تعدادی از باسابقه‌ترین سازندگان Assassin’s Creed به استودیوی گوگل پیوستند

گوگل برای سرویس استریمینگ خود بهترین‌ها را می‌خواهد

استودیوی گوگل

اخیرا تعدادی از باسابقه‌ترین اعضای یوبی‌سافت که تجربه کار روی مجموعه Assassin’s Creed را داشته‌اند به استودیوی گوگل پیوسته‌اند. با سرگرمی همراه باشید.

چند ماه پیش بود که ابرشرکت گوگل با معرفی رسمی سرویس استریمینگ «استیدیا»، خبر از ورود قدرتمندانه خود به صنعت بازی داد. در کنار سرمایه‌گذاری عظیم جهت رفع نیازهای تکنولوژیکی برای استریم بازی‌ها با کیفیت 4K، گوگل تلاش زیادی داشته تا سرویس جدید خود را از لحاظ محتوا هم غنی کند. بدین ترتیب نه تنها بازی‌های بزرگی چون Destiny 2 و Red Dead Redemption 2 روی استیدیا دسترس هستند، بلکه یک استودیوی داخلی مختص ساخت بازی برای این سرویس هم در مونترئال کانادا تأسیس شده که «Stadia Games and Entertainment» نام گرفته است. ریاست این استودیو برعهده جید ریموند است؛ یکی از شاخص‌ترین چهره‌های صعنت بازی که از بنیان‌گذاران مجموعه Assassin’s Creed بوده و سابقه کار روی تعدادی از محبوب‌ترین عناوین شرکت یوبی‌سافت را پیش از جدایی در سال ۲۰۱۴ دارد.

ریموند در حال معرفی سرویس استیدیا

استودیوی گوگل اما به تازگی میزبان نیروهای باسابقه دیگری هم بوده است که پیش از این سال‌ها در کمپانی فرانسوی مشغول به کار بوده‌اند. سباستین پیول، که پیش از این به مدت ۱۰ سال تهیه‌کننده اجرایی مجموعه Assassin’s Creed بوده، در مقام مدیر کل به تیم استیدیا پیوسته است. پس از او فرانسوا پلاند، به‌عنوان رئیس بخش تولید به این تیم اضافه شده است. او پیش‌تر کارگردان اجرایی شعبه کبک یوبی‌سافت و یکی از اعضای کلیدی تیم تولید نسخه سوم و Syndicate بوده است. در آخر هم متیو لدوک، سمت کارگردان هنری استودیوی گوگل را برعهده گرفته است. این آرتیست کانادایی در پروژه AC2 و همچنین قسمت اول و دوم مجموعه Watch Dogs کارگردان هنری بوده است.

تمرکز اصلی تیم بازی‌ها و سرگرمی استیدیا، ساختن بازی‌های دسته اول برای این سرویس استریمینگ است. این پروژه حدودا یک هفته پیش کار خود را رسما آغاز کرد و البته از همین ابتدا هم شاهد مشکلاتی بود. از جمله داغ شدن بیش از حد دانگل کروم‌کست آلترا هنگام استریم بازی‌ها و نیز عدم اجرای برخی عناوین با وضوح 4K واقعی. گوگل هنوز راه زیادی دارد تا سرویس خود را میان مخاطبان جا بیندازد و خوشبختانه در این راه با استخدام نیرو‌های کارکشته، به نظر مسیر درستی را درپیش گرفته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا