نسخه جدید Resident Evil
1%
  • 0/10

چه انتظاراتی از نسخه جدید Resident Evil داریم؟

آیا نسخه نهم سری بازی رزیدنت اویل مانند نسخه‌های اخیر موفق می‌شود؟

چه انتظاراتی از نسخه جدید Resident Evil داریم؟ ۰ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

نسخه جدید Resident Evil این روزها نظرات زیادی را به خود جلب کرده و این در حالی است که هنوز هیچ اطلاعات رسمی از آن به انتشار نرسیده است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به انتظارات طرفداران و منتقدین از این بازی مورد انتظار داشته باشیم.

استودیوی ژاپنی کپکام (Capcom) طی سال‌های اخیر، با دو بازی جدید Resident Evil 7: Biohazard و Resident Evil Village و نسخه‌های ریمیک چهار نسخه ابتدایی سری بازی Resident Evil غوغا به پا کرده و سال‌هایی بی نظیر را برای طرفداران قدیمی و جدید به ارمغان آورده است. حال که این بازی‌ها به سرانجام رسیده و سال‌هایی تاریخی را برای طرفداران رقم زده‌اند، زمان آن رسیده که نگاهی به نسخه جدید Resident Evil یا همان Resident Evil 9 داشته باشیم. با توجه به عملکرد خیره کننده کپکام در این سال‌ها، انتظار می‌رود که نهمین نسخه از خط داستانی اصلی رزیدنت اویل از سنت سال‌های اخیر پیروی کند.

طی ماه‌های گذشته شایعات زیادی از داستان، ماهیت کلی، دید داستانی و گیم پلی بازی به انتشار رسیده که به شدت امیدوارکننده هستند، با این حال هیچ یک از این شایعات به تایید توسعه دهندگان این بازی نرسیده است. این موضوع از یک سو برای طرفداران طاقت فرسا بوده، اما از سوی دیگر باعث می‌شود طرفداران و حرفه‌ای‌ها نظرات خود را به کپکام ارائه دهند.

بازی Resident Evil 9 اولین بازی جدید از خط داستانی اصلی پس از Resident Evil Village انتشار یافته در سال ۲۰۲۱ خواهد بود. بازی ویلج و بسته‌های الحاقی آن به شرح داستان خانواده وینترز (Winters) پرداختند و این داستان در نهایت به پایان رسید. این موضوع یعنی ما باید منتظر معرفی شخصیتی تازه یا بازگشت به برخی از شخصیت‌های محبوب قدیمی چون کریس ردفیلد (Chris Redfield) یا جیل ولنتاین (Jill Valentine) باشیم.

علاوه بر این موضوع، پایان بازی ویلج احتمال بازگشت به سبک سنتی سوم شخص را نیز در برابر ما قرار داد. این بازی فارغ از داستان، در بخش گیم پلی بسیار جذاب بود که ویژگی‌های مختلف آن می‌توانند در بازی Resident Evil 9 با کمک پیشرفت‌های ریز و درشت از نو در اختیار ما قرار بگیرند.

چه موضوعاتی می‌توانند بازی Resident Evil 9 را جذاب کنند؟

سری بازی Resident Evil همیشه موفق به ایجاد تعادل میان ترس و سرگرمی شده است. زمانی که این اتفاق رخ دهد، طرفدار به معنای واقعی شیفته بازی شده، در زمان مشخص از خنده به خود پیچیده و در زمان مشخص می‌ترسد. این موضوع اگر در داستان نسخه بعدی سری رزیدنت اویل نیز رعایت شود، می‌تواند مانند همیشه عنوانی موفق در اختیار ما قرار دهد. با این حال ما همیشه نیازمند بخش‌ها و ویژگی‌های جدید در شخصیت‌ها هستیم و انتظار می‌رود ویژگی‌های شخصیتی جدید، با رعایت استانداردهای همیشگی در او گنجانده شوند.

همانطور که اشاره شد، این بازی احتمالا شخصیت اصلی جدید را به ما معرفی کند. پس از دو نسخه اخیر این سری بازی، ما انتظار داریم که نسخه نهم نگاهی عمیق‌تر به ترس روانشناختی داشته باشد. این موضوع نه تنها بازی را ترسناک‌تر از پیش کرده، بلکه درهایی تازه برای داستان سرایی را بر توسعه دهندگان باز می‌کند. البته فراموش نشود که انتظار نمی‌رود سری بازی رزیدنت اویل ترس و آزار سری Silent Hill را به ما ارائه دهد، اما در عین حال انتظار می‌رود فضای کلی بازی تاریک‌تر از پیش شود.

دیگر موضوعی که رزیدنت اویل همیشه در آن درخشیده، باس‌های بازی است. به باور عموم، نسخه ریمیک بازی Resident Evil 4 بهترین عملکرد را در بخش گیم پلی و باس‌ها ارائه داد. گیم پلی این بازی در زمان مناسب آرام و در زمان مناسب سریع و پر تنش بود. با این حال، سری بازی رزیدنت اویل همیشه تلاش کرده شخصیت‌های منفی و باس‌های بازی را به نحوی ارائه دهد که هر گیمری، با کمترین مهارت نیز بتواند از سد آن‌ها عبور کند.

به باور فعالان این رویه در نسخه نهم نیز باید پایدار باشد، با این حال توسعه دهندگان فضا و روش‌های متفاوتی برای از بین بردن باس‌ها در اختیار کاربر قرار دهند. این موضوع باعث شده مبارزات در عین آسانی همیشگی، جذاب‌تر شده و از حالت سنتی خود خارج شوند. این موضوع می‌تواند تاثیر به سزایی در پیشرفت این بازی داشته باشد.

در نسخه‌های پیشین، ما با لئون کندی (Leon Kennedy) حرفه‌ای و کریس ردفیلد مستحکم به مبارزه با دشمنان می‌رفتیم. قدرت بسیار زیاد چنین شخصیت‌هایی گرچه مبارزات را به شدت جذاب کرد، اما باعث کاهش ترس کاربر از تهدیدهای درون بازی شد. بازی‌های Resident Evil 7: Biohazard و Resident Evil: Village اما از قدرت شخصیت اصلی کاسته و او را در برابر تهدیدها تا حد قابل توجهی شکننده کرده‌اند. در حقیقت در عوض قرار دادن کاربر در مقام قهرمانان، آن‌ها را در مقام شخصیتی معمولی که درگیر داستانی ترسناک شده قرار داده است!

به باور فعالان این موضوع در نسخه نهم نیز باید رعایت شود. برخی باور دارند حتی اگر شخصیت اصلی نسخه نهم قهرمانی چون کریس ردفیلد باشد، باید او را در برابر دشمنانی پیش‌تر ندیده شد قرار دهند تا او تبدیل به شخصیتی شکننده، اما پیروز بدل شود.

در نهایت باید افزود که انتظار می‌رود بازی رزیدنت اویل ۹ برگه‌هایی از دفتر بازی‌های چون Alan Wake 2 و نسخه‌های مختلف Silent Hill بردارد، با این حال نباید هرگز از گیم پلی و داستان سرگرم کننده خود دور شود. شما چه فکری می‌کنید؟ این بازی باید چه چیزهایی در خود داشته باشد تا بتواند موفق شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments