ظاهر عجیب تام هالند در سریال The Crowded Room

اقتباسی از زندگی بیلی میلیگان با چاشنی تجربه‌های آکیوا گلدزمن

ظاهر عجیب تام هالند در سریال The Crowded Room شینا گازرانی ۰ ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
تام هالند در سریال The Crowded Room

بازیگر نقش اسپایدرمن، تام هالند (Tom Holland) در سریال The Crowded Room با شمایلی که شبیه دهه ۷۰ میلادی است به تصویر کشیده می‌شود. اما توضیحات قانع‌کننده‌ای برای ظاهر جدید هالند وجود دارد. این مجموعه آنتولوژ‌ي متعلق به شبکه Apple Tv تا حدودی بر اساس داستان واقعی شخصیت مجرم آمریکایی، بیلی میلیگان (Billy Miligan)، ساخته شده است.

فیلم‌برداری سریال به‌تازگی آغاز شده است و به احتمال زیاد تا حدود سال ۲۰۲۳ (زمستان ۱۴۰۱) به مرحله پخش نخواهد رسید. به همین دلیل، جزئیات زیادی درباره این سریال جنایی در حال حاضر در دسترس نیست. اما به هر حال، اطلاعات اولیه‌ای درباره موضوع و داستان سریال وجود دارد که می‌توانند مورد استناد قرار بگیرند.

در آخر دهه ۱۹۷۰ میلادی، بیلی میلیگان به اتهام جرایم متعددی از جمله دزدی مسلحانه و آدم‌ربایی در دادگاه حاضر شد. اما با ادعای ابتلا به جنون از سوی وکلایش از رفتن به زندان سر باز زد. میلیگان در بیمارستان‌های روانی مختلفی مورد معاینه قرار گرفت و در نتیجه ثابت شد که او از اختلال تجزیه هویت رنج می‌‌برد و بیش از ۲۰ شخصیت مختلف دارد. حتی گفته شد که می‌توان برخی از شخصیت‌های او را برای جرایمی که مرتکب شده است سرزنش کرد. میلیگان اولین کسی بود که به‌دلیل ابتلا به اختلال تجزیه هویت از یک جنایت بزرگ تبرئه شد. همچنین، داستان زندگی او موضوع کتابی غیرداستانی به نام «چندین ذهن بیلی میلیگان»، نوشته دنیل کیز (Daniel Keyes)، نیز هست که جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است. اخیرا نیز سریال مستندی از شبکه نتفلیکس به نام Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan پخش شد، که به روایت زندگی این متهم می‌پردازد.

قرار است که داستان بیلی میلیگان یک بار دیگر در سریال The Crowded Room مورد اقتباس قرار بگیرد. تام هالند برای ایفای نقش اصلی داستان میلیگان و همچنین به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی در سریال حضور خواهد داشت. داستان سریال در دهه ۱۹۷۰ میلادی پیش می‌رود. بنابراین، ظاهر جدید تام هالند در سریال The Crowded Room که مشابه استایل مردان در آن دوره زمانی است منطقی به نظر می‌رسد. از یک سو، رویدادهای زندگی میلیگان در میانه دهه سوم و چهارم زندگی‌اش رخ داده بود. بنابراین، هالند که در حال حاضر تنها ۲۵ سال دارد برای ایفای این نقش در بازه سنی مناسبی قرار دارد. همچنین، بازیگران دیگری از جمله آماندا سایفرید (Amanda Seyfried)، امی رسوم (Emmy Rossum)، ساشا لین (Sasha Lane)، کریستوفر ابوت (Christopher Abbott) و اما لایرد (Emma Laird) برای بازی در سریال The Crowded Room به هالند می‌پیوندند.

داستان سریال The Crowded room تنها اقتباسی ساده از داستان زندگی میلیگان نخواهد بود. بر اساس آنچه که از گزارش‌های متعدد موجود است، فصل اول این سریال تنها به داستان میلیگان می‌پردازد. برخی از تغییرات دیگری که در داستان سریال ایجاد شده بر اساس زندگی فیلم‌نامه‌نویس هالیوودی آکیوا گلدزمن (Akiva Goldsman) که خالق این سریال نیز هست الهام گرفته شده اند. شاید به همین دلیل است که کاراکتر هالند در سریال The Crowded Room به جای بیلی میلیگان، دنی سالیوان (Danny Sullivan) نامیده شده است. گلدزمن به‌واسطه دو فیلم Batman Forever و Batman & Robin، و پس از آن برای دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه برای فیلم A Beautiful Mind شناخته می‌شود.

در حال حاضر جزئیات در دسترس درباره سریال اتاق شلوغ محدود هستند. بنابراین، هنوز به‌طور واضح نمی‌دانیم که گلدزمن چه تغییراتی در داستان سریال ایجاد کرده است. والدین گلدزمن هر دو روانشناسان بالینی کودک بودند. با توجه به این حقیقت، آنچه که او در دوران زندگی‌اش تجربه کرده ممکن است در سریال تأثیر گذاشته باشد. از آنجایی که فیلم ذهن زیبا نیز به اختلالات ذهنی و روانی به‌خصوص اسکیزوفرنی می‌پرداخت، می‌توان گفت که گلدزمن از قبل تجربه فعالیت در این زمینه را دارد.

پروسه تولید سریال The Crowded Room به‌تازگی آغاز شده است، اما می‌توان انتظار داشت که به مرور زمان اطلاعات بیش‌تری درباره این مجموعه آنتولوژي و همچنین نوع کاراکتری که تام هالند به ایفای آن می‌پردازد اعلام شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا