سریال علمی تخیلی Utopia پس از یک فصل لغو شد

نقدهای نه چندان مثبت کار دست سازندگان داد

سریال علمی تخیلی Utopia

طبق گزارشی که روی خروجی The Hollywood Reporter قرار گرفته، ادامه‌ی سریال علمی تخیلی Utopia توسط آمازون ساخته نمی‌شود.

گیلین فلین (Gillian Flynn) یک نویسنده‌ی آمریکایی است که با سه رمان Dark Places ،Sharp Objects و Gone Girl شناخته می‌شود. او پس از اینکه دختر گمشده را با همکاری دیوید فینچر (David Fincher) به یک فیلم سینمایی تبدیل کرد، تصمیم گرفت نسخه‌ی آمریکایی یک سریال به نام Utopia را بسازد. فلین از کار با فینچر رضایت زیادی داشت. از همین رو، تصمیم گرفت برای ساخت نسخه‌ی آمریکایی سریال به سراغ او برود. طرحی که آنان آماده کردند، توجه HBO را جلب کرد اما نهایتا توافقی حاصل نشد. ظاهرا سر مسائل مالی اختلاف داشتند. فلین که همچنان برای ساخت سریال مصمم بود، سرانجام موفق شد قراردادی را با آمازون امضا کرده و چراغ سبز تولید را دریافت کند.

Utopia، درباره‌ی تعدادی دختر و پسر جوان است که علاقه‌ی زیادی به کمیک بوک داشته و از طریق اینترنت با یکدیگر آشنا می‌شوند. آن‌ها در هنگام مطالعه‌ی کمیک بوکی به نام آرمان‌شهر متوجه‌ی نکاتی می‌شوند که به ظاهر تئوری‌های توطئه بوده و ریشه‌ای در واقعیت ندارند اما طی اتفاقاتی متوجه می‌شوند تمامی نظریه‌هایشان واقعیت داشته و جهان را خطرات بزرگی تهدید می‌کند. شخصیت‌های اصلی در همین بین توسط یک سازمان مخفی تحت تعقیب قرار می‌گیرند. از بازیگران حاضر در این سریال علمی تخیلی می‌توان به جان کیوسک (John Cusack)، جسیکا راث (Jessica Rothe) و ساشا لین (Sasha Lane) اشاره کرد.

طبق گزارشی که The Hollywood Reporter به اشتراک گذاشته، سریال علمی تخیلی Utopia پس از پخش تنها یک فصل از سوی آمازون لغو شد؛ خبری که چندان غافل‌گیرکننده نبوده است. ویدیو پرایم مانند دیگر سرویس‌های استریم تمایلی به انتشار آمار بازدیدها نداشته و تنها در صورتی که رکورد جدیدی به ثبت برسد، آن را اعلام می‌کند. از همین رو، مشخص نیست جدیدترین اثر گیلین فلین چقدر مخاطب داشته است. با این حال، فصل نخست در جلب نظر منتقدان چندان موفق نبود. برای اثبات این ادعا می‌توان به نمره‌ی وب سایت راتن تومیتوز اشاره کرد که در حال حاضر ۵۱/۱۰۰ است. با در نظر گرفتن این موضوع، عدم موفقیت سریال در جلب نظر مخاطبان قابل‌پیش‌بینی بود.

در حالی Utopia لغو شده که آمازون چندی پیش The Expanse را برای فصل ششم و پایانی تمدید کرده است. این سریال هم در ژانر علمی تخیلی ساخته شده و داستانش در آینده روایت می‌شود. زمین دیگر قابل‌سکونت نبوده و انسان‌ها در سیاره‌های مختلف منظومه‌ی شمسی زندگی می‌کنند. در ضمن، آمازون هم اکنون مشغول ساخت چندین سریال مختلف است که از شاخص‌ترینشان می‌توان به The Peripheral ،A League of Their Own و The Lord of the Rings اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا