برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بت گرل در Gotham Knights

هر آنچه درباره گذشته بت گرل در Gotham Knights باید بدانید

رابطه پنهان بت گرل با Red Hood چیست؟

1%
  • 0/10
هر آنچه درباره گذشته بت گرل در Gotham Knights باید بدانید ۱ ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بت گرل در Gotham Knights اوایل  مرداد ماه به عنوان جدیدترین شخصیت قابل بازی معرفی شد. پیوست این خبر تریلری مخصوص به داستان و حرکات بت گرل بود. اما محتوای این تریلر تمام اتفاقات و حوادثی که برای این شخصیت افتاده را نشان نمی دهد.

در بازی شوالیه‌های گاتهام، نایت وینگ (Nightwing)، رد هود (Red Hood)، رابین و بت گرل قهرمانانی هستند که نهضت بتمن را در پی مرگ او ادامه می‌دهند و نام بتمن را در خیابان‌های گاتهام زنده نگه می‌دارند. مبارزه آنها برای عدالت منجر به نبردی با محفل جغدها (Court of Owels) می‌شود، سازمانی مخفی‌ای که چندین دهه در گاتهام درست در کنار آن‌ها وجود داشته و به خرابکاری‌های خود ادامه می‌داده است. در این بین برای برخی از طرفداران سوال پیش آمده است که چرا تیم سازنده WB Games Montréal باربارا گوردون را به عنوان بت گرل انتخاب کرده‌اند. اگرچه باربارا به مراتب محبوب‌ترین بت گرل است، اما بسیاری از ابرقهرمان زن دیگر با این عنوان نیز وجود دارند. با این حال به نظر می‌رسد که تیم سازنده از انتخاب خود و حضور باربارا در مرکز داستان و میدان با دیگر ابرقهرمانان و هدف مهمی داشته‌اند.

رابطه بت گرل در Gotham Knights با رد هود چیست؟

بت گرل داستان‌هایی خواهد داشت که به بتمن و پدر فقیدش، جیم گوردون، مربوط می‌شود، اما گنجانده شدن او در ترکیب تیم شوالیه‌های گاتهام به داستان و گذشته‌ای که او با رد هود دارد مربوط می‌شود. پیوستگی گذشته بت گرل و جیسون تاد با نام مستعار رد هود، ارتباطی است که اغلب نادیده گرفته شده. در کمیک‌ها هم باربارا و هم جیسون گذشته‌ای دارند که با حضور جوکر تاریک شده‌اند. باربارا در اتفاقاتی که جوکر در مرکز آن‌ها قرار دارد در ستون فقرات خود مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و فلج می‌شود و جیسون توسط جوکر تا سر حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. البته هر دو شخصیت‌ جان سالم به در می‌برند و حالا تیم WB Games Montréal تصمیم گرفته است تا در بازی شوالیه‌های گاتهام داستان هر دو را بازگو کند.

سري يانگ (Ceri Young)، نويسنده اصلی شوالیه‌های گاتهام در مصاحبه‌ای درباره ریشه مرتبط این دو شخصیت توضیح داد و گفت که رابطه باربارا و جيسون احتمالاً يكی از رابطه‌هايی است كه طرفداران را بسیار هيجان زده خواهد کرد. هر دوی آنها موقعیت‌های بسیار خطرناکی را پشت سر گذاشته‌اند و به همین دلیل واقعا درک عمیقی از ضربه خوردن و بهبودی از زخم‌ها خواهند داشت. برخلاف اعضای دیگر تیم مانند رابین و نایت وینگ که با وجود همزادپنداری با قربانیان نمی‌توانند درک عمیقی از آنچه که برای این دو نقش افتاد داشته باشند. بنابراین، شما شاهد لحظاتی را خواهید بود که باربارا و جیسون آن را در وجود یکدیگر تشخیص می‌دهند و برای کمک به هم وارد عمل می‌شوند.

شروع داستان بت گرل در Gotham Knights با مسیر بهبودی او در تلاقی است!

روند داستانی شوالیه‌های گاتهام تقریبا یک سال پس از بازگشت باربارا به نقش خود به عنوان بت گرل شروع می‌شود. بنابراین صحنه‌هایی از آسیب‌های اولیه‌ای که او را بر روی ویلچر رها کرد وجود خواهند داشت دارد. عواقب و عوارض جانبی آسیب‌های قبلی همچنان در زندگی باربارا وجود خواهند داشت، اگرچه او پس از جراحی‌های گسترده و توانبخشی توانایی حرکتی خود را بازیابی کرده است. به گفته یانگ، داستان شوالیه‌های گاتهام چندان به این آسیب خاص نمی‌پردازد زیرا رویدادهای طراحی شده از جهات قابل توجه‌ای با کمیک‌ها فرق دارند.

یانگ درباره روند بهبودی بت گرل اضافه کرد که جراحت‌ها، توانبخشی بت گرل و دوران او به عنوان اوراکل (Oracle)، نه تنها بخشی از داستان او را تشکیل می‌دهند بلکه بخشی از شخصیت او نیز هستند. در شوالیه‌های گاتهام بازیکنان شاهد لحظات زیادی خواهند بود که منعکس کننده این رخدادها هستند. بازیکنان در روند داستانی بازی بت گرل را در حال انجان تمرینات خاصی که برای آسیب‌های او طراحی شده‌اند خواهند دید و احتمالا بخشی از دیالوگ‌های او و رد هود مربوط به دورانی که پشت سر گذاشتند خواهد بود. در ابتدا در بین او واعضای تیم شوالیه‌های گاتهام اختلافاتی وجود خواهد داشت. چرا که تیم شوالیه‌ها خارج از مقر بلفری (‌Belfry) که مکان مخصوص بت گرل است کار می‌کنند.

در بحبوحه دوران نقاهت و پس از یک ضربه روحی سخت، باربارا ناگهان با خبر مرگ بروس وین روبرو می‌شود و بار دیگر خود را در مواجهه با ضربه‌ای دیگر میابد. او در این مبارزه با رد هود همراه می‌شود و این دو با همکاری یکدیگر با موانع عاطفی و ذهنی بر سر راهشان کنار می‌آیند. یانگ در باره مرگ بتمن اضافه می‌‌کند که در داستان همه شخصیت‌ها مرگ بروس نقطه عطفی خواهد بود اما در مورد باربارا اوضاع متفاوت‌تر است. او در حال مبارزه با مشکلات زیادی در زندگی شخصی‌ خود است؛ مجروح شدن، تبدیل شدن به اوراکل، مرگ پدرش و حالا، درگذشت بتمن.

باربارا پس از اتفاقاتی که برایش افتاد و مرگ بتمن اوراکل بودن را کنار می‌گذارد و با اراده قوی‌تر بهبودی خود را از سر می‌گیرد. پس از بهبودی باربارا یک بار دیگر نماد خفاش بتمن را بر تن می‌کند و راه او را ادامه می‌دهد. البته بت گرل تنها شخصیتی نیست که نماد بتمن را بر تن دارد. رد هود نیز بر روی لباس خود نماد بتمن را به رنگ قرمز حک کرده است. اگر چه این دو قهرمان نماد بتمن را به دلایل کاملا متفاوتی می‌پوشند، اما این نماد همچنان نشان دهنده پیوند مشترک بقا بین آن‌هاست و آن‌ها را به گونه‌ای به بتمن متصل می‌کند که نایت وینگ و رابین نمی‌توانند.

باربارا قبل از اینکه با بتمن ملاقات کند، به طور تصادفی نماد بتمن را بر روی لباسش حک می‌کند اما جیسون آن را در زمانی که احساس می‌کند بتمن به او خیانت کرده است و به ‌عنوان یک (لعنت به تو) برای بتمن انتخاب می‌کند. اما به مرور زمان هم باربارا و هم جیسون از این نماد به ‌عنوان یک نشانه غرور استفاده می‌کنند.

بت گرل پیش از پیوستنش به تیم شوالیه‌های گاتهام مدتی طولانی در کنار بتمن به عنوان یکی از قدیمی‌ترین متحدان او فعالیت می‌کرد، هم به عنوان بت گرل و هم به عنوان اوراکل. در بیشتر طول زندگی باربارا بتمن و تیم شوالیه‌های گاتهام تنها خانواده‌ای بوده‌اند که او از همان ابتدا بخشی از آن بوده است. باربارا با بیشتر اعضای تیم از جمله رد هود و نایت وینگ آشنایی دارد و یکی از معدود شخصیت‌هایی است که بروس را به مدت طولانی می‌شناخته است.

به علاوه حضور بت گرل در Gotham Knights این امکان را به تیم شوالیه‌ها می‌دهد تا شخصیتی به مانند بتمن را در بین خود داشته باشند. نایت‌وینگ، رد هود و رابین همگی به بتمن به ‌عنوان یک شخصیت پدرخوانده نگاه می‌کنند که منجر به تصمیم‌گیری آن‌ها برای پوشیدن ماسک و مبارزه با جرم و جنایت می‌شود. اما این مورد درباره  باربارا صدق نمی‌کند. زیرا او مانند بتمن به میل خودش تبدیل به یک عدالت‌جو در شهر گاتهام شد. طراحان بازی درباره این تفاوت توضیح دادند که باربارا خود یک پدر داشت و آن هم جیم گوردون بود. برای او بروس وین تنها یک مربی و عموی محبوب است، او از بسیاری جهات شبیه بتمن است و همچنین کسی است که بیشترین شناخت را نسبت به بتمن دارد.

بت گرل و بتمن در ابتدا از روی ناچاری و نه از روی میل با هم متحد شدند. باربارا نیاز به مشاوره، آموزش و فناوری و ثروت عظیم در دسترس بروس داشت و بروس نیز می‌توانست به باربارا، که در کلاس‌های پزشکی قانونی شرکت می‌کرد، مراجعه کند تا به شواهد، پرونده‌ها و اطلاعاتی که می‌خواست دسترسی پیدا کند. باربارا و بروس مانند شرکای برابری بودند و یک پویایی منحصر به فرد در خانواده خفاش‌های شهر گاتهام به وجود آوردند.

از نظر داستانی طراحان بازی، مکان‌ها و زمان‌های مختلفی را از دورن کمیک‌ها بیرون کشیده و استفاده کرده‌اند. می‌توان گفت که سه نفر برتری که برای طراحی بت گرل در Gotham Knights از آن‌ها الهام گرفته شده است عبارتند از بت گرل از مجموعه کمیک Batgirl Year One، بت گرل از محله‌ی برن‌ساید (Burnside) و بت گرل از گروه Birds of Prey. از نظر شخصیتی بت گرل از عزم راسخ باربارا، حس قوی عدالت و تمرکز او برخوردار است و برای آنچه درست است می‌جنگد، حتی زمانی که هیچ فرد دیگری برای اجرای درست عدالت کاری نمی‌کند. او حس هدفمندی قوی‌ای دارد؛ از نظر مهارت، یک متخصص کامپیوتر و هکر است و از نظر فیزیکی نیز حرکات نبرد متعادلی دارد.

بت گرل در Gotham Knights
بت گرل در کمیک Batgirl of Burnside

لباس پیش فرض بت گرل در Gotham Knights بنفش مایل به آبی و زرد روشن است که توسط نویسندگان برندن فلچر و کامرون استوارت، هنرمند بابس تار و رنگ شناس ماریس ویکس انجام شده و بازیکنان را به یاد لباسی می‌اندازد که برای اولین بار در کمیک Batgirl of Burnside به تن بت گرل دیده شد. در مسیر جدید، باربارا در حالی که مرحله اوراکل را پشت سر گذاشته، با آسیب‌های گذشته‌اش کنار آمده و دوباره به بت گرل تبدیل شده ظاهر می‌شود. اما در طراحی او لحن‌های تیره‌تر و مهیج‌تر اکثر کمیک‌های بتمن کنار گذاشته شده‌اند تا بازی سرگرم‌کننده‌تر و چالش‌برانگیزتر شود. باربارا در آن برنامه کمیک نیز به طور قابل توجهی بسیار دمدمی مزاج‌ و باهوش‌ بود و به نظر می‌رسد همین جنبه بر نحوه صداپیشگی بازیگر آن آمریکا یانگ (America Young) تاثیر گذاشته باشد

ویژگی‌های ذکر شده به نحوه طراحی، انیمیشن و مبارزه بت گرل در Gotham Knights بسیار کمک کرده‌اند. باربارا به عنوان یکی از بالغ‌ترین و با تجربه‌ترین اعضای خانواده خفاش‌ها، مهارت‌های رهبری و کارآگاهی قوی خود را در دیالوگ‌هایش آشکار می‌کند و مدل او درون بازی با اعتماد به نفس می‌ایستد و گام برمی‌دارد. او همچنین دارای یک سبک مبارزه فوق العاده و همه کاره است که از طیف گسترده‌ای از هنرهای رزمی الهام گرفته است و به گفته کارگردان بازی شوالیه‌های گاتهام او یکی از خفاش‌ترین شخصیت‌های قابل بازی است!

توانایی‌های بت گرل در Gotham Knights چگونه‌اند؟

لوید کولاکو (Lloyd Colaco)، کارگردان بخش انیمیشنی بازی Gotham Knights، به همراه تیم خود انیمیشن و حرکات بت گرل را به گونه‌ای ساخته‌‌اند تا زنی قوی و با اعتماد به نفس به تصویر کشیده شود که می‌تواند با ضرباتش دشمنان را از پا دربیاورد. او با حرکات دقیقی می‌جنگد و بر طیف گسترده‌ای از مهارت‌های رزمی تسلط دارد که تنها با تجربه و بلوغ می‌توان آن‌ها را به دست آورد. حرکات تونفای (Tonfa) بت گرل یکی از اجزای کلیدی سبک هنرهای رزمی او است و از سبک رزمی پدرش که یک پلیس باتجربه بود الهام گرفته شده است. توانایی‌های هک و حتی پهپاد‌ هوشمند او از مهارت‌هایش به‌عنوان اوراکل الهام گرفته و طراحی شده‌اند. و در بازی بت گرل می‌تواند از توانایی‌های هک در محدوده‌ای طولانی‌تر از آنچه در برخی از تجسم‌های قبلی گیم پلی دیده می‌شد، استفاده کند. توانایی‌های بدنی بت‌گرل بازتابی از ظرافت و اراده او است. باربارا در راه بازگشت جنگیده است، قدرت خود را بازسازی کرده و مهارت‌هایش در مکان‌ها و شرایطی به کار می‌آیند که دیگر شخصیت‌های بازی از حل آن‌ها بازمیمانند.

به گفته طراحان در ابتدا نمونه سازی سبک مبارزه بت گرل با تعدادی از رزمی کاران و انیماتورهای بسیار با استعداد شروع شد و تمرکز بر ترکیب انواع مختلفی از هنرهای رزمی بود که به طور موثر، ظریف و با جریانی روان انجام می‌شدند. تحقیق و توسعه زیادی لازم بود تا حرکات رزمی بت گرل به خوبی طراحی و اجرا شوند و تیم سازندگان در نهایت سه بار انیمیشن‌های او را بازسازی کردند تا در نهایت به چیزی رسیدند که به ایده‌آل آن‌ها نزدیک بود.

همانطور که در تریلرهای مربوط به گیم پلی بت گرل دیده می‌شود، این شخصیت از تونفا و نانچیکو (Nunchucks) استفاده می‌کند. انیمیشن‌های طراحی شده برای بت گرل حرکاتی را در خود جای داده‌اند که عمدتاً از روی حرکات رزمی کاپوئرا (Capoeira)، جودو و تکواندو کپی شده‌اند و بسیار روان هستند. اغلب این انیمیشن‌های رزمی ساخته شده از وزن بدن بت گرل استفاده می‌کنند. مانند پرتاب با هیپ جودو (Judo Hip toss) یا ضربه چرخشی تکواندو. نکته دیگری که تیم طراحان به آن توجه کردند پاهای بلند این شخصیت بود و با استفاده از آن حرکاتی مانند کاپوئرا ساخته شد که قدرت ضربه بالایی داشتند.

شوالیه‌های گاتهام به گونه‌ای ساخته شده است که نایت‌وینگ، رد هود، رابین و بت‌گرل بتوانند بتمن بعدی باشند و با یاری یکدیگر از گاتهام محافظت کنند، به‌گونه‌ای که بروس هرگز به تنهایی نمی‌توانست. اما به نظر می‌رسد که تیم سازنده WB Games Montréal بت گرل در Gotham Knights را طوری طراحی کرده باشند که نقش رهبری عمده‌ای در تیم شوالیه‌های گاتهام داشته باشد و با مهارت‌های خود چشم اندازی از مأموریت‌های بتمن را ارائه دهد که نایت وینگ، رد هود و رابین توانایی آن را ندارند.

Gotham Knights قرار است در ۲۵ اکتبر (۳ آبان ماه) برای پلتفرم‌های رایانه‌‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس عرضه شود. و طرفداران می‌توانند با پیش خرید این بازی اسکین موتور بتمن (233 Kustom Batcycle) را به صورت رایگان دریافت کنند.

در پایان، نظر شما درباره بت گرل چیست؟ آیا گذشته‌ای که باربارا داشته است او را لایق رهبری تیم شوالیه‌های گاتهام می‌کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments