1%
  • 0/10

احتمال به کارگیری دوربین ۴۳۲ مگاپیکسلی در گوشی‌های سامسونگ قوت گرفت

احتمال به کارگیری دوربین ۴۳۲ مگاپیکسلی در گوشی‌های سامسونگ قوت گرفت ۰ ۱۶ مهر ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
دوربین ۴۳۲ مگاپیکسلی سامسونگ

به تازگی خبری منتشر شده مبنی بر اینکه شاید در آینده‌ای نزدیک از دوربین ۴۳۲ مگاپیکسلی در گوشی‌های سری گلکسی اس اولترای سامسونگ استفاده شود.

جولای ۲۰۲۲ بود که سامسونگ نشان تجاری «Hexa²Pixel» را به ثبت رساند. «هگزا» در لغت به معنای ۶ و در نتیجه هگزا پیکسل می‌تواند به معنای شش‌پیکسلی باشد. بدین ترتیب کاربران متوجه شدند که شرکت کره‌ای می‌خواهد از دوربینی با فناوری Hexa²Pixel یا همان شش‌پیکسلی تولید کند. در فناوری مربوط به دوربین، شش پیکسلی یعنی دوربین یادشده باید آنقدر بزرگ باشد که بتواند از فناوری ترکیب پیکسلی ۳۶ به ۱ استفاده کند.

در زمانی که سامسونگ این نشان تجاری را به ثبت رساند، از فناوری ترکیب پیکسلی ۱۲ و ۱۲٫۵ به ۱ استفاده می‌شد که در واقع مربوط به سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی گلکسی اس ۲۲ اولترا بود. اگر ۱۲ را در ۳۶ ضرب کنیم، عدد ۴۳۲ مگاپیکسل و اگر ۱۲٫۵ را در ۳۶ ضرب کنیم، ۴۵۰ مگاپیکسل به دست می‌آید و این یعنی به احتمال زیاد شرکت کره‌ای می‌خواهد در پرچم‌دار گلکسی اس اولترای خود در آینده از دوربینی با این وضوح استفاده کند.

طبق گفته‌های یک افشاگر در شبکه‌ی اجتماعی X (توییتر سابق)، سامسونگ در حال کار روی ساخت یک سنسور قدرتمند با نام ISOCELL HW است که گفته می‌شود دو مدل نخست از این سری ۱ اینچی خواهند بود. همچنین به نظر می‌رسد HW1 یک سنسور ۴۳۲ مگاپیکسلی با اندازه‌ی ۱/۱٫۰۵ اینچ خواهد بود که در واقع باید آن را عملا ۱ اینچی بدانیم. اندازه‌ی هر پیکسل آن هم به ۰٫۵۶ میکرومتر خواهد رسید. HW2 اما سنسور با همان رزولوشن اما ۱/۱٫۰۷ اینچی با اندازه‌ی هر پیکسل آن ۰٫۵ میکرومتر خواهد بود.

طبق گفته‌های این افشاگر، ظاهرا گلکسی زد فولد ۶ به عنوان پرچم‌دار گوشی‌های تاشوی سامسونگ در سال آینده همچنان از ISOCELL GN3 با اندازه‌ی ۵۰ مگاپیکسل بهره خواهد برد که در زد فولد ۵ هم شاهد آن هستیم. اما در زد فولد ۷ از سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP5 استفاده خواهد شد که ۱/۱٫۳ اینچی با اندازه‌ی پیکسل ۰٫۵ میکرومتری خواهد بود.

در ماه آگوست امسال، همین افشاگر گفته بود سنسورهای ISOCELL جدید سامسونگ قرار است در شش ماه دوم سال ۲۰۲۴ به تولید انبوه برسند که نمونه‌ی ۲۰۰ مگاپیکسلی با نام HP7 با اندازه‌ی پیکسل ۰٫۶ میکرومتر و ۵۰ مگاپیکسلی GN6 و ۴۴۰ مگاپیکسلی HU1 هم جز آن‌ها خواهند بود.

با این حال هنوز مشخص نیست سامسونگ چه زمانی از دوربین ۴۳۲ مگاپیکسلی رونمایی و چه زمانی در یک گوشی هوشمند پرچم‌دار از آن استفاده خواهد کرد. قطعا اگر قرار به استفاده از این سنسور قدرتمند باشد باید آن را در گلکسی اس اولترا شاهد باشیم. یا اینکه مثل سال‌های گذشته، در ابتدا شرکت‌های دیگر نظیر شیائومی از این سنسورها در گوشی‌هایشان استفاده کنند تا بعدا نوبت به خود سامسونگ هم برسد. گفته می‌شود این سنسور در گلکسی اس ۲۶ اولترا یا اس ۲۷ اولترا استفاده خواهد شد اما هنوز چیزی قطعی نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments