1%
  • 10/10

چگونه مشکل داغ شدن دستگاه حین بازی وارزون موبایل را برطرف کنیم؟

مشکلات وارزون تمامی ندارند!!

چگونه مشکل داغ شدن دستگاه حین بازی وارزون موبایل را برطرف کنیم؟ ۶ ۰۷ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
وارزون موبایل

با اینکه هنوز یک هفته از عرضه نسخه جهانی نگذشته، اما مشکل داغ شدن دستگاه حین بازی کردن وارزون موبایل یکی از موضوعاتی است که حسابی همه را کلافه کرده و درست مثل هر مشکلی، راه حل مخصوص خود را دارد.

چند روزی است که نسخه جهانی بازی به‌شدت مورد انتظار وارزون موبایل عرضه شده و برخلاف تصور همه، عملکرد چندان خوبی نداشته است. متاسفانه این بازی از زمان عرضه مشکلات کوچک و بزرگ زیادی داشته که یکی از رایج‌ترین آنها داغ شدن بیش از حد دستگاه یا همان ارور Overheating است. شاید این موضوع اغلب ارتباط مستقیم با مشخصات فنی تلفن همراه داشته باشد، اما از آنجایی که نسخه اندروید بازی بهینه نیست و مشکلات زیادی دارد، قدرتمندترین گوشی‌های هوشمند نیز ممکن است دچار چنین مشکلاتی بشوند. در حال حاضر توسعه دهندگان سخت مشغول آماده سازی آپدیت‌های متعدد هستند، اما تا آن موقع می‌توانیم نگاهی به برخی از کارامدترین متودهای شناخته شده داشته باشیم.

کاهش تنظیمات گرافیکی

یکی از دلایل اصلی که ممکن است دستگاه شما در حین بازی وارزون موبایل بیش از حد داغ شود، تنظیمات گرافیکی بالای بازی است. وارزون موبایل برای اجرای بازی با کیفیت، نرخ فریم و وضوح بالا به قدرت پردازش و حافظه زیادی نیاز دارد. این می‌تواند فشار زیادی را به پردازنده و GPU دستگاه شما وارد و به طبع گرمای زیادی تولید کند. برای رفع این مشکل می‌توانید تنظیمات گرافیکی بازی را در منوی تنظیمات پایین بیاورید. این کار باعث کاهش بار سخت افزاری دستگاه شما شده و به کاهش دمای آن کمک می‌کند.

سایر برنامه‌ها و فرآیندهای پس زمینه را ببندید

گاهی اوقات سایر برنامه‌ها و فرآیندهای پس‌ زمینه در حال اجرا در دستگاه شما می‌توانند باعث داغ شدن بیش از حد در حین اجرای بازی‌های سنگین شوند. ساده‌ترین راه برای رسیدگی به این موضوع، بستن هر برنامه یا فرآیند غیرضروری است که در پس زمینه اجرا می‌شود. این کار مقداری از RAM و CPU را برای بازی آزاد می‌کند و عمر باتری و عملکرد دستگاه شما را نیز بهبود می‌بخشد.

از فن‌های مخصوص استفاده کنید

استفاده از پد خنک کننده یا فن یکی از بهترین راه‌ها برای خنک نگه داشتن دستگاه شما در حین انجام بازی‌های سنگین است. یک پد خنک کننده یا فن می‌تواند جریان هوا و تهویه خارجی دستگاه شما را بهبود ببخشد و از داغ شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری کند.

حافظه اضافی و داده‌های بازی را پاک کنید

آخرین راه حل، پاک کردن حافظه اضافی و داده‌های بازی از طریق تنظیمات برنامه است. این فایل‌ها می‌توانند به مرور زمان جمع و باعث داغ شدن بیش از حد یا رخ دادن مشکلات دیگر شوند. به‌همین خاطر پاک کردن آنها الزامی است. با این حال، توجه داشته باشید که پاک کردن داده‌ها باعث می‌شود پیشرفت و تنظیمات بازی شما از بین برود، بنابراین قبل از انجام این کار حتما از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.

نظر شما در این رابطه چیست؟ اگر راه حل بهتری برای حل مشکل داغ شدن بیش از حد دستگاه دارید، حتما آنها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments