استفاده آسان‌تر از کنترلر ایکس باکس در پی‌سی به‌لطف به‌روزرسانی جدید

نسل هشتم هنوز با قدرت زنده است!

استفاده آسان‌تر از کنترلر ایکس باکس در پی‌سی به‌لطف به‌روزرسانی جدید نیما خدارحمی ۰ ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
به‌روزرسانی کنترلر ایکس باکس وان

در روزهایی که همه جا سخن از کنسول‌های نسل نهمی و قابلیت‌های آن‌هاست، خبر خوشحال کننده برای دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی ارائه قابلیت‌های نسل جدید برای سخت افزار نسل پیشین آن‌هاست.

یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های کنترلرهای نسل‌های اخیر، قابلیت به‌روزرسانی نرم افزاری آن‌هاست که می‌تواند باعث افزودن بسیاری ویژگی‌های جدید به آن‌ها شود و در این میان شرکت مایکروسافت که خود تولید کننده کنسول‌های ایکس باکس و البته سیستم عامل ویندوز است، بیش از دیگر شرکت‌ها درخشیده و قابلیت استفاده از کنترلر روی سیستم عامل ویندوز و همچنین ایکس باکس را با انتشار به‌‌روزرسانی‌های نرم افزاری ساده و جذاب‌تر می‌کند.

پس از عرضه ایکس باکس سری ایکس/سری اس، بسیاری فکر کردند کنترلر ایکس باکس وان آن‌ها دیگر کاربردی نبوده و باید آن را دور بیندازند، ولی قابلیت استفاده آن در نسل نهم و البته ویندوز باعث شد که این کنترلر هنوز هم حرفی برای گفتن داشته باشد و به‌روزرسانی اخیر منتشر شده توسط مایکروسافت و ایکس باکس استفاده از آن را جذاب‌تر از پیش نیز کرده است.

جیمز شیلد (James Shield) برنامه‌ریز ارشد محصولات ایکس باکس، ویدیویی را در صفحه توییتری خود به اشتراک گذاشت که طی آن با دو مرتبه فشردن دکمه پشت کنترلر ایکس باکس وان (دکمه Connect) به راحتی میان رایانه شخصی و ایکس باکس خود سوییچ کرده و بدون هیچ حرکت اضافه‌ای از کنترلر استفاده می‌کند. او همچنین اشاره داشت که این قابلیت نه تنها برای کنترلر ایکس باکس وان، بلکه برای کنترلر الیت سری ۲ و همینطور Adaptive Controller عرضه خواهد شد.

این قابلیت پیش‌تر برای کنترلر نسل نهمی ایکس باکس وجود داشت، ولی شما برای استفاده از کنترلر ایکس باکس وان در رایانه شخصی، باید دکمه Connect را نگه داشته و برای بازگشت به ایکس باکس آن را دو مرتبه بفشارید. حال مایکروسافت با این به‌روزرسانی دو حالت متفاوت را تبدیل به یک حالت واحد کرده و شما تنها با دو مرتبه فشردن دکمه Connect از رایانه شخصی به ایکس باکس و برعکس منتقل می‌شوید.

درحال حاضر این قابلیت در مرحله آلفا و Alpha Skip-Ahead به‌سر برده و به‌روزرسانی آن طی هفته پیش برای کاربران منتشر شده است. مایکروسافت همچنین اعلام کرد که در زمان عرضه عمومی این به‌روزرسانی، کنترلرهای نسل پیشین از Bluetooth Low Energy بهره برده که سازگاری آن با دیگر دستگاه‌ها را آسان‌تر کرده و تجربه بهتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این به‌روزرسانی همچنین به شما اجازه داده تا یک دستگاه ایکس باکس را از طریق وایرلس و یک دستگاه به غیر از ایکس باکس را از طریق بلوتوث در کنترلر خود ذخیره کنید.

شما پس از به‌روزرسانی کنترلر خود قابلیت Dynamic Latency را نیز دریافت کرده که باعث کاهش زمان انتقال دستورات میان کنترلر و دستگاه شما شده و در نتیجه دستورات شما در آن واحد انجام شده و تجربه بهتری از بازی کردن را دریافت خواهید کرد. مایکروسافت هیچ خبری درباره زمان انتشار این به‌روزرسانی منتشر نکرده، بااین حال ما فکر می‌کنیم که فاصله زیادی با آن نداریم و باید در آینده نزدیک منتظر انتشار این به‌روزرسانی باشیم. نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت می‌تواند با این به‌روزرسانی کاربردی کنترلر نسل پیشین خود را برای سال‌های آینده زنده نگه دارد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا