برگزیده
📣 پخش زنده زولا + مسابقات گلوله برفی و مسابقه قتل عام
ضعیف ترین کاپیتان های وان پپیس
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس

مبارزه‌هایی که نگران کننده نیستند!

معرفی و بررسی ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس ۱۱ ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در انیمه وان پیس، کاپیتان‌های بسیاری با قدرت‌های منحصر به فرد وجود دارند؛ با این حال، برخی از این کاپیتان‌ها، از توانایی و قدرت‌های لازم برای شکست دادن کاپیتان‌های قوی دیگر، به هیچ عنوان، بهره‌ای نبرده‌اند. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس می‌پردازیم.

مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) قهرمان و شخصیت اصلی انیمه فوق العاده جذاب و دیدنی وان پیس (One Piece) است. او به تنهایی سفر خود را برای پیدا کردن گنج وان پیس در دریاها آغاز کرد و به مرور زمان، افرادی را به خدمه خود اضافه کرد تا او را در این مسیر همراهی کنند. آن‌ها با یکدیگر موانع بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند و به تدیج توانایی‌های خود را تا حد زیادی توسعه بخشیده‌اند و به همین خاطر نیز، پس از گذشت بیش از هزار قسمت از این انیمه باشکوه، اکنون لوفی به عنوان یکی از بهترین دزدان دریایی دنیا شناخته شده است که رقیبان زیادی دارد. تا به امروز، کارکتر لوفی در مقابل کارکترهای بسیاری قرار گرفته است و موفق به شکست دادن شمار زیادی از آن‌ها نیز شده است. از طرفی، شخصیت‌هایی نیز وجود دارند که شکست دادن آن‌ها برای لوفی سخت است و یا زمانی که در مقابل آن‌ها قرار گرفته، موفق به شکست دادنشان نبوده است. اما مسئله‌ای که در رابطه با داستان انیمه جذاب و دیدنی وان پیس وجود دارد این است که کارکترهای متنوعی در آن جا گرفته‌اند که تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند؛ از این رو، برخی از این کارکترها، که شامل کاپیتان‌ها نیز می‌شود، به قدر کافی، از توانایی و قدرت‌های لازم برای شکست دادن کاپیتان‌های قوی دیگر، به هیچ عنوان، بهره‌ای نبرده‌اند و به همین خاطر نیز، شکست دادن آن‌ها برای لوفی و اعضای خدمه‌اش، دشوار نخواهد بود. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس می‌پردازیم.

Buggy the Clown

کارکتر باگی دلقک (Buggy the Clown) در ابتدای داستان، به عنوان شخصیتی خنده دار و بانمک ظاهر شد؛ اما با این حال، حقایق تاریکی در رابطه با گذشته او وجود دارد. نکته جالبی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که قبل از تشکیل شدن انجمن Cross، باگی بدون هیچگونه دخالتی از طرف دیگران، اعضای خدمه خود را رهبری می‌کرد. باگی به این دلیل توانست رهبری را به دست بگیرد زیرا که خود قویترین عضو خدمه به حساب می‌آمد و به همین خاطر نیز، همه از او می‌ترسیدند و کسی جرات زیر سوال بردن تصمیمات این کارکتر را نداشت.

میوه شیطانی که این کارکتر مصرف کرده است، با نام Bara Bara no Mi شناخته شده است؛ قدرت این میوه به بدن میزبان خود اجازه می‌دهد تا به تکه‌های کوچکی تقسیم شود؛ به علاوه، میزبان، بر هر یک از این تکه‌ها نیز، کنترل کامل دارد. این قدرت، باگی را از آسیب‌های بسیاری مصون می‌کند. اما با این حال، باگی به دلیل داشتن خدمه‌ای ضعیف که از هیچ توانایی خاصی بهره نبرده‌اند، به رقیبی آسان تبدیل شده است که شکست دادن او برای دیگر کاپیتان‌ها دشوار نیست و به همین خاطر نیز، به عنوان یکی از ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس شناخته شده است.

Brownbeard

کارکتر Chadros Higelyges که در داستان انیمه وان پیس بیشتر با عنوان “ریش قهوه‌ای” (Brownbeard) شناخته شده است، یکی دیگر از کارکترهایی است که از جایگاه ویژه‌ای در لیست ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس برخوردار است. این کارکتر، زمانی یک شخصیت خودخواه بود که به قدرت‌های خود بسیار افتخار می‌کرد. او در گذشته، کاپیتان خدمه‌ای از دزدان دریایی نیز بود که در آب‌های آزاد، در پی به دست آوردن گنج وان پیس بود. این کارکتر پس از شکست خوردن کارکتر ریش سفید (Whitebeard) در مارینفورد، از این واقعه به نفع خود استفاده کرد و بلافاصله، سرزمین Foodvalten را به تصرف خود درآورد که زمانی تحت حفاظت ریش سقید بود.

اما با این حال، دوران اوج کارکتر ریش سفید برای مدت زمان زیادی به طول نیانجامید. کارکتر باسیل هاوکینز (Basil Hawkins) و اعضای خدمه‌اش، به راحتی، تا سواحل سرزمین او پیشروی کردند و بدون داشتن هیچ مشکلی، در مدت زمان بسیار کمی، موفق به شکست دادن او و خدمه‌اش شدند. در طی این مبارزه، ریش قهوه‌ای، قدرت پاهای خود را نیز از دست داد. عدم آسیب دیدگی هاوکینز و اعضای خدمه دریایی او در طی مبارزه با ریش قهوه‌ای و دزدان دریایی‌اش، به خوبی تفاوت قدرت آن‌ها با یکدیگر و ضعف این کاپیتان را، به تصویر می‌کشد. به این ترتیب، این کارکتر، قلمرو پادشاهی خود را برای همیشه از دست داد.

Bluejam

کارکتر بلوجام (Bluejam) که یکی از اصلی ترین شخصیت‌های منفی آرک پس از جنگ (Post War arc) بود، یکی از شخصیت‌هایی بود که نقشی پررنگ در نابودی ترمینال خاکستری (Gre Terminal) قلمرو پادشاهی گوآ (Goa Kingdom) ایفا کرد. او مسئول برانگیختن آتشی بود که کل آن منطقه را به صورت یکجا، در نوردید. بلوجام به دلیل حرص و طمع خود، و البته تمایلی که برای تبدیل شدن به یک اشرافی داشت، با حاکم قلمرو پادشاهی گوآ معامله کرد. اما با پیش رفتن داستان، زمانی که از طرف پادشاهی به او خیانت شد، مجبور شد مسئولیت نابودی غم انگیز ترمینال خاکستری را به طور کامل برعهده بگیرد.

بلوجام فاقد توانایی‌های رزمی ویژه بود و از قدرت‌های هیچ میوه شیطانی نیز بهره‌ای نبرده بود. او در طی مبارزات خود، تنها به قدرت طبیعی خود و برخی سلاح‌های گرم متکی بود که البته در دوران جوانی، تا حدی کفایت می‌کرد زیرا در گذشته موفق به شکست دادن لوفی، ایس (Ace) و سابو (Sabo) نیز شده بود. اما با گذشت زمان، او بار دیگر در مقابل ایس قرار گرفت و اینبار، تفاوت بسیاری در سطح قدرت آن‌ها دیده می‌شد که به وضوح برتری ایس را به نمایش می‌گذاشت. از این رو، ایس به راحتی توانست او را در مبارزه شکست دهد. بنابراین، با وجود آنکه این کارکتر در آب‌های East Blue یکی از کارکترهای قوی این داستان به شمار می‌رفت؛ اما با این حال، در آب‌های Grand line به راحتی توسط دیگر کاپیتان‌ها شکست می‌خورد و به همین خاطر، اکنون او نیز در لیست ضعیف ترین کاپیتان‌ های وان پیس قرار می‌گیرد.

Capitan Kuro

کاپیتان کورو (Capitan Kuro) یک شخصیت منفی فوق‌العاده ترسناک در داستان وان پیس است که برای اولین بار، در طول آرک دهکده سیروپ (Syrup) در مسیر لوفی قرار می‌گیرد. این کارکتر، ماهیتی بسیار حیله گر و فریبکار دارد که برای بدست آوردن میراث یک خانواده ثروتمند، هویت و مرگ خود را نیز، جعل می‌کند. کاپیتان کورو، به تنها عضو باقی مانده از این خانواده نزدیک می‌شود تا در نهایت بتواند با گرفتن جان او، همه دارایی این خانواده را به دست بیاورد.  دزدان دریایی این کارکتر را نیز، که با عنوان گربه سیاه شناخته شده‌اند، افراد بی رحمی تشکیل می‌دهند که برای رسیدن به مقاصدشان، از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کنند. این کارکتر، به دلیل مهارت‌های استراتژیک خود شناخته شده بود. او اغلب با برنامه ریزی‌های دقیق، اقداماتی علیه هرگونه مداخله پیش بینی نشده در اجرای نقشه‌هایش طراحی می‌کرد که به او برتری می‌بخشبد.

با این حال، کارکتر کورو کسی بود که از قدرت منحصر به فرد عجیب و غریبی برخوردار نبود؛ او تنها برای رسیدن به خواسته‌های خود، از شستشو دادن ذهن کارکترهای دیگر استفاده می‌کرد. به همین خاطر نیز، قدرت او در مبارزه، در مقایسه با دیگر کارکترهای این داستان، به هیچ عنوان چشمگیر نبود. از طرفی، اعضای خدمه او نیز به همین صورت، نه تنها از توانایی‌های ویژه‌ای برخوردار نبودند، بلکه در مبارزه تن به تن نیز به قدر کافی با مهارت نبودند و از این رو، کاپیتان کورو نیز به طور قطع، در لیست ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس قرار می‌گیرد.

Don Kreig

کارکتر دون کریگ (Don Kreig) یکی از کارکترهایی بود که برای پیروزی در جنگ‌ها به جای توانایی‌های فیزیکی، بیشتر به قدرت سلاح‌های گرم و اعداد متکی بود و یکی از اصلی ترین شخصیت های منفی بود که لوفی و اعضای خدمه دزدادن دریایی کلاه حصیری در آب‌های East Blue با او مواجه شدند. ناگفته نماند که این کارکتر، به دلیل فقدان حس همدردی و نداشتن هیچ گونه اصول اخلاقی، در لیست تاریک ترین شخصیت‌های داستان انیمه وان پیس نیز قرار می‌گیرد. او از هر فرصتی به نفع خود استفاده می‌کرد، بدون آنکه توجه و ارزشی برای جان افراد دیگر قائل باشد.

شهرت کارکتر دان کریگ به عنوان یک دزد دریایی قوی با پیش رفتن داستان، به تدریج از بین رفت و به همین خاطر نیز، رویارویی او با لوفی و خدمه دزدان دریایی کلاه حصیری، چندان نگران کننده نبود زیرا که قدرت هر یک از اعضای این خدمه، به وضوح، بیشتر از این کارکتر بود و از این رو، به راحتی و در مدت زمان کوتاهی، از آن‌ها شکست خورد. به طور خلاصه، او در آب‌های East Blue، با وجود آنکه به عنوان یک کارکتر قوی معرفی شد، اما با این حال، پس از ورودش به آب‌های Grand Line و با معرفی شدن کارکترهای قوی دیگر، به آرامی شهرت خود را از دست داد و به طور کلی، به فراموشی سپرده شد.

Alvida

یکی دیگر از کارکترهایی که جایگاه ویژه‌ای را در لیست ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس را به خود اختصاص داده است، کارکتر “آلویدا” (Alvida) است. آلویدا اولین نقش منفی بود که در یکی از همان قسمت‌های اول انیمه وان پیس در مقابل لوفی قرار گرفت. او از قدرت یک میوه شیطانی به نام Sube Sube no Mi برخوردار بود که به او اجازه می‌داد تا توانایی لیز خوردن روی سطوح مختلف را داشته باشد. این توانایی، امکان اجتناب از حملات بسیاری را برای او فراهم می‌کرد. همچنین، او از یک گرز آهنی نیز در نبردهای خود استفاده می‌کرد.

کارکتر آلویدا، فرماندهی خدمه‌ای را بر عهده داشت که با ایجاد ترس و ارعاب بر آن‌ها حکومت می‌کرد؛ کوبی (Koby) نیز که اکنون یکی از اعضای تفنگداران دریایی به شمار می‌رود، در ابتدا برای او کار می‌کرد. لوفی زمانی که در مقابل او قرار گرفت، از هیچ توانایی خاصی برخوردار نبود و حتی کشی و خدمه‌ای هم نداشت، اما با این حال، به راحتی و بدون آنکه کوچکترین آسیبی ببیند، در مدت زمان بسیار کوتاهی توانست آلویدا را شکست دهد که همین گواهی بر ضعیف بودن این کارکتر است.

Foxy

کارکتر فاکسی (Foxy) یکی از آزاردهنده ترین کارکترهای کل مجموع انیمه‌ وان پیس به شمار می‌رود. این کارکتر، که کاپیتان دزدان دریایی فاکسی می‌باشد، یکی از اصلی ترین شخصیت‌های منفی آرک Long Ring Long Land بود. این کارکتر که به خاطر روش‌های فریب کارانه‌اش شناخته شده است، در هامن قسمت‌های اولیه داستان وان پیس، در مقابل لوفی و دزدان دریایی کلاه حصیری قرار گرفت. او شخصیتی حیله گر و باهوش دارد که از توانایی‌های چشمگیری در طرح ریزی تاکتیک‌های استراتژیک و بهره برداری از خطاهای رقیب به سود خود، برخوردار است.

کارکتر فاکسی، قدرت یک میوه‌ شیطانی را نیز در اختیار دارد که با وجود آن، می‌تواند به صورت موقتی، سرعت حریفان خود را آهسته کند و اینگونه از آن‌ها پیشی بگیرد؛ اما با وجود همه این‌ها، موانع بسیار بزرگتری هستند که در طول داستان این انیمه بر سر راه لوفی قرار گرفته‌اند که با مقایسه آن‌ها با کارکتر فاکسی، می‌توانیم به وضوح، ضعیف بودن او را مشاهده کنیم.

Demaro Black

کارکتر Demaro Black یکی از فرصت طلب‌ ترین و آزار دهنده ترین شخصیت‌های انیمه وان پیس بود که در نهایت، به خاطر غروری که داشت، به نابودی شیده شد. او یک کارکتر بی رحم و خودخواه بود که برای رسیدن به اهداف خود، از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کرد و برای جان دیگران نیز به هیچ عنوان، ارزشی قائل نبود. این کارکتر، تنها با معرفی خود به عنوان لوفی توانست پیشرفت کند. او از توانایی‌های رزمی زیادی برخوردار نبود و تنها با بهره گیری از یک نوع سلاح گرم و جعل هویت خود به عنوان لوفی، سعی در تهدید کردن دشمنان خود داشت.

با پیش رفتن داستان، او ناگهان در مقابل لوفی واقعی قرار گرفت. در اینجا او دیگر راهی برای تهدید حریف خود نداشت. لوفی در مدت زمان بسیار کمی و بدون داشتن هیچ گونه مشکلی، توانست به راحتی او را شکست دهد. به همین خاطر نیز، کارکتر Demaro Black، به طور قطع، نه تنها یکی از منفورترین، بلکه یکی از ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس نیز است که تا به حال در این انیمه معرفی شده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments