#مهسا_امینی

سریال کمدی Upload برای فصل دوم تمدید شد

زمان پخش فصل جدید مشخص نیست

سریال کمدی Upload

در حالی که تنها چند روز از انتشار فصل اول در سرویس ویدیو پرایم می‌گذرد، استودیوی آمازون دستور ساخت فصل دوم سریال کمدی Upload را صادر کرد.

گرگ دنیلز (Greg Daniels) که نامی آشنا برای علاقه‌مندان به آثار تلویزیونی محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۷ میلادی با آمازون وارد همکاری شد تا قسمت آزمایشی یک سریال کمدی را سازد. نتیجه‌ی کار برای مدیران استودیو راضی کننده بود. از همین رو، دستور ساخت را صادر کردند. این محصول در حال حاضر با نام Upload شناخته شده و فصل اول آن که ۱۰ قسمت دارد، چندی پیش از طریق سرویس پرایم ویدیو در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. اینطور که به نظر می‌رسد، عملکرد جدیدترین ساخته‌ی دنیلز فراتر از انتظارات آمازون بوده است.

با توجه به گزارشی که از سوی وب سایت Deadline منتشر شده، علاقه‌مندان به آثار تلویزیونی می‌توانند منتظر ساخته شدن فصل دوم سریال کمدی Upload باشند. نکته‌ی جالب اینجا است که تنها هشت روز از انتشار فصل اول در ویدیو پرایم می‌گذرد. این نشان می‌دهد محصول جدید آمازون نه تنها نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کرده، بلکه مورد استقبال مخاطبان هم قرار گرفته است. متاسفانه جزئیاتی از تعداد افرادی که به تماشای این محصول نشسته‌اند به اشتراک گذاشته نشده است. جنیفر سالک (Jennifer Salke) مدیر استودیوی آمازون با انتشار یک متن به ساخته شدن فصل دوم واکنش نشان داد. طبق بیانیه‌ی او، آن‌ها نسبت به شوق مخاطبان برای تماشای ادامه‌ی سریال مطلع هستند و به همین دلیل، به فصل دوم چراغ سبز نشان داده‌اند.

داستان Upload در سال ۲۰۳۳ میلادی جریان دارد؛ زمانی که انسان‌ها قادر هستند پس از مرگ هوشیاری خود را به یک دنیای مجازی انتقال داده شده و در آنجا به زندگی بپردازند. شخصیت اصلی داستان یک برنامه‌نویس به نام نیتن است که به‌خاطر یک سانحه‌ی رانندگی در شرایط نامساعدی قرار دارد. فرصت چندانی برای تصمیم‌گیری نمانده و نهایتا انتخاب می‌کند تا وارد دنیای مجازی شود. افرادی که می‌میرند حق انتخاب داشته و می‌توانند با در نظر گرفتن ثروت خود، یکی از دنیاهای مجازی را انتخاب کنند. شخصیت اصلی داستان هم لیک ‌ویو (Lake View) را انتخاب می‌کند. زندگی در دنیای مجازی آن چیزی نیست که نیتن تصور می‌کرد و همین موضوع هم باقی داستان را رقم می‌زند.

بخش عمده‌ی فصل اول به معرفی شخصیت‌ها و عمق دادن به آن‌ها گذشته است. در همین حین، سازندگان سعی کردند به موضوعات مختلفی از جمله تکنولوژی و کاپیتالیسم بپردازند. در ضمن، شباهت‌هایی بین ایده‌ی کلی Upload و سریال The Good Place دیده می‌شود اما نمی‌توان آن را یک تقلید صرف در نظر گرفت؛ زیرا تفاوت‌های قابل‌توجهی میانشان وجود دارد. محصول شبکه‌ی NBC روی زنی به نام النور شلستراپ تمرکز دارد که به اشتباه وارد بهشت می‌شود. در نتیجه، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا اخلاق‌های نادرست خود را پنهان کرده و به تدریج به انسان بهتری تبدیل شود.

جزئیات بیشتری از فصل دوم Upload منتشر نشده و نمی‌دانیم این سریال کمدی چه زمانی بازمی‌گردد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا