و توسط شرکت Microsoft منتشر شده است. این بازی یک بازی سندباکس بازی‌های ویدئویی است که به بازیکنان امکان می‌دهد دنیاهای زیبا و بی‌نهایتی را بازی کنند و خلاقیت خود را در آن‌ها به اثبات برسانند.

در ماینکرفت، بازیکنان می‌توانند منابع مختلف را جمع‌آوری کنند، ساختمان‌های مختلفی بسازند، ماجراجویی در دنیاهای متنوعی بروند و با هیولاها و دشمنان مختلف مبارزه کنند. یکی از ویژگی‌های برجسته ماینکرفت، قابلیت سفارشی‌سازی بی‌نهایت آن است، که به بازیکنان امکان می‌دهد دنیاها، موجودات، قوانین و قواعد بازی را به دلخواه خود تغییر دهند. همچنین، ماینکرفت دارای یک جامعه فعال و بزرگ از بازیکنان است که مد‌ها، نقشه‌ها، و ساختمان‌های زیبا و خلاقانه‌ای را ایجاد کرده‌اند که بازی را به طرز جذابیت بیشتری تغییر می‌دهند. به عنوان یک بازی چندنفره، ماینکرفت امکان بازی با دوستان و همکاری در ساخت و اکتشاف دنیاهای مشترک را فراهم می‌کند.

حالا با تمام این تفاصیل ممکن است مدت زیادی از تجربه بازی کردن ماینکرفت شما گذشته باشد و به نوعی خسته از خسته شده‌اید یا حوصله‌تان سر رفته است. برای همین لیستی تهیه کردیم تا توانسته باشیم در زمینه شما دوباره هوشیار به بازی ماینکرفت سوق بدهیم.

40. پیدا کردن همه نژاد‌های گرگ‌ها

به عنوان بخشی از به‌روزرسانی شماره 1.21، درست مانند وجود داشت اکثریت نژاد گربه‌ها، حالا گرگ‌ها هم از این ویژگی بهره‌مند شده‌اند.

نه نوع گرگ مختلف برای پیدا وجود دارد: گرگ رنگ‌پریده در زیست‌بوم تایگا، گرگ زنگ‌زده در زیست‌بوم‌های جنگل، گرگ خال‌دار در زیست‌بوم‌های ساوانا، گرگ سیاه در زیست‌بوم‌های تایگا با درختان کاج قدیمی، گرگ راه‌راه در زیست‌بوم‌های بد‌لندز، گرگ برفی در دشت‌های برفی، گرگ خاکستری در تایگاهای برفی، گرگ جنگلی در زیست‌بوم‌های جنگل، و گرگ شاه‌بلوطی در تایگاهای قدیمی با درختان صنوبر. حالا بازیکنان می‌توانند که لباس‌های ماجراجویی خود را به تن کرده و پیدا کردن آن‌ها بپردازند. لازم به ذکر است که حتی می‌توانید با استفاده از پوست گرگ‌ها، زره آرمادلیو خود را زیبا‌تر کنید.

39. حضور در اتاق‌های آزمایش (Trial Chambers)

یکی از مواردی که توسط طرفداران درخواست داده می‌شود که به جهان بازی ماینکرفت اضافه شود، اتاق‌های آزمایش بودند. اتاق‌هایی که بازیکنان می‌توانند در آن با انجام چالش‌هایی مثل؛ مبارزه با دشمنان، از جوایزی بهره‌مند شوند.

این جوایز شامل؛ گلد، دایمند، امرالدها و انچنت بوک‌ها باشند که البته بعضا جایزه‌های منحصر به فردی هم وجود دارد که شما فقط در این اتاق‌ها می‌توانید آن را به دست بیاورید. حتی شما می‌توانید با استفاده از Bad Omen جوایز تقویت شده‌ای هم دریافت که اما این باعث بیشتر شدن چالش شما در بازی می‌شود.

38. ساخت گالری هنری

یکی از کارهای جذابی که شما می‌توانید در جهان بازی ماینکرفت خود را مشغول به آن کنید، پیدا کردن تابلوهای نقاشی است. 25 تابلو در بازی وجود دارد که بازیکنان می‌توانند به کاوش جست‌و‌جو آن‌ها به دست بیاورند.

اما خب به دست آوردن آن‌ها موقعی می‌تواند جذاب باشد که شما ساختمان یا به اصطلاح یک گالری درست کنید و تابلوهایی که دارید را در آن به نمایش بگذارید.

37. ساخت یک ورزشگاه

شاید در جهان بازی ماینکرفت، وجود یک ورزشگاه جنبه‌ای تزئینی داشته باشد، اما به هر حال وجود یک ورزشگاه در هر شهری نیاز است. البته این را هم در نظر بگیریم که ساخت یک ورزشگاه با پوشش رشته‌های مختلف ورزشی، اعم از؛ فوتبال، بسکتبال، شنا و…، ممکن است بسیار وقت گیر باشد. اما این را هم در نظر بگیریم جذابیت آن با توجه به معماری خودتان، می‌تواند از نظر بصری چشم‌نواز باشد.

36. پولدار شدن از طریق معامله با ویلجرها

پول جهان بازی ماینکرفت در واقع امرلاد (زمرد) است. حالا به عنوان مثال شما می‌توانید با توجه به شغلی که ویلجر مربوطه دارد، جیب خود را پر از امرالد کنید. فرض کنید یکی از ویلجرها نجار است و شما می‌توانید به سادگی با به دست آوردن چوب، در کوتاه‌ترین زمان ممکن راه پولدار شدن را طی کنید.

البته این را هم بگوییم که بعد از معامله با هر ویلجری، معامله با او بسته می‌شود. پس بهتر است تعداد زیادی از آن‌ها را پیش خود داشته باشید تا کار را برای خودتان راحت‌تر کنید.

35. ساخت یک باغ وحش

ساخت یک باغ وحش در جهان بازی ماینکرفت را می‌توان یکی از کارهای چالش‌برانگیز دانست، زیرا شما برای ساخت آن نیاز دارید که اول با مقدار زیادی منابع، ساختمان آن را بسازید سپس به سراغ پیدا کردن حیوانات برای پر کردن آن باشید.

شاید با خود بگویید که این کار خیلی زمان و بر سخت است اما می‌تواند در طی پروسه خود شما کاملا سرگرم کند.

34. ساخت مزارع اتوماتیک (Auto-Farms)

بازیکنان در بازی پس طی کردن مراحلی از بازی ماینکرفت، دیگر به درجه‌ای می‌رسند که خودشان قصد کشاورزی ندارند و از آنجا به بعد برای خود مزارعی اتومات می‌سازند که محصولات به طور خودکار برداشت شده و کمبودی حس نشود.

یکی از این مزارع که ساخت آن راحت‌تر است، مزرعه گندم است. شما می‌توانید با به کارگیری ویلجرها در مزرعه گندم خود، کشاورزانی داشته باشید که تمام اصول کاشت، نگهداری و برداشت را بلد هستند و خیالتان از وظیفه‌ای که به آن‌ها سپردید راحت باشد.

33. تجربه کردن ویژگی‌های آزمایشی (Experimental Features)

ویژگی‌های آزمایشی در واقع دسترسی‌هایی هستند که قبل از اینکه به طور رسمی به بازی اضافه شوند، بازیکنان می‌توانند به سراغ آن‌ها بروند. شما با این ویژگی می‌توانید اکثر موارد جدیدی را که قرار است به بازی اضافه شوند را بشناشسید و آن‌ها را امتحان کنید.

32. حرکت از حلقه‌ها با بال‌های الایترا (Elytra Wings)

بعد از اینکه اژدهای اندر را شکست دادید، به شهر‌های اند و در آنجا به بال‌های الایترا دسترسی پیدا خواهید کرد. بازیکنان می‌توانند با استفاده از این بال‌ها مسیری را پیش روی خود داشته باشند که اکثرا شامل حلقه‌ها مثل حلقه‌های آتش می‌شوند.

لازم به ذکر است برای انجام این کار باید فضای بزرگ و باز را انتخاب کنید تا به راحتی بتوانید تجربه‌ای لذت‌بخش و فراموش نشدنی را برای خود بسازید و حتی با دوستان یا دیگر بازیکنان رقابت داشته باشید.

31. در یک حمله حضور داشته باشید

یک روش ساده برای به دست آوردن غنیمت‌های فوق‌العاده، حضور داشتن در یک یورش است که می‌تواند با کشتن کاپیتان یورش (Raid) در پایگاه غارتگران (Pillager Outpost) شروع شود. این کاپیتان با بنری که بر پشت دارد به راحتی قابل تشخیص است. با کشتن او، بازیکنان اثر Bad Omen را دریافت می‌کنند و هنگام ورود شما به یک دهکده، یورش آغاز خواهد شد.

در این لحظه شما با مبارزاتی که انجام می‌دهید، اگر موفق به پیروز شدن در آن شوید، پاداش‌هایی دریافت خواهید کرد که در ادامه روند بازی به شما کمک خواهد کرد.

30. پیدا کردن قطعات سفالی و تزئین زره

در جهان بازی ماینکرفت حالا عنصر باستان شناسی اضافه شده است. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای باستان شناسی گنجینه‌هایی که زیر شن و ماسه‌ها مدفون شده‌اند را پیدا کنید.

در نهایت شما ممکن با چیزهایی که پیدا می‌کنید، بتوانید زره‌ خود شخصی‌سازی کنید.

29. شکست دادن Wither و ساختن Beacon

یکی از باس فایت‌های اصلی جهان بازی ماینکرفت، Wither‌ها هستند که با شکست آن‌ها پاداشی بسیار خوب و مهم به دست می‌آورید. Withers ستاره‌ی Nether را به عنوان یک آیتم ضروری برای ایجاد یک Beacon به شما می‌دهد. Beacon یک پرتو به آسمان ارسال می‌کند که به این معناست که همیشه می‌توان پایگاه را پیدا کرد. اما این همه نیست؛ Beacon می‌تواند به بازیکن امکان افزایش سرعت استخراج، پرش، قدرت افزوده، Resistance بیشتر و Regeneration را فراهم می‌کند. البته واقعاً، شکست دادن Wither و ساختن Beacon کار آسانی نیست.

Wither بسیار مقاوم است و ساخت پیرامون Beacon برای فعال کردن قابلیت‌های آن نیاز به منابع و تلاش زیادی دارد. اما مزایای به دست آوردن یک Beacon و بهره‌مند شدن از قابلیت‌های آن، چالش را برای بازیکنان متمرکز و با انگیزه تبدیل به یک وظیفه مستحق ارزش می‌کند.

28. بنر بسازید

یکی از قابلیت‌های جذاب بازی ماینکرفت ساخت بنر‌های متنوع است. به طور مثال شما خانه یا پایگاهی دارید که دوست دارید نمادی داشته باشد، حال می‌توانید با استفاده از بنرها نماد مورد نظر خود به صورت دلخواه بسازید و از ان لذت ببرید.

27. نقشه گنج را پیدا کنید و به سراغ گنج بروید

نقشه‌های گنج اغلب آن گنجی را که پنهان شده است را با نشان X مشخص کرده است. به دست آوردن این نقشه‌ها کار سختی است، مخصوصا اگر آن گنج در اعماق آب دریاها باشد. اما این را بدانید که در نهایت پیدا کردن آن گنج خستگی‌تان را به در می‌برد.

26. به دنبال ساختمان‌های از پیش ساخته شده بگردید

در جهان بازی ماینکرفت، تعداد زیادی از ساختمان‌های از پیش ساخته شده وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید و یک کار جالب این است که یک لیست برای همه‌ی آن‌ها بسازید و ساختمان‌هایی که پیدا شده‌اند را علامت بزنید. یکی از نادرترین‌ها، یک خانه جنگلی است که که حاوی انواع زیادی از غنائم است در حالی که بازیکنان نمی‌دانند چه کاری با آن‌ها انجام دهند.

این ساختمان‌ها منحصر به دنیای بیرون نیستند و Bastion Remnants و Nether Fortresses فقط چند نمونه از آن‌هایی هستند که در ابعاد دیگر پیدا می‌شوند. هر ساختمان دلیل خودش برای رفتن به آن را دارد، پس حتماً از همه آن‌ها بازدید کنید.

25. Debris را پیدا کنید و تجهیزات Netherite بسازید

یکی از مهم‌ترین چالش‌های بازی ماینکرفت، به دست آوردن تجهیزات خوب است و اگرچه ممکن است سخت باشد اما بسیار لذت‌بخش است. اگر بازیکنان هنوز مجموعه کاملی از تجهیزات Netherite را به دست نیاورده‌اند و احساس کنجکاوی در آن‌ها در حال ظاهر شدن است، الان وقت مناسبی است که به Nether بروند و شروع به جستجوی Ancient Debris کنند.

توجه داشته باشید که بازیکنان ابتدا باید تجهیزات الماسی (Diamond) را بدست آورند و مجموعه الماسی خود را به مجموعه Netherite ارتقاء دهند. شمش‌های Netherite نیز نیازمند شمش‌های طلا هستند، بنابراین در حالی که بازیکنان در دنیای Nether هستند، باید چشم خود را برای پیدا کردن هر گونه طلا باز نگه دارند.

24. خانه‌ای در بعد دیگری بسازید

در مورد دنیای Nether صحبت کنیم. اگر بازیکنان از زندگی در یک مکان خسته شده‌اند و می‌خواهند بهانه‌ای برای دوباره ساختن چیزی داشته باشند، چرا که نه، بلکه این را به یک چالش تبدیل کنند و در یک بعد دیگر در جهان بازی ماینکرفت زندگی کنند؟

آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که یک خانه در Nether برپا کنند یا حتی به بعد End سفر کنند. در حالی که ساخت خانه در این بعدها و حتی زنده ماندن و پیشرفت کردن در آن‌ها مشکلی نخواهد داشت، اما مراقب باشید که در بعد End یا Nether در تخت‌خواب نخوابید، زیرا این امر منجر به انفجار شدیدی می‌شود که ممکن است همه چیز در اطراف را نابود کند.

23. در سرورها مینی‌گیم بازی کنید

بازی ماینکرفت دارای یک جامعه بزرگ و پرانرژی است، بنابراین نیازی به تجربه آن به صورت تنهایی نیست. در این بازی محبوب همیشه افرادی برای بازی وجود دارند و یکی از بهترین مکان‌ها برای پیدا کردن دوستی جدید، پیوستن به یک سرور چندنفره عظیم مانند Hypixel است.

سرور Hypixel همچنین یک مرکز برای انواع مختلفی از مینی‌گیم‌ها و حالت‌های بازی بزرگتر است که در ماینکرفت محبوب است، از جمله Bed Wars. بازیکنان می‌توانند بر روی سرور وارد شوند و در هاب گشت‌زنی کنند تا چیزی که برای آن‌ها جذابیت دارد را پیدا کنند.

22. به دنبال شهرهای باستانی و Warden بگردید

در آپدیت 1.19 بالاخره Warden به طور رسمی برای جمع‌های بزرگ ماینکرفت منتشر شد و روبه‌رو شدن با این موجود قدرتمند، چالشی مجزا است. او حتی مقاوم‌تر از Wither است، بنابراین اگر بازیکنان هر موجود دیگری را در بازی شکست داده‌اند، هنوز با یک تهدید واقعی مواجه هستید.

علاوه بر این، آپدیت جدید نیز شهرهای باستانی و بایوم‌های تاریک عمیق را اضافه کرده است. یافتن این ساختمان‌ها می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و یک چالش جذاب باشد، اما بازیکنان باید با بهترین تجهیزات خود در آنجا حضور پیدا کنند.

21. دوستان خود را به مبارزه در حالت PVP فرا بخوانید

یکی از ویژگی‌های ماینکرفت که به اندازه کافی به آن توجه نمی‌شود، ویژگی PVP آن است. معمولاً سرورهای اختصاصی وجود دارند که بازیکنان در آن‌ها در مبارزات PVP شرکت می‌کنند قوانین خاص خود را دارند. سرورهای Anarchy به خصوص برای این موضوع معروف هستند.

در نهایت شما می‌توانید با دوستان خود به مبارزه بروید و با شکست یا پیروز شدن در آن، در کنار هم بسیار لذت ببرید.

20. Axolotls را پیدا کنید

‌ها در جهان بازی ماینکرفت ابتدا در آپدیت 1.17 اضافه شدند، جایی که می‌توانستند تقریباً در هر نقطه‌ای از آب‌های تاریک ظاهر شوند. اما باتوجه به آپدیت 1.18، Axolotls اکنون به طور انحصاری در بیوم‌های غارهای پربار و در آب ظاهر می‌شوند. آن‌ها در چندین رنگ مختلف موجود هستند، ماهی‌های استوایی را می‌خورند و می‌توانند به بازیکنان در مبارزه با نگهبانان به شما کمک کنند.

برای پرورش Axolotls، بازیکنان نیاز به یک سطل از ماهی‌های استوایی دارند. از آنجا که غارهای شامل آن‌ها بایوم‌های نادری هستند، بازیکنان باید به ماجراجویی‌ای نسبتاً طولانی بروند تا به یکی از آن‌ها برسند و شانس این را داشته باشند که Axolotls را در داخل پیدا کنند.

19. به دنبال آیتم‌های نادر بگردید

آیتم‌های قدرتمند و نادر در جهان بازی ماینکرفت، روند بازی را بسیار جذاب‌تر و آسان‌تر می‌کنند. با این حال، به دست آوردن این آیتم‌ها به هیچ وجه آسان نیست. Elytra  یکی از این آیتم‌ها است و نیازمند شکست دادن اژدهای اندر و جستجو در جزایر اند برای پیدا کردن شهر اند با یک کشتی است. پس از پیدا کردن آن‌، شما می‌توانید با استفاده از اقلام آتش‌ بازی شروع به پرواز کنید.

18. زیر آب، در یک غار یا در کوهستان ساختمان بسازید

اکثر بازیکنان در جهان بازی ماینکرفت، خانه‌های خود در بایوم‌های ساده‌ای می‌سازند که دسترسی خوبی به منابع داشته باشند. حالا از آپدیت 1.18 به بعد این امکان به بازیکنان داده شده که بتوانند ساختمان‌های خود را زیر آب، درون غار یا کوهستان بسازند که این موضوع در کنار چالش زیادی که دارد، می‌تواند سرگرم کننده ظاهر شود.

به طور مثال؛ ساختن یک سازه زیر آب بخاطر مشکلات تنفسی، نیازمند معجون Water-Breathing است تا ناگهان به دست خود به سمت مرگ نروید.

17. چالشی امتحان کنید

در طول این سال‌ها ماینکرفت محبوبیت خود را به دست آورده است، ایده‌های زیادی به همراه چالش را برای بازیکنان به ارمغان آورده است. یکی از آن‌ها، Skyblock است بازیکنان باید بتوانند روی هوا ساختمان خود را بسازند و تلاش به گسترده‌تر کردن آن کنند.

16. همه اچیومنت‌ها را انجام دهید

در بازی ماینکرفت مانند دیگر بازی‌های موجود، اچیومنت‌های (دستاورد) وجود دارد که با شما می‌توانید با انجام دادن آن‌ها طبق دستور‌العمل خاصی که دارد، پیشرفتی داخل جهان بازی ماینکرفت داشته باشید.

تعداد زیادی از این اچیومنت‌ها نیز در بازی وجود دارد، بنابراین تکمیل کردن همه آنها در یک دنیا در حالت Survival و تک‌نفره زمان زیادی می‌برد. این بدان معنا است که فعالیت‌های زیادی برای بازیکنان وجود دارد تا انجام دهند و مدتی را سرگرم شوند. مخصوصا برای اوایل بازی که باعث می‌شود بازیکن سریع‌تر با بازی آشنا شده و با آن خو بگیرد.

15. برای کاوش به بیرون بروید

بسیاری از بازیکنان از جنبه‌های ساخت و استخراج ماینکرفت لذت می‌برند، اما بازی اغلب زمانی بهتر پیش می‌رود که مانند یک ماجراجویی بسیار خطرناک  شود. قطعه‌هایی برای تجهیزات و آیتم‌هایی برای زنده ماندن را تهیه کنید و به سمت بیرون بروید تا دانجن‌ها، غارها، معادن، معابد بیابانی، جنگل‌ها و موارد دیگر را بیابید.

تنها رفتن برای کاوش یا شکار دشمنان می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، به خصوص در شب که دشوارتر است. این روش، روش خیلی خوبی است تا شما با جهان بازی ماینکرفت آشنا شوید و به بی‌پایانی آن پی ببرید.

14. راه بسازید

ساختن راه شاید کاری خسته کننده و زمان‌بر به نظر برسد، اما در جهان وسیع این بازی بعضا می‌تواند حتی کار شما را در آینده راحت‌تر هم بسازد. مخصوصا اگر ریل قطاری را ساخته تا بتوانید از نقطه‌ای به نقطه دیگر به راحتی جابه‌جا شوید.

13. مزرعه بسازید

اگرچه این بخش از بازی به اندازه بازی‌های Stardew Valley یا Harvest Moon جزئیات زیادی ندارد، اما بخشی از جهان بازی ماینکرفت است که معمولاً نادیده گرفته می‌شود. شما قادر به کاشت دانه‌ها در خاک و شن‌ها هستید. حتی شما می‌توانید با چند گام ساده یک مزرعه ایجاد کنید و محصولات فراوانی را برداشت کنید.

یک منطقه‌ی محصور شده با ابعاد تقریبی 20-40 بلوک ایجاد کنید، سپس چند ردیف که به عنوان کانال‌های آب عمل می‌کنند را حفر کنید. پس از پر شدن آن‌ها با آب، از یک تیغه برای آب‌زنی خاک استفاده کنید و به طور همزمان که دانه‌ها را نگه می‌دارید، بر روی خاک تیغه کنید. استفاده از استخوان‌کرم می‌تواند این فرآیند را تسریع کند. در نهایت می‌توانید محصولاتی مانند گندم، هندوانه، کدو و حتی هویج را برداشت کنید.

12. یک Cobblestone Generator بسازید

اگرچه سنگ آهن به راحتی در هنگام کاوش و کاوش در غارهای گسترده جهان بازی ماینکرفت قابل دسترسی است، اما گاهی اوقات خوب است که دسترسی به چیزی که می‌تواند آن را تولید کند، داشته باشیم. با تنها چند گام آسان که شامل یک چاه کوچک، یک سطل آتشفشان و یک سطل آب است، می‌توان یک تولید کننده سنگ آهن ساخت. آب تماس مداومی با آتشفشان روان دارد و یک بلاک فوری از سنگ آهن ایجاد می‌کند. این اصل می‌تواند در سطح پیشرفته‌تری برای تولید اوبسیدیان نیز به کار رود.

11. ویژگی‌های جدید را امتحان کنید

آپدیت جدید 1.18 شامل تغییرات فراوانی در تولید جهان است که می‌تواند بازی را کاملاً متفاوت کند. علاوه بر این، اگر بازیکنان از ویژگی‌های جدیدی که با آپدیت 1.17 تابستان سال 2021 منتشر شد، لذت نبرده‌اند، باید سعی کنند یک دوربین تلسکوپی بسازند و Amethyst Geodes را پیدا کنند.

همچنین، شمع‌هایی وجود دارد که بازیکنان می‌توانند بسازند و از آن‌ها برای تزئین خانه و روشن کردن غارها استفاده کنند.

10. اندر دراگون را شکست دهید

با ورود به دنیای End، بازیکنان روبروی قدرتمندترین دشمن جهان بازی ماینکرفت قرار می‌گیرند. اژدهای اند یک موجود افسانه‌ای است که در ماینکرفت به عنوان آخرین باس فابت محسوب می‌شود. اژدهای اند با سرعت در سراسر منطقه پرواز می‌کند و حتی در حالت صلح‌آمیز هم می‌تواند آسیب وارد کند.

رسیدن به این باس فایت آسان نیست زیرا بازیکنان باید کاری بیشتر از ساختن یک پرتال Nether انجام دهند. دنیای End مشابه دنیای Nether است زیرا چرخه روز و شب ندارد. با این حال، توصیه می‌شود قبل از روبرو شدن با اژدهای اند، دارای زره الماس، شمشیر الماس، تعداد زیادی از پوشن و گلدن اپل باشید.

9. رولرکوستر بسازید

ویژگی اصلی ماینکرفت که استخراج (Mine) را شامل می‌شود به معادن و واگن‌های معدن نیز امتداد می‌یابد. با وجود این که این چیزی اساسی در بازی است، اغلب بازیکنان به آن توجه نمی‌کنند. با اضافه کردن یک دوز از خیال‌پردازی، این واگن‌ها و ریل‌ها می‌توانند به یک سفر سرگرم‌کننده با رولرکوستر تبدیل شوند. به گونه‌ای که انگار شما صاحب یک شهربازی هستید.

8. Diamond استخراج کنید

یافتن Diamond زیر لول 16 امکان‌پذیر است، اما اغلب در لایه‌های 5 تا 12 یافت می‌شوند. Diamond به عنوان مقاوم‌ترین ماده برای یک قطعه زره یا شمشیر و کارآمدترین تبر برای استخراج کردن به حساب می‌آید.

به ویژه اگر قصد این را دارید که به سرزمین Nether بروید، حتما نیاز دارید که تجهیزات شما از جنس Diamond باشد تا به مشکلی بر نخورید. هیجان پیدا کردن Diamondها دقیقا شما را شبیه صیادی می‌کند که در یک دریاچه کم ماهی، به دنبال صید یک ماهی هستید.

7. از مادها در بازی خود استفاده کنید

ممکن است شما به هر دلیلی از بازی ماینکرفت خسته شده باشید، اما مادهایی که برای این بازی توسعه داده می‌شوند رسالتشان این است که شما را نسبت به روند اصلی بازی سرگرم‌تر سازند. به همین علت مادها را به عنوان یکی از این موارد پیشنهاد می‌دهیم.

به طور مثال؛ ماد LOTSOFMOOBS می‌تواند 25 بایوم جدید را به شما معرفی کند تا شما تجربه واقع‌گرایانه‌تری نسبت به قبل داشته باشید. لازم به ذکر است که، حداقل پانزده ماد وجود دارد که بازی ماینکرفت را به یک تجربه کاملاً جدید تبدیل می‌کنند.

6. با دوستان خود بازی کنید

جهان بازی ماینکرفت به گونه‌ای توسعه یافته است که شما می‌توانید علاوه بر تنهایی، به همراه دوستان خود به ادامه بازی و کاوش در آن بپردازید و در کنار همدیگر لذت بازی را چندین برابر کنید.

به ویژه در حالت Survival (بقا)، داشتن یک یا چند دوست بسیار ضروری است زیرا خطرهایی شما را تهدید می‌کند که همین می‌تواند به عنوان نقطه فراری برای دور شدن شما از بازی ماینکرفت، عمل کند. پس حالا اگر آب دستتان است آن را زمین بگذارید و از دوستان خلاق خود بخواهید که وارد این بازی شوند تا از کنار هم جمع شدن این ذهن‌های خلاق بتوانید لحظات و سازه‌های بسیار جذابی، خلق کنید.

5. خانه خود را تزئین کنید

شاید با خود فکر کنید خانه‌ای که ساخته‌اید کاملا بی‌نقص و زیبا است. اما از آنجایی که ماینکرفت کاملا چکش‌پذیر است و می‌توان آن را به روش‌های دلخواهی شخصی‌سازی کرد، پس خانه شما هنوز هم کارها برای انجام دارد تا بتوانید آن را به زیباترین شکل ممکن بسازید.

این به معنا است که شما می‌توانید در نگاهی ساده خانه‌ای دارای؛ یخچال، اتاق‌های مخفی، حیاطی سرسبز، استخر و یا جکوزی داشته باشید که امضای کار خودتان را در قسمت آن جای داده‌اید.

4. شهر بسازید

تا به الان هرچیز ساختنی که گفتیم را کنار بگذارید، زیرا؛ عظیم‌ترین، پرجزئیات‌ترین و زمان‌برترین کار ممکن را می‌توان ساخت یک شهر درون بازی ماینکرفت دانست. شاید تنها شدنی باشد، اما حتی اگر دوستان خود را هم کنار هم جمع کنید و هرچه منابع که دارید را روی هم بگذارید باز هم روند ساخت شهرتان به طولانی مدت، زمان می‌برد.

البته این را هم بگوییم که این مدل از ساخت و ساز قطعا می‌تواند نتیجه‌ای سرگرم‌ کننده‌تر از ساخت یک خانه درون یک روستای کوچک، بدهد. شما حتی می‌توانید شهر خود بر اساس ساخته‌های ذهنتان یا یک معماری از شهر موجود در دوره‌های زمانی مختلف بسازید و اضافه کردن یک پک تکسچر، به زیبا شدن آن از نظر بصری کمک کنید.

3. بخش Creative را تجربه کنید

بازی ماینکرفت دارای دو حالت: Survival (بقا محور) و Creative (شخصی‌سازی بی‌نهایت) است. در این بخش شما تقریبا هرکاری که بخواهید را با تعداد منابع نامحدود می‌توانید انجام دهید و به نوعی انگار مشرف به تمام ویژگی‌های در درسترس بازی هستید.

در این حالت هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند و شما می‌توانید به سادگی و با استفاده از ویژگی‌ها و آیتم‌های بی‌پایان، تمام خلاقیت (Creative) خود را ساخت هرچیزی دخیل کنید و آن حتی آن در شبکه‌های مجازی با بیشتر دیده شدن یا یاد نحوه ساخت آن، به اشتراک بگذارید.

2. تجهیزات رداستونی بسازید

کار با رداستون‌ها (Redstone) تقریبا جز دسته کارهای پیچیده هستند، اما استفاده از آن‌ها در ساخت تجهیزات بسیار می‌تواند کار شما را در طول روند بازی راحت‌تر کند.

به طور مثال، شما می‌توانید با استفاده از رداستون‌ها درهایی را بسازید که به طور خودکار مانند درهای فروشگاه، باز و بسته می‌شوند. یا حتی می‌توانید مزرعه‌ای بسازید و موجوداتی را در آن به کار بگیرید که به صورت خودکار کارهایی که خودتان حوصله انجام دادن آن‌ها را ندارید را، انجام دهند.

1. یک هرم عظیم بسازید

ساختن یک هرم ممکن است به اندازه تماشای خشک شدن رنگ خسته‌کننده باشد، اما این مسأله بسیاری از مردم را از دستیابی به آنچه پیشینیان بشر در زمان‌های باستان انجام داده‌اند، باز نمی‌دارد. بازیکنان می‌توانند یک کپی مجازی از هرم بزرگ جیزه، یک هرم تعریف‌کننده دوران قدیم و باقیمانده‌ای از هفت عجایب باستانی جهان را بسازند.

ساختن یک هرم در حالت Creative ماینکرفت پیشنهاد می‌شود مگر اینکه کسی تمایل داشته باشد صدها ساعت را در حال کار در حالت بقا سپری کند. با این حال، هر نسخه‌ای از یک هرم قابل توجه و ارزشمند است. این می‌تواند بسیار زیبا باشد و در عین حال به عنوان یک نقطه مرجع برای هدایت استفاده شود.

به پایان لیستی رسیدیم که به شما کمک می‌کند اگر حوصله‌تان از تجربه فعلی خود در جهان بازی ماینکرفت سر رفته است، با انجام این 40 کار بیشتر از پیش در کنار دوستان خود یا به تنهایی به ادامه تجربه خود بپردازید.

حال اگر راه دیگری را می‌شناسید که به نظرتان می‌تواند این لیست را ادامه دهد، آن را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments