#مهسا_امینی

جیمز گان حمایت خود را از انتشار آیر کات Suicide Squad اعلام کرد

جیمز گان پشت دیوید آیر درآمد

انتشار آیر کات Suicide Squad

جیمز گان فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی با انتشار یک متن از طریق حساب کاربری خود در توییتر، نظرش را درباره‌ی انتشار آیر کات Suicide Squad اعلام کرد.

عده‌ای پیش‌بینی می‌کردند با معرفی اسنایدر کات Justice League و تایید عرضه‌ی آن در آینده‌ای نزدیک، جنجال‌ها به پایان برسد. تا حدودی حق با آن‌ها بوده است. جنجال‌های قدیمی تمام شد و دیگر خبری از هشتگ ReleaseTheSnyderCut نیست اما اکنون هشتگ ReleaseTheAyerCut مورد توجه قرار گرفته است. کاربران شبکه‌های اجتماعی طی روزهای اخیر خواستار نسخه‌ی مد نظر دیوید آیر (David Ayer) از فیلم Suicide Squad شده‌اند.

روند فیلمبرداری Suicide Squad به کارگردانی دیوید آیر مطابق برنامه‌ریزی‌های قبلی و بدون هیچ دخالتی از سوی تهیه‌کنندگان به پایان رسید اما ورق با ورود پروژه به فاز پس‌تولید برگشت. از آن‌جایی که Batman v Superman: Dawn of Justice به‌خاطر فضاسازی تاریکش مورد انتقاد قرار گرفته بود، مدیران وارنر تصمیم گرفتند فیلمنامه را بازنویسی کرده، تعدادی از صحنه‌ها را تغییر داده و تعدادی را هم حذف کنند. دیوید آیر اعتراض چندانی به این اتفاق نکرد اما جرد لتو (Jared Leto) ساکت نماند و در یکی از مصاحبه‌ی خود، صراحتا ناراحتی‌اش را از این موضوع اعلام کرد؛ زیرا تعداد قابل‌توجهی از صحنه‌های حذف شده به جوکر اختصاص داشتند.

یکی از کاربران توییتر چندی پیش از جیمز گان (James Gunn) پرسید نظرش درباره‌ی انتشار آیر کات Suicide Squad چیست؟ این فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی هم در پاسخ نوشت هیچ مشکلی با این قضیه ندارد. کارگردانی قسمت دوم جوخه‌ی انتحار در ابتدا بر عهده‌ی دیوید آیر قرار گرفته بود اما پس از تغییر در برنامه‌ریزی‌ها، برادران وارنر ترجیح داد فرد جدیدی را جایگزین کند. نهایتا گان روی صندلی کارگردانی فیلم The Suicide Squad نشست؛ فیلمی که هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست یک بازسازی یا یک دنباله است.

کاربر: آیا شما مخالف انتشار چنین اثری هستید؟ به نظر شما، انتشار آیر کات Suicide Squad به فیلم شما ضربه می‌زند، باعث می‌شود مخاطبان بیشتری برای تماشای آن لحظه‌شماری کنند یا اینکه اصلا تاثیری روی آن نخواهد داشت؟

جیمز گان: در صورت توافق دیوید آیر و استودیوی برادران وارنر هیچ مشکلی با انتشار چنین اثری به همراه The Suicide Squad ندارم.

دیوید آیر مدتی بعد متنی را به انتشار گذاشت و به حمایت جیمز گان واکنش نشان داد:

جیمز، مهم نیست این ماجرای دیوانه‌وار به کجا ختم شود، در هر صورت از حمایتت ممنون هستم. بدون هیچ رودربایستی باید بگویم آدم فوق‌العاده‌ای هستی. برای تماشای اقتباست از کمیک بوک‌های جوخه‌ی انتحار لحظه‌شماری می‌کنم.

اینکه چرا جیمز گان از انتشار نسخه‌ی اولیه‌ی Suicide Squad حمایت کرده در حال حاضر مشخص نیست اما احتمال می‌رود فیلم The Suicide Squad از لحاظ داستانی ارتباطی با آیر کات داشته باشد؛ ارتباطی که باعث می‌شود ساخته‌ی جدید گان به اثری قابل‌درک‌تر تبدیل شود. به هر حال، موضوعی که اهمیت دارد، حمایت یک فیلمساز از فیلمسازی دیگر است.

دومین اقتباس سینمایی جوخه‌ی انتحار در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا