فیلم thor 4

چه اتفاقاتی برای ثور پیش از شروع فیلم Thor: Love & Thunder رخ داد؟

ثور، متفاوت‌تر از همیشه!

ثور اولین شخصیت از جهان سینمایی مارول است که چهار فیلم مستقل با محوریت او و ماجراجویی‌های مختلفش ساخته می‌شود. فیلم Thor: Love & Thunder چهارمین عنوان از سری آثار ثور محسوب می‌شود که برای اولین بار این شخصیت محبوب را پس از فیلم Avengers: Endgame به پرده‌های سینما بازمی‌گرداند. با این وجود سوال مهم این است که در فاصله زمانی موجود میان این دو اثر، چه اتفاقاتی برای ثور رخ داده است؟

فاز چهارم جهان سینمایی مارول گسترده‌تر از سایر فازهای پیشین است و شخصیت‌ها، رویدادها یا سرزمین‌های جدیدی را تا به امروز به مخاطبین خود معرفی کرده است. درحالی‌که شاید تا به امروز مهم‌ترین رویداد این فاز مولتی‌ورس و ماجراهای مختلف آن بوده باشد، مشخصا نمی‌توان از تماشای داستان‌ها و شخصیت‌های جدید در سایر مجموعه‌های MCU غافل شد. فیلم Thor 4 شامل جوانب کاملا تازه‌ای در تاریخ این سری است و ضمن بازگشت برخی از شخصیت‌های محبوب آن، می‌دانیم که این دنباله شامل معرفی شخصیت‌های کاملا جدیدی خواهد بود. علاوه‌بر این، در این اثر برای اولین بار قهرمان‌های مارول با خدایان المپیوس به ویژه زئوس مواجه خواهند شد و مخاطبین می‌توانند با آزگارد جدید نیز دیدار کنند.

بدون شک فیلم Thor: Love & Thunder یکی از مهم‌ترین فیلم‌های فاز چهارم MCU به شمار می‌رود. در این عنوان اعضای گروه محافظین کهکشان بازخواهند گشت و والکری با بازی تسا تامپسون (Tessa Thompson) نیز مجددا در کنار شخصیت‌های اصلی مجموعه حضور می‌یابد. اما نکته مهم این دنباله شاید بازگشت شخصیت جین فاستر با بازی ناتالی پورتمن (Natalie Portman) باشد. جین در این دنباله تغییرات متعددی را پیدا می‌کند و به یکی از خدایان آزگارد تبدیل می‌شود تا در کنار معشوقه‌اش به مقابله با Gorr the God Butcher با بازی کریستین بیل (Christian Bale) بپردازد.

با این حال همانطور که ذکر شد، این فیلم اولین حضور شخصیت ثور در جهان سینمایی مارول پس از آخرین عنوان از سری انتقام جویان محسوب می‌شود. فاز چهارم جهان سینمایی مارول با یک فاصله زمانی پنج سال نسبت به پایان بندی فیلم Endgame آغاز شده و در این بین مشخصا بسیاری از ابرقهرمان‌های مارول دچار تغییرات و تحولات متعددی شده‌اند. از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی تمامی اتفاقات قرار گرفته در مسیر شخصیت ثور بین دو فیلم Thor 4 و Avengers: Endgame بپردازیم.

فیلم Thor: Love & Thunder چه مدت پس از فیلم Avengers: Endgame آغاز می‌شود؟

مطابق آن‌چه که پیش از این متذکر شدیم، اتفاقات فیلم Avengers: Endgame یک جهش چندین سال را در خط زمانی آثار مختلف جهان سینمایی مارول ایجاد کرد. این موضوع سبب شده است تا کنار یکدیگر قرار دادن آثار جدید مارول از لحاظ برهه زمانی اتفاقات هریک از آن‌ها تا حدودی پیچیده و گیج کننده شود. فیلم Endgame مدت زمان کوتاهی پس از فیلم Avengers: Infinity War و غیب شدن نصفی از تمامی موجودات هستی آغاز می‌شود. قهرمان‌های باقی مانده روی زمین تصمیم می‌گیرند تا با استفاده از یک ماشین زمان به آینده رفته و اثر اتفاقات رخ داده در سومین فیلم از مجموعه انتقام جویان را به صورت کامل از بین ببرند. بنابراین می‌توان گفت که بخش اعظم داستان فیلم Avengers: Endgame در سال 2023 جریان دارد؛ فاز چهارم MCU نیز درست پس از این بازه زمانی آغاز می‌شود.

درصورتی‌که به خاطر داشته باشید، فیلم Black Widow آغازگر مسیر فاز چهارم بود. داستان این عنوان به پیش از فیلم Infinity War بازمی‌گردد، اما سایر فیلم‌های منتشر شده از این فاز به بازه زمانی مذکور مرتبط هستند. فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings بین سال‌های 2023 و 2024 جریان دارد یا تمامی اتفاقات فیلم Eternals در تابستان 2024 روایت شدند. از طرف دیگر طبق گفته‌های مارول شروع داستان فیلم Spider-Man: No Way Home به اواخر سال 2024 بازمی‌گردد و فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness نیز دقیقا پس از رویدادهای فیلم سوم مردعنکبوتی آغاز می‌شود. حال نوبت به فیلم Thor 4 می‌رسد؛ این‌گونه به نظر می‌رسد که این اثر نیز در سال 2024 و پیش از شروع رویدادهای آشفته دنباله‌های جدید دو فرنچایز دکتر استرنج و مردعنکبوتی جریان خواهد داشت. مطمئنا درصورتی‌که این تئوری صحت داشته باشد، تیم سازنده فرصت و آزادی عمل بسیار زیادی را برای به تصویر کشیدن رویدادهای هیجان انگیز مختلف در این دنباله داشته است چراکه در حال حاضر دیگر نیازی به پرداختن به مولتی‌ورس و معضلات مختلف ناشی از آن حول ثور و دوستانش نیست. صد البته وجود فاصله زمانی میان چهارمین فیلم ثور با آثار نام برده، فرصت مناسبی را نیز برای این شخصیت محبوب فراهم می‌آورد تا تحولات درونی را پشت سر گذاشته و به آن‌چه که طرفداران می‌خواهند، تبدیل شود!

ثور پس از فیلم Avengers: Endgame کاملا تغییر کرده است

حوادث ناشی از تصمیمات ثانوس و اتفاقات فراموش نشدنی فیلم Avengers: Infinity War تاثیرات بسیار بدی را روی ثور گذاشته بود. در کنار نتایج پیش آمده و از بین رفتن نیمی از موجودات هستی به ویژه برخی از اعضای گروه انتقام جویان، ثور هیچ‌گاه خودش را برای عدم توانایی‌اش در شکست دادن ثانوس و کشتن او نبخشیده بود. با این حال، با شروع فیلم Endgame قهرمان‌های داستان خیلی زود محل سکونت ثانوس را پیدا می‌کنند و ثور موفق به کشتن تایتان عظیم الجثه می‌شود. پس از این اتفاق ثور دچار افسردگی شدید شده و جمع انتقام جویان را ترک می‌کند. هنگامی‌که اعضای باقی مانده از گروه انتقام جویان و مخاطبین با ثور در سال 2023 تجدید دیدار می‌کنند، او به حاکم جدید آزگارد تبدیل شده و اکثر اوقاتش را در خانه به تجربه بازی‌های ویدیویی می‌پرداخت. ظاهر او طی این مدت کاملا دچار تغییر یافته و بیشتر از آن‌چه که بتوان باور کرد، چاق شده بود؛ این نسخه از ثور تا پایان فیلم Avengers: Endgame بدون تغییر باقی ماند. اما باتوجه به تریلر و تصاویر منتشر شده از فیلم Thor: Love & Thunder می‌دانیم که وضعیت روحی و جسمانی ثور تغییر خواهد کرد و ظاهر او مشابه با گذشته خواهد شد.

آیا ثور به گروه The Ravagers پیوسته است؟

هنگامی‌که فیلم Avengers: Endgame در دسترس قرار گرفت، بسیاری از مخاطبین و طرفدان جهان سینمایی مارول شروع به ساخت و انتشار تئوری‌های مختلف در زمینه آینده شخصیت ثور کردند. از آن‌جا که گمان می‌رفت گروه انتقام جویان به پایان مسیرش رسیده است، سوال بسیاری از اشخاص به گروه جدید و احتمالی ثور معطوف می‌شد. همچنان بسیاری از اشخاص گروه محافظین کهکشان را مقصد بعدی او می‌دانند،‌ اما تحت هیچ شرایطی نباید احتمال معرفی یک تیم دیگر را نادیده گرفت. یکی از گروه‌هایی که توسط منابع یا طرفداران نامش به میان می‌آید، تحت عنوان The Ravagers شناخته می‌شود. این موضوع تا به امروز توسط مارول تایید یا تکذیب نشده است، اما طبق روال عادی پروسه تولید آثار این شرکت همواره تصاویر یا اطلاعات به خصوصی از جانب عوامل سازنده وجود یک رویداد ویژه را اسپول می‌کند. در این مورد، معرفی اسباب بازی جدید مارول با نام Ravager Thor بیشتر از هرچیزی به شایعه مطرح شده دامن زد.

در جریان سال 2021 کریس همسورث (Chris Hemsworth) ایفاگر نقش ثور در MCU تصویری را از خودش در کنار تایکا وایتیتی (Taika Wititi) کارگردان فیلم‌های این مجموعه منتشر کرد. اسباب بازی جدید مارول ظاهری کاملا مشابه با همسورث را دارد و طرح قرار گرفته روی لباسش نیز مشابه با تصویر بالا طراحی شده است. به همین خاطر گفته می‌شود که ثور یا پیش از شروع فیلم Thor: Love & Thunder به گروه ویرانگرها اضافه شده یا در جریان این دنباله به سایر اعضای آن خواهد پیوست. گروه The Ravagers از دزدها، قاچاقچی‌ها، جنایتکاران، جایزه بگیرها، مزدورها و دزدان دریایی تشکیل شده است. بنابراین هیچ‌یک از اعضای این گروه شخصیت‌های درست‌کار یا صادق محسوب نمی‌شود، اما هریک از آن‌ها گاهی اوقات اقدامات قهرمانانه‌ای انجام می‌دهند. حضور ثور در این گروه می‌تواند تغییرات به خصوصی را در او ایجاد کند و شخصیت پردازی‌اش را برای آینده جهان سینمایی مارول به نوع دیگری شکل دهد.

فیلم Thor: Love & Thunder در تاریخ 8 جولای 2022 (17 تیر 1401) منتشر خواهد شد.

4 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا