#مهسا_امینی
فیلم جدید Thor: Love And Thunder

قبل از تماشای فیلم جدید Thor: Love And Thunder چه آثاری را باید ببینیم؟

با ماجرای خدای رعد همراه باشید

فیلم جدید Thor: Love And Thunder به زودی اکران می‌شود و به همین منظور، در این مطلب لیستی از تمام فیلم‌‌هایی که باید قبل از تماشای آن ببینید را برای شما فراهم کرده‌ایم.

ثور (Thor) از همان ابتدای شکل‌گیری دنیای سینمایی مارول یکی از مهم‌ترین شخصیت‌هایی بود که در آن معرفی شد و درست مثل داستان‌های کمیک بوکی، به عنوان یکی از ابرقهرمانان و اعضای اصلی گروه اونجرز (Avengers) شناخته می‌شود. با این وجود جالب است بدانید که ثور اولین کاراکتری است که چهارمین فیلم مستقل خود را دریافت می‌کند و همین موضوع اهمیت او در جهان سینمایی مارول را ثابت می‌کند.

در فیلم جدید و مورد انتظار Thor: Love And Thunder چنان که در تیزرهای مختلف آن مشاهده کرده‌ایم، خدای رعد نورس (Norse) اینبار قرار است تا در مقابل دشمنی فوق‌العاده بزرگ قرار بگیرد؛ کسی که به عنوان قصاب خدایان شناخته می‌شود و قسم خورده تا تک به تک خدایان حاضر در جهان و حتی سایر جهان‌های موازی را یکی پس از دیگری نابود کند!

با این حال جالب است بدانید که ثور در تقابلی که قرار است تا با گور، یا همان قصاب خدایان داشته باشد تنها نیست و از طرفی جین فاستر (Jane Foster) به یک نسخه جدید از ثور تبدیل خواهد شد که لیاقت برداشتن پتک میولنیر (Mjolnir) را هم دارد! همچنین ظاهرا در این اثر نگهبانان کهکشان هم حاضر هستند، اما نقش آن‌ها هرگز به اندازه کورگ (Korg) و ولکری (Valkyrie) نخواهد بود؛ آن هم در راهی که به الیمپوس (Olympus) و زئوس (Zeus) ختم می‌شود.

با این وجود پیش از آنکه با این توضیحات گیج شده و به دنبال این باشید که چطور می‌توان از این هرج و مرج داستانی سر درآورد، بهتر است سراغ دیدن تک به تک فیلم‌های زیر بروید!

۷. فیلم Thor

دقیقا چهارمین فیلم از سری آثار دنیای سینمایی مارول Thor بود که در سال ۲۰۱۱ اکران شد. تماشای این اثر برای اینکه با شخصیت ثور و همچنین قلمرو ازگارد (Asgard) آشنا شوید بسیار مهم خواهد بود؛ طوری که در آن، خواهید دید که چطور خدای رعد اساطیر نورس از یک شاهزاده مغرور، به فردی لایق تبدیل می‌شود.

همچنین تماشای این فیلم برای اینکه با کاراکتر لوکی (Loki)، برادرخوانده ثور آشنا شوید فوق‌العاده ضروری خواهد بود؛ به هر حال لوکی بعدها به یک ابرشرور بسیار محبوب تبدیل شده و عملا کارهای او باعث شکل‌گیری گروه انتقام‌جویان (Avengers) می‌شود. همچنین در نظر داشته باشید که ماجراجویی ثور روی زمین از همین فیلم آغاز می‌شود و اولین فیلم The Avengers پس از اتفاقات این اثر خواهد بود.

۶. فیلم The Avengers

حین فیلم The Avengers، ثور نقش فوق‌العاده مهمی را در قالب یک انتقام‌جو بازی نمی‌کند؛ بلکه اهمیت این فیلم برای تماشا کردن این است که بیشتر با داستان همراه شوید و ماجرای ثور را حتی در حد کتک زدن دشمنان هم دنبال کنید! در حقیقت ابرشرور اصلی این فیلم همان لوکی است که برادرخوانده ثور بوده و از همین جهت این اثر را برای تماشا قبل از فیلم جدید Thor: Love And Thunder مهم می‌کند.

در نظر داشته باشید که اقدامات لوکی در این فیلم باعث می‌شود تا گروه انتقام‌جویان تشکیل شود و از طرفی ثور یکی از اعضای اصلی آن است. این اتفاق ابتدا در کمیک‌های مارول افتاده بود و سپس سازندگان از اقتباس آن برای دنیای سینمایی مارول استفاده کردند.

۵. فیلم Thor: The Dark World

پس از اتفاقات فیلم The Avengers، ثور برادرش را با خود به ازگارد می‌برد تا آنجا محاکمه و در نهایت زندانی شود. با این وجود تهدید فوق‌العاده بزرگ‌ترین در این اثر منتظر آن‌هاست و الف‌های تاریک (Dark Elves) قصد دارند تا ۹ قلمرو در جهان را با همدیگر یکی کنند؛ آن هم به واسطه سنگ واقعیت که جین فاستر، معشوقه ثور به وسیله آن آلوده شده است.

به هر حال از فیلم Thor: The Dark World معمولا به عنوان یکی از ضعیف‌ترین آثار در دنیای سینمایی مارول یاد می‌شود، اما بد نیست بدانید که این فیلم از نظر داستانی ارزش فوق‌العاده بالایی دارد؛ بخصوص اینکه در آن لوکی دچار یک پیشرفت شخصیتی فوق‌العاده مهم می‌شود و ادامه روند آن را در فیلم Thor: Ragnarok می‌بینیم.

۴. فیلم The Avengers: Age of Ultron

عنوان Age of Ultron در حقیقت اثری است که در آن شخصیت مهمی به نام واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) معرفی می‌شود؛ یک جادوگر عجیب و غریب که قدرت‌های او با یک سنگ ابدیت برابری می‌کنند! با این وجود در میان داستانی که در نهایت واندا را به حقیقت و ذات شیطانی اولتران می‌رساند، ثور نیز همچنان به عنوان عضو مهم و اصلی انتقام‌جویان حضور دارد تا جلوی این ابرشرور بزرگ را بگیرد.

در حقیقت این فیلم صحنه‌های فوق‌العاده مهمی را درباره خدای رعد دارد که شاید مهم‌ترین آن آزمایش میزان لیاقت انتقام‌جویان با بردشتن میولنیر باشد! جایی که کاپیتان آمریکا موفق می‌شود تا برای یک لحظه پتک معروف را تکان دهد و زمینه را برای یک صحنه فوق‌العاده حماسی در Avengers: Endgame فراهم کند.

۳. فیلم Thor: Ragnarok

پس از وقایع فیلم Avengers 2 که با عنوان Age of Ultron اکران شده بود، ثور ادامه ماجرای خود را به ازگارد می‌برد؛ جایی که به گفته پدر او اودین (Odin)، آخرالزمان نزدیک است و رویداد رگناروک نهایتا باعث نابودی ازگارد می‌شود. در حقیقت در اساطیر نورس پیشگویی شده که سرتر (Surtur) موفق می‌شود تا سرزمین ازگارد را یکبار و برای همیشه نابود کند. با این حال جالب است بدانید که ثور موفق می‌شود تا آتش سرتر را خاموش کند، اما تهدید بزرگ‌تر و دلیل نابودی ازگارد او نبود و هلا (Hela)، خدای مرگ از زندان خود آزاد شده تا این ماموریت را انجام دهد!

فیلم Thor: Ragnarok عملا برای درک داستان یکی مهم‌ترین آثاری است که حتما باید تا قبل از فیلم جدید Thor: Love And Thunder تماشا کنید؛ بخصوص اینکه پایان آن عملا مساوی با شروع Avengers: Infinity War خواهد بود. همچنین در این اثر تغییرات شخصیتی لوکی نهایی می‌شوند و او به یکی از کاراکترهای مورد علاقه طرفداران تبدیل می‌شود.

۲. فیلم Avengers: Infinity War

و اما در نهایت جنگ ابدیت پس از رویداد رگناروک شروع می‌شود و تانوس (Thanos) که تا به حال او را در سایه فیلم‌های سری Avengers و همچنین The Guardians of The Galaxy دیده بودیم، حاضر می‌شود تا جان بسیاری از مردم جهان را بگیرد. این در حالی است که اونجرز باید یکبار دیگر با همدیگر کار کنند تا جلوی او را بگیرند؛ در حالی که پس از فیلم Captain America: Civil War آن‌ها از همدیگر جدا شده‌اند و دیگر گروه کاملی تحت عنوان انتقام‌جویان وجود ندارد.

با این وجود در این فیلم اوج قدرت ثور دیده می‌شود؛ جایی که او پس از اتفاقات رگناروک و از دست دادن چکش معروف خود، حال یک سلاح فوق‌العاده قدرتمند به نام استورم بریکر (Storm Breaker) به دست آورده و به واسطه آن می‌تواند در مقابل شش سنگ ابدیت هم مقاومت کند!

۱. فیلم Avengers: Endgame

در نهایت نیز آخرین اثری که باید قبل از فیلم جدید Thor: Love And Thunder تماشا کنید، Avengers: Endgame خواهد بود؛ فیلمی که در آن بالاخره اعضای اصلی انتقام‌جویان کنار همدیگر جمع می‌شوند و کار تانوس را یکسره می‌کنند؛ غافل از اینکه او از سال ۲۰۱۴ به آینده می‌آید تا به آن‌ها این اجازه را ندهد که چنین اقدامی را انجام داده و دوباره جمعیت پاک شده را بازگردانند.

در واقع این فیلم برای شخصیت ثور از همیت بالایی برخوردار است. به نحوی که در Infinity War دیدیم که او در نهایت قدرت خود حاضر شد و نتوانست تانوس را شکست دهد، به همین دلیل اینجا ضعیف‌ترین نسخه از خدای رعد را می‌بینیم! جایی که انگار او دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و به همین دلیل نیز زندگی خود را بی‌هدف می‌گذراند. این در حالی است که پایان فیلم Avengers: Endgame دقیقا همان جایی است که ما ثور را در فیلم جدید Thor: Love And Thunder خواهیم دید و داستان عملا از همان نقطه ادامه پیدا خواهد کرد.

اما نظر شما درباره شخصیت ثور و فیلم جدید و مستقل او چیست؟


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا