اولین تیزر West Side Story اثر جدید استیون اسپیلبرگ از راه رسید

فیلم مزبور اولین اثر موزیکال اسپلیبرگ است

اولین تیزر West Side Story اثر جدید استیون اسپیلبرگ از راه رسید سورنا رضایی ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
اولین تیزر West Side Story

استودیوی قرن بیستم که وظیفه نشر را به دوش می‌کشد، چندی پیش اولین تیزر West Side Story اثر جدید استیون اسپیلبرگ را منتشر کرد.

آرتور لائورنتس (Arthur Laurents)، لئونارد برنشتاین (Leonard Bernstein) و استیون ساندهایم (Stephen Sondheim) در دهه ۵۰ میلادی یک نمایشنامه موزیکال به نام West Side Story نوشتند که از Romeo and Juliet اثر ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) الهام گرفته شده بود. داستان در دهه ۵۰ میلادی جریان داشته و رقابت دو گروه گنگستری را به تصویر می‌کشد. تئائر داستان وست ساید بارها و بارها روی صحنه رفت و نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه توانست جوایز معتبری را به دست بیاورد. همین موضوع باعث شد اقتباس سینمایی‌اش در سال ۱۹۶۱ ساخته شده و روی پرده نقره‌ای برود. این اثر مانند منبع الهام خود موفقیت‌های قابل‌توجهی را برای سازندگانش به ارمغان آورد.

با گذشت شش دهه از اولین اجرا روی صحنه، استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) تصمیم گرفت ساخت دومین اقتباس سنیمایی West Side Story را در دستور کار خود قرار دهد. اثری که او ساخته موزیکال بوده و اولین تجربه‌اش در این ژانر به شمار می‌رود. اسپیلبرگ به خاطر ساخت فیلم‌های اکشن و علمی-تخیلی از جمله Jurassic Park و E.T. the Extra-Terrestrial شناخته می‌شود. فیلمساز آمریکایی برای نقش اصلی مرد فیلم جدیدش به سراغ انسل الگورت (Ansel Elgort) رفت که The Fault in Our Stars و Baby Driver را در پرونده هنری خود دارد. نقش اصلی زن هم به ریچل زگلر (Rachel Zegler) سپره شد که چهره جدیدی در هالیوود به شمار رفته و داستان وست ساید اولین اثرش روی پرده نقره‌ای خواهد بود.

قرن بیستم ساعاتی قبل اولین تیزر West Side Story را از طریق کانال یوتیوب خود در دسترس علاقه‌مندان قرار داد. این ویدیو نزدیک به دو دقیقه زمان داشته و در ابتدا نماهای مختلفی از نیویورک دهه ۵۰ میلادی را نشان می‌دهد. در همین حین، نماهایی را می‌بینیم که شامل دیوارنوشته‌هایی می‌شوند؛ دیوارنوشته‌هایی که از یک تقابل خیابانی و مرزبندی خبر می‌دهد. با انجام این زمینه‌چینی‌ها، سرانجام اعضای دو گروه را می‌بینیم که داخل ساختمانی شبیه به گاراژ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. تمرکز تیزر سپس روی تونی قرار می‌گیرد که در یک مراسم به صورت اتفاقی با ماریا ملاقات کرده و عاشق او می‌شود.

تونی در نمایشنامه West Side Story یکی از موسسان گروه The Jets است. او بنا به دلایلی از گروه جدا شده و با گذشت مدتی عاشق یک دختر به نام ماریا می‌شود. او اصالتا اهل پورتو ریکو بوده و برادرش رهبری گروه رقیب، یعنی The Sharks را به دوش می‌کشد. در حالی که درگیری میان اعضای دو گروه برای گرفتن کنترل محله آپر وست ساید شدت بیشتری می‌یابد، شخصیت‌های اصلی سعی می‌کنند عمق بیشتری به رابطه خود بدهند؛ موضوعی که در اولین تریلر قابل‌مشاهده است. از دیگر نکات جالب‌توجه ویدیو می‌توان عدم تمرکز آن روی صحنه‌های رقص و موسیقی‌های اختصاصی‌اش اشاره کرد. به هر حال، درباره اثری موزیکال صحبت می‌کنیم. احتمال می‌رود در آیتم‌های تبلیغاتی بعدی شاهد موارد بیشتری باشیم.

دومین اقتباس سینمایی داستان وست ساید از تاریخ ۱۹ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۰ دسامبر) در سینماها قابل‌تماشا خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا