برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت های اصلی بازی ها
1%
  • 0/10

معرفی ۷ تن از شخصیت های اصلی بازی ها با گذشته‌ای تلخ و تاریک

قهرمانانی که با وجود غم زیاد هرگز از زندگی ناامید نشدند!

معرفی ۷ تن از شخصیت های اصلی بازی ها با گذشته‌ای تلخ و تاریک ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

بازی‌های ویدیویی همیشه روشی خاص برای رویارو کردن ما با جهان بیرون داشته و برخی از آن‌ها غم  اندوه موجود در جهان را به تصویر می‌کشند. در این مطلب به معرفی شخصیت های اصلی بازی ها با تلخ ترین گذشته می‌پردازیم.

شخصیت‌های اصلی در بازی‌های ویدیویی معمولا قهرمانانی هستند که ما از آن‌ها الگو برداری می‌کنیم. آن‌ها برای ارزش‌های خوب خود تلاش کرده، اغلب موفق شده و گاهی در مسیر رسیدن به هدف خود شکست خورده یا کشته می‌شوند. این قهرمانان شخصیت‌های مختلف و رفتارهای خاص به خود را داشته که برگرفته از گذشته و تجربیات آن‌ها هستند و داستان آن‌ها به شکل مستقیم زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

گذشته برخی از این شخصیت‌ها به شدت تراژیک و دردناک بوده و سبب شده برخی از آن‌ها با زخم‌های روحی عمیق پا به داستان بازی خود بگذارند. غم‌های گذشته برخی آن‌ها را در برابر برخی اتفاقات شکسته کرده و باعث می‌شود با ورود نقص به رفتارها و اعمال آن‌ها، ما احساس کنیم با شخصیتی حقیقی روبرو هستیم، چون هیچ انسان حقیقی کامل و بی نقص نیست! در این مطلب به معرفی شخصیت های اصلی بازی ها با تلخ ترین گذشته بپردازیم.

کریتوس در God of War

داستان کریتوس در همان سه گانه اصلی با سختی و بدبختی آغاز شد. کریتوس برای تبدیل به خدای جنگی که امروزه می‌شناسیم، مرگ برادر خود دیموس (Deimos) را در کودکی تجربه کرده است. در ادامه او ناخواسته فرزند و همسرش را به قتل می‌رساند. نابودی خدایان المپ، در حقیقت راه انتقام جویی کریتوس از اتفاقات است.

کریتوسی که سال ۲۰۱۸ به ما معرفی شد گرچه از گذشته فاصله گرفته، اما هنوز غم گذشته را همراه دارد. او در جهان ریبوت همسر خود را به دلیل بیماری از دست داده و یکه و تنها باید پسرشان آترئوس (Atreus) را پروش دهد. رویه داستان سرایی در دوگانه نورس تغییرات زیادی نسبت به سه گانه یونان دارد. مفاهیم سوگ و از دست دادن به خوبی در بازی نهادینه شده و ما راهی جز دلسوزی برای خدا جنگ نداریم. عمق شخصیت کریتوس بسیار زیاد و درک او برای بسیاری سخت است!

مستر چیف در Halo

مستر چیف نه تنها نماد ایکس باکس بوده، بلکه یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های گیمینگ در دهه ۲۰۰۰ میلادی است. در ظاهر مستر چیف شخصیتی ساده داشته که جز به قتل رساندن دشمنان کار دیگری بلد نیست. اما حقیقت چیز دیگر بوده و مستر چیف گذشته‌ای بسیار تاریک و غم انگیز دارد.

مستر چیف که نام حقیقی او جان (John) بوده، در کودکی از خانواده خود برای تبدیل کردن او به سربازی قوی ربوده می‌شود. زندگی او از آن پس تبدیل به زندگی نظامی و تهدید کننده می‌شود. او به همراه بسیاری کودکان دیگر در میان جنگل‌های بارانی تحت تعلیم، تربیت و آزمایش‌هایی کشنده قرار می‌گیرد. در این حین بسیاری از کودکان دیگر که تبدیل به دوستان او شدند کشته می‌شوند، اما جان سربلند بیرون آمده و تبدیل به یکی از قوی‌ترین سربازان تاریخ بشریت می‌شود.

جوئل در The Last of Us

جوئل مانند کریتوس یکی از نمادهای پلی استیشن و از دلایل اصلی محبوبیت سری The Last of Us است. داستان این سری بازی با مرگ دختر جوئل یعنی سارا (Sarah) آغاز شده و جوئل از همان ابتدا ضربه‌ای سهمگین دریافت می‌کند که او را برای همیشه دچار تراما می‌کند.

جوئل، برادرش تامی (Tommy) و سارا در زمان فرار از نیروهای نظامی مورد شلیک گلوله قرار می‌گیرند، اما این فقط ساراست که تیر خورده و چشم از جهان می‌بندد. جوئل در حالی که تک دخترش را در آغوش گرفته، مرگ او را تماشا می‌کند. جوئل تبدیل به شخصیتی بسیار خشمگین و سرسخت شده و این تنها الی است که می‌تواند بار دیگر حس پدر بودن به او بدهد.

ادیث فینچ در What Remains of Edith Finch

ادیث فینچ، آخرین بازمانده خاندان فینچ در این بازی به دنبال گذشته خاندان خود می‌رود. این خاندان شامل ۱۹ عضو بوده که ما مرتب در طول بازی با داستان‌هایی از سوی ادیث با آن‌ها آشنا می‌شویم. ادیث خاطرات بسیار خوش و شادی از آن‌ها داشته، با این حال با پیشرفت بازی ما متوجه می‌شویم که خانواده فینچ نفرینی بزرگ در خود داشته که جان تک تک اعضا را گرفته است. ما در طول داستان بازی متوجه می‌شویم که هر یک از ۱۸ عضو (ادیث عضو ۱۹ خاندان است) به روشی هولناک با زندگی وداع کرده است.

مرگ بسیاری از اعضا گرچه تصادفی، اما بسیار تلخ هستند و سبب بروز تراما می‌شوند. این بازی نگاهی خاص به جهان حقیقی داشته که تحمل درد برای ادیث و ما را بسیار سخت، طاقت فرسا و در عین حال حقیقی می‌کند. تماشای مرگ هر شخص برای ما دردی بزرگ بوده و ما را مانند ادیث به شدت مغمین و افسرده می‌کند. به پایان رساندن این بازی بسیار سخت و ناراحت کننده است!

مکس پین در Max Payne

سه گانه مکس پین ترکیبی خارق العاده از شخصیت پردازی کامل، داستان سرایی خاص و گیم پلی نوآورانه است. دو نسخه ابتدایی این سری بازی در میان بهترین بازی‌های تاریخ جای داشته که خوشبختانه تیم رمدی در صدد انتشار نسخه ریمیک آن‌ها برآمده است.

داستان بازی مکس با مرگ همسر مکس یعنی میشل (Michelle) و دختر نوزادش رز (Rose) به دست معتادان مواد مخدری جدید آغاز می‌شود. داستان بازی در ادامه مکس را به دنبال باعث و بانی این اتفاقات و تولیدکنندگان این مواد مخدر می‌فرستد. او در سوگ و ترس به دنبال آرامش از دست رفته خود بوده و همین موضوع او را شخصیتی قابل درک و دوست داشتنی کرده است.

کوروو آتانو در Dishonored

زندگی آدمکشی کوروو برای بسیاری زندگی جذاب و البته پر خطر است. او آدمکشی بسیار ماهر با قدرت‌های فراطبیعی بوده که باعث می‌شود هر کسی در برابر او زانو بزند. زمانی که شما در قالب کوروو به بازی می‌پردازید، احساس شکست ناپذیر بودن می‌کنید.

اما زندگی او همیشه انقدر جذاب نبوده است! کوروو در خانواده‌ای با قدرت مالی بسیار پایین به دنیا آمده و در محله‌ای بد زندگی کرده است. پدر او طی تصادفی کشته شده و خواهرش نیز به جزیره‌ای سفر کرده و پس از آن هیچکس از او اطلاعی ندارد. مادر کوروو نیز از دنیا رفته و کوروو تک و تنها می‌ماند. کوروو در ابتدای بازی نیز مرگ معشوقه خود جزامین (Jessamine) و ربوده شدن فرزندش امیلی (Emily) را نیز تماشا و تحمل می‌کند. زندگی کوروو به شدت تاریک است!

مارتین واکر در Spec Ops: The Line

بازی Spec Ops: The Line بدون شک یکی از بهترین تعابیر از جنگ در بازی‌های ویدیویی است. نقش اصلی این بازی کاپیتان مارتین واکر بوده که به همراه تیم خود به شهر دبی پس از حمله‌ای برق آسا فرستاده می‌شود. هدف او نجات بازماندگان از نبرد پیشین است. واکر به سرعت متوجه شده که فرمانده حمله پیشین یعنی کنراد (Konrad) از دستورات سرپیچی کرده و مرتکب جنایت جنگی در برابر مردم عادی و بی گناه شده است. واکر برای کمک رسانی به مردم بی گناه، بسیاری از سربازان کنراد و البته دشمنان اصلی را طی تصمیماتی سخت به قتل می‌رساند.

در طول بازی و با تماشای اتفاقات، سلامت روانی کاپیتان به خطر می‌افتد. در نهایت ما متوجه می‌شویم که کنراد تنها در خیالات کاپیتان بوده و تمام قتل‌ها و جرایم جنگی به دست شخص کاپیتان مارتین واکر صورت گرفته‌اند! کاپیتان ناخواسته هزاران بی گناه را در طول یک روز به قتل رسانده است. این بازی چهار پایان مختلف داشته که طی هر چهار پایان کاپیتان از دستور مقامات بالارتبه سرپیچی کرده و هزاران نظامی و غیر نظامی بی گناه را به قتل می‌رساند. داستان این بازی یکی از تراژیک‌ترین داستان‌های تاریخ ویدیو گیم بوده و نگاهی حقیقی به پدیده منحوس جنگ دارد.

بازی‌های ویدیویی و شخصیت‌های آن‌ها از راه شادی و آسایش و غم و هرج و مرج چیزهای زیادی به ما یاد داده و شخصیت های اصلی بازی ها با تلخ ترین گذشته نقش مهمی در این مسیر دارند. شما کدام شخصیت در این فهرست را بیشتر دوست دارید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments