معرفی انواع جدید گرگ های ماینکرافت و سکونت گاهشان
1%
  • 1/10

معرفی انواع جدید گرگ های ماینکرافت و سکونت گاهشان

معرفی انواع جدید گرگ های ماینکرافت و سکونت گاهشان ۱ ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

با انتشار نسخه‌های آزمایشی جدید، چند نام تازه به لیست گرگ های ماینکرافت اضافه شده‌اند که در ادامه به معرفی آن‌ها و سکونت گاهشان می‌پردازیم.

بیش از یک دهه است که ماینکرافت (Minecraft) در دسترس علاقه مندان قرار دارد و در طول این مدت، گرگ‌ها یکی از مهمترین حیوانات بوده و هستند. گرگ‌ها در زیست بوم‌های متعددی مانند جنگل‌ها و تایگاها ساکن بوده و آن‌ها را می‌توان رام کرد. گرگ‌های رام شده نه تنها از صاحب خود در برابر تهدید محافظت می‌کنند، بلکه در نبردها و حین حمله به دشمنان هم کاربرد دارند. همچنین گرگ‌هایی که در مزرعه به دنیا می‌آیند، بصورت پیشفرض رام شده هستند.

استودیو موجانگ (Mojang) نسخه جدید اسنپ شات (Snapshot)، بتا (Beta) و پریویو (Preview) ماینکرافت را اخیراً منتشر کرده است. همانطور که می‌دانید، نسخه‌های اسنپ شات، بتا و پریویو در واقع آزمایشی بوده و به منظور بررسی ویژگی‌های جدید در دسترس علاقه مندان قرار می‌گیرند. نسخه‌های آزمایشی جدید، انواع تازه گرگ های ماینکرافت را در خود جای داده که تعدادشان به رقم ۹ می‌رسد. در ادامه به معرفی هر کدام از آن‌ها و سکونت گاهشان می‌پردازیم.

 Pale Wolf

نسخه معمولی گرگ که سال‌ها پیش به ماینکرافت آمد، حالا با نام جدیدی شناخته می‌شود: Pale Wolf. کلمه Pale در انگلیسی به معنای «رنگ پریده» بوده و بدون شک اشاره‌ای به ظاهر این حیوان پرکاربرد است. اگر گیمری بخواهد یک گرگ پیدا کند، باید به تایگاها برود. تایگاها (Taiga) در واقع علفزارهایی هستند که در مناطق سرد واقع شده و درختان صنوبر در آنجا رشد می‌کنند.

The Spotted Wolf

یکی از رنگارنگترین انواع مختلف گرگ‌ها، بدون شک Spotted بوده که همین ویژگی باعث شده یافتنش آسان باشد. اگر یک گیمر می‌خواهد این نوع از گرگ های ماینکرافت را رام کند، باید به Savanna Plateau برود.

Black Wolf

همانطور که از نامش واضح و روشن است، Black Wolf از لحاظ ظاهری کاملاً به Pale Wolf شباهت داشته، با این تفاوت که بدنش مشکی شده است. البته تفاوت‌ها به همین یک مورد خلاصه نشده و سکونتگاهشان هم فرق می‌کند. Black Wolf در زیست بوم‌های تایگا کاج‌های قدیمی (old-Growth Pine Taiga) زندگی می‌کنند؛ زیست بوم‌هایی که درختان صنوبر و سنگ قلوه‌های خزه‌ای دارد. در ضمن، یافتن Black Wolf در تاریکی بسیار سخت بوده و از همه مهمتر، در صورت رام شدن حین گشت و گذار در تاریکی به شدت به کار می‌آیند.

Striped Wolf

Striped Wolf درست مانند گرگ‌هایی که تا اینجا معرفی شده‌اند، بر اساس ظاهرش نامگذاری شده است. این گرگ‌ها رگه‌هایی از رنگ‌های مشکی و بلوند را روی بدن خود داشته و به همین دلیل به راه راه (Striped) مشهور شده‌اند. این ترکیب رنگ همچنین آن‌ها را به کفتارها شبیه کرده است. در ضمن، گرگ‌های راه راه برخلاف دیگر همنوعان خود تنها در Wooded Badlands پیدا می‌شود.

Snowy Wolf

اگر گیمری به درختستان‌های برفی (Snowy Groves) برود، به احتمال زیاد با Snowy Wolf مواجه می‌شود. این حیوانات بدنی سفید داشته و در صورتی که دقت بکار برده نشود، ممکن است با خرس‌های برفی اشتباه گرفته شود. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم گیمر قبل از نزدیک شدن مطمئن شود با یک خرس طرف نیست که این اتفاق جز دردسر هیچ چیز دیگری نخواهد بود.

Ashen Wolf

یکی دیگر از انواع جدید گرگ های ماینکرافت هم عاشق مناطق سرد است: Ashen Wolf. این گرگ، ظاهری خاکستری داشته و برای مواجهه با آن‌ها کافی است گیمر به تایگاهای برفی (Snowy Taiga) برود.

Wooden Wolf

اگر گیمر بنا به هر دلیلی دنبال یک گرگ بوده و نمی‌خواهد به خودش زحمت چندانی بدهد، می‌تواند به جستوجو برای یافتن Wooden Wolf بپردازد. این گونه از گرگ‌ها در زیست بوم‌های جنگلی (Forest) زندگی کرده و رنگ قهوه‌‌ای بدنشان کاملاً در تناسب با محیط قرار دارد. اگرچه تناسب میان رنگ خز و محیط پیدا کردنشان را مقداری سخت کرده، نباید فراموش کرد یافتن جنگل‌ها کار بسیار آسانی است.

Chestnut Wolf

دیگر نوع جدیدی از گرگ های ماینکرافت که رنگ و لعابی منحصر بفرد دارد، Chestnut Wolf است. این موجود خزی به رنگ فندقی داشته و در زیست بوم‌های تایگای صنوبرهای قدیمی (Old Growth Spruce Taiga) قابل مشاهده است.

Rusty Wolf

نامگذاری گرگ های جدید براساس ظاهرشان بوده و این قاعده برای Rusty Wolf هم صدق می‌کند. همانطور که از نامش مشخص است، این گرگ خزی به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز داشته و برای یافتنش باید به زیست بوم‌های جنگلی رفت.

زره گرگ فراموش نشود

گیمر در بازی ماینکرافت می‌تواند برای گرگ‌های خود زره بسازد. این زره‌ صدمه‌هایی که از سمت موجودات و حیوانات متخاصم وارد می‌شود را بطور کامل جذب می‌کند تا در نهایت از بین برود. وقتی یک زره آسیب می‌بیند، ترک‌هایی رویش ظاهر می‌شود تا به گیمر اطلاع دهد که زمان تعمیر فرا رسیده است. همچنین برای تعمیر زره‌ها باید از تکه‌های پوسته آرمادیلو (Armadillo) استفاده کرد. در ضمن، بد نیست بدانید میزان سلامتی گرگ‌ها در دو نسخه Preview و Beta بدراک حالا ۴۰ قلب است. این رقم در گذشته ۲۰ عدد بود.

چطور انواع جدید گرگ‌ها و زره‌ها را تست کنیم؟

برای تست گرگ‌های جدید باید Minecraft Launcher را اجرا کرده و گزینه Snapshot را در بخش Installations فعال کنید. برای دسترسی به نسخه Beta یا Preview هم دستورالعمل هر پلتفرم متفاوت است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments