رویداد Call of Duty Next

منتظر رونمایی از کدام بازی‌ها در رویداد Call of Duty Next باشیم؟

هر آنچه از کالاف دیوتی طی دو سال آینده می‌خواهیم

زمان چندانی تا انتشار نسخه جدید سری بازی کالاف دیوتی باقی نمانده و تیم اکتیویژن (Activision) ماه سپتامبر را زمانی بی نظیر برای انتشار اطلاعاتی نه تنها درباره بازی مدرن وارفر ۲، بلکه درباره تمام فرنچایز کالاف دیوتی در رویداد Call of Duty Next دانست.

شرکت اکتیویژن هر ساله رویدادهای بسیاری را برای تبلیغ نسخه جدید سری محبوب کالاف دیوتی برگزار می‌کند و یکی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین رویدادها نه تنها تحت نام Call of Duty، بلکه در میان تمام‌های رویدادهای گیمینگ رویداد Call of Duty League یا به اختصار CDL است. در این رویداد در کنار برگزاری مسابقات قهرمانی جهانی در آخرین نسخه از سری بازی کالاف دیوتی، ما معمولا شاهد انتشار اطلاعاتی مفید درباره نسخه بعدی این سری بازی هستیم. معمولا انتشار اطلاعات درباره نسخه بعدی این سری بازی در آخرین رویداد CDL سال همراه با مسابقه فینال اتفاق می‌افتد.

چند هفته پیش که ما شاهد فینال این مسابقات در بازی Call of Duty Vanguard بودیم، اطلاعاتی مهم و البته کم درباره بازی Call of Duty Modern Warfare 2 انتشار یافت. ما انتظار داشتیم تیم اکتیویژن بیشتر به این بازی بپردازد، اما آن‌ها تصمیم گرفتند در ازای کم کاری در این رویداد، رویدادی جدید را معرفی کنند که به طور عمیق نه تنها به انتشار اطلاعات درباره Call of Duty Modern Warfare 2، بلکه به انتشار اطلاعات درباره تمام فرنچایز پر طرفدار Call of Duty بپردازند. تیم اکتیویژن این رویداد مهم و ارزشمند را Call of Duty Next نامید.

تاریخ برگزاری رویداد Call of Duty Next

به گفته اکتیویژن در CDL، رویداد Call of Duty Next در تاریخ ۱۵ سپتامبر، برابر با ۲۴ شهریور ماه سال جاری به صورت زنده برگزار و پخش خواهد شد و اطلاعات بسیاری درباره سری بازی کالاف دیوتی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

منتظر چه چیزهایی در رویداد Call of Duty Next باشیم؟

تیم اکتیویژن پس از رویداد CDL طی توییتی اشاره کرد که ما در رویداد Call of Duty Next شاهد بخش‌هایی از قسمت آنلاین چند نفره بازی Call of Duty Modern Warfare 2، در کنار اطلاعاتی کلیدی درباره آینده Call of Duty Warzone خواهیم بود. تیم اکتیویژن مانند همیشه برخی از استریمرها و یوتیوبرهای معروف و محبوب طرفداران را به این مراسم دعوت خواهد کرد تا ما شاهد تجربه جدیدترین بازی‌های آن‌ها توسط این افراد باشیم. لازم به ذکر است که اکتیویژن طی استریم کدهای نسخه ارلی اکسس را به برخی از تماشاگران آنلاین هدیه داده تا حتی در صورت پیش خرید نکردن این بازی بتوانند از روز اول نسخه بتای Call of Duty Modern Warfare 2 را تجربه کنند. در کنار همه این‌ها ما نگاهی به نسخه موبایل بازی مورد انتظار وارزون خواهیم داشت.

تیم اکتیویژن این رویداد را رویدادی برای روشن سازی آینده خود خطاب کرده است. بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در تاریخ ۲۸ اکتبر، برابر با ۶ آبان ماه سال جاری به انتشار خواهد رسید و بدون شک اکتیویژن بیش از هر بازی در فرنچایز محبوب خود، بر این بازی تمرکز خواهد کرد. اما این تمام ماجرا نبوده و منابع آگاه قول انتشار اطلاعات بسیار زیاد و کلیدی درباره بازی بتل رویال کالاف دیوتی، یعنی کالاف دیوتی وارزون و همچنین Project Aurora (وارزون موبایل) را داده‌اند. در ادامه نگاهی عمیق‌تر به اطلاعات رسمی و شایعات در دسترس خواهیم داشت.

بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در رویداد Call of Duty Next

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، یکی از مهم‌ترین نقاط تمرکز این رویداد، بازی Call of Duty Modern Warfare 2 خواهد بود. ما طی رویداد CDL مطلع شدیم که نسخه بتای این بازی در ۱۶ سپتامبر، برابر با ۲۵ شهریور و تنها یک روز پس از رویداد Call of Duty Next در اختیار کاربران قرار گرفته و این رویداد در حقیقت پیش نمایشی برای نسخه بتای بازی بوده تا کاربران بدانند با چه چیزهایی روبه رو خواهند شد. لازم به ذکر است که نسخه بتای این بازی ابتدا در اختیار کاربران پلی استیشن قرار گرفته و سپس در اختیار کاربران دیگر پلتفرم‌ها قرار می‌گیرد.

اولین بخش از نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2‌ از روز ۱۶ سپتامبر، برابر با ۲۵ شهریور ماه الی ۲۰ سپتامبر، برابر با ۲۹ شهریور ماه جریان خواهد داشت و کاربران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ می‌توانند این بازی را تجربه کنند. البته توجه داشته باشید که طی سه روز ابتدایی یعنی از ۲۵ الی ۲۸ شهریور، تنها کاربرانی که این بازی را پیش خرید کرده‌اند قادر به تجربه بخش بتا خواهند بود و از پایان روز ۲۸ الی پایان روز ۲۹ شهریور، تمام کاربران به این بازی دسترسی خواهند داشت.

دومین بخش از نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 برای کاربران تمام پلتفرم‌ها در دسترس خواهد بود. این بخش از نسخه بتا از روز ۲۲ سپتامبر، برابر با ۳۱ شهریور ماه آغاز و تا روز ۲۶ سپتامبر، برابر با ۴ مهر ماه به طول می‌انجامد. کاربرانی که این بازی را پیش خرید کرده‌اند می‌توانند در روزهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ سپتامبر از این بازی لذت برده و پس از آن تمام کاربران به نسخه بتا دسترسی پیدا خواهند کرد.

آینده Call of Duty Warzone در رویداد Call of Duty Next

در زمان انتشار این مطلب، بیش از دو سال از عمر بازی Call of Duty Warzone گذشته و اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری را در فصل‌های مختلف سه بازی Call of Duty Modern Warfare، Call of Duty Black Ops Cold War و Call of Duty Vanguard پشت سر گذاشته و به عقیده بسیاری زمان انتشار نسخه جدید آن فرا رسیده و اکتیویژن نیز با این موضوع موافق است.

بازی Call of Duty Modern Warfare 2 از دور به ما لبخند می‌زند و همراه با آن، البته احتمالا با فاصله‌ای نا مشخص پس از عرضه مدرن وارفر ۲، نسخه دوم کالاف دیوتی وارزون نیز از راه خواهد رسید. نسخه دوم Call of Duty Warzone به احتمالا بسیار بالا مانند نسخه پیشین خود که برگرفته از Call of Duty Modern Warfare بود، از نسخه جدید این سری بازی یعنی Call of Duty Modern Warfare 2 الهام گرفته و با این بازی یک پارچه خواهد بود. متاسفانه یا خوشبختانه اطلاعات رسمی بسیار ناچیزی از این بازی در دست ما بوده و به گفته منابع آگاه، اطلاعات بسیار زیادی از این بازی در رویداد Call of Duty Next انتشار خواهد یافت.

بسیاری افشاگران باور دارند که این بازی تنها برای کنسول‌های نسل نهمی و رایانه شخصی به انتشار رسیده و نقشه آن ترکیبی از نقشه‌های سری بازی Call of Duty Modern Warfare و بسیاری مکان‌های جدید خواهد بود. شما می‌توانید تمام اطلاعات فاش شده درباره بازی Call of Duty Warzone 2 را در این مطلب مطالعه کنید.

بازی وارزون موبایل در رویداد Call of Duty Next

بدون شک بسیاری از شما نام Project Aurora را شنیده ولی با ماهیت آن آشنا نیستید. این پروژه عظیم در حقیقت بازی Call of Duty Warzone Mobile بوده که اکتیویژن در حال توسعه آن برای زمانی بسیار قابل توجه است. پس از انتشار اخبار رسمی در دست توسعه بودن این بازی در حدود چهار ماه پیش در وبسایت رسمی Call of Duty، هیچ خبر رسمی دیگری از این بازی منتشر نشده و ما شاهد اطلاعاتی مهم درباره آن طی رویداد Call of Duty Next خواهیم بود.

به این نکته نیز باید اشاره داشت که نسخه آلفای این بازی تقریبا آماده بوده و به احتمال بسیار زیاد ما شاهد رونمایی رسمی از آن در رویداد پیش‌رو باشیم.

رویداد Call of Duty Next بدون شک رویدادی پر بار و بسیار هیجان انگیز خواهد بود و به نحوی آینده این سری بازی را برای حداقل دو سال آینده نمایان خواهد کرد. ناگفته نماند که ما طی سال ۲۰۲۳ نسخه‌ای جدید از سری بازی کالاف دیوتی دریافت نمی‌کنیم، با این حال اکتیویژن اعلام کرده که برنامه‌های بسیاری برای سال آینده میلادی دارد. شما منتظر چه چیزی در رویداد Call of Duty Next هستید؟ فکر می‌کنید این رویداد تا چه میزان رضایت شما را جلب خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا