ایرپادز پرو با USB-C تغییرات سخت‌افزاری عمده‌ای نخواهد داشت

ایرپادز پرو USB-C

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل قصد ندارد ایرپادز پرو مجهز به USB-C را با تغییرات سخت‌افزاری عمده‌ای همراه کند.

اپل در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی ایرپادز در جهان به حساب می‌آید و ایرپادز پرو هم یکی از جذاب‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات آن بوده است. اگرچه اپل در حال حاضر نسل دوم آن را هم راهی بازار کرده اما با این حال، همچنان ایرپادز پرو آنقدر محبوب بوده که اپل قصد دارد آن را با یک تغییر اساسی راهی بازار کند.

همانطور که می‌دانید، اپل در نظر دارد از سال ۲۰۲۳ به بعد، تمام محصولات خود را که امکان شارژ شدن با پورت USB-C را دارند، با این پورت راهی بازار کند و استفاده از لایتنینگ نه چندان محبوب را کنار بگذارد. یکی از محصولاتی که تاکنون با پورت لایتنینگ راهی بازار می‌شده، همین ایرپادز پرو بود که ظاهرا اپل می‌خواهد با اعمال تغییراتی روی این محصول، آن را با پورت USB-C راهی بازار کند.

طبق گفته‌های مارک گورمن، ظاهرا ایرپادز پرو با USB-C قرار نیست جز همین یک مورد، تغییر سخت‌افزاری عمده‌ای داشته باشد. اینطور که از صحبت‌های گورمن پیداست، ظاهرا اپل در نظر دارد تا تمام ایرپادزهای خود را به مرور زمان در یک مدل دیگر با پورت USB-C هم راهی بازار کند. اما در این بین، ایرپادز پرو نخستین محصول با این قابلیت خواهد بود.

گورمن قبلا هم گفته بود که اپل می‌خواهد به همراه سری آیفون ۱۵ از ایرپادز جدید خود با پورت USB-C رونمایی کند اما دقیقا مشخص نشده بود این محصول مدل استاندارد است یا پرو. هرچند الان متوجه شدیم که در رویداد پیش رو، ایرپادز پرو رونمایی خواهد شد.

البته با انتشار رسمی iOS 17، امکانات بیشتری به ایرپادز پرو اضافه خواهد شد که تمامی آن‌ها نرم‌افزاری و کاملاً قابل انتظار هستند. همچنین گفته می‌شود یک سری قابلیت شنیداری جدید هم قرار است به این محصول طی یکی دو سال آینده اضافه شود که به کاربران کم‌شنوا کمک شایانی می‌کند. طبق گفته‌های گورمن، وقتی پورت USB-C به مجموعه‌ی ایرپادزها اضافه شود، باید انتظار داشت قیمت مدل پرو به اندازه‌ی مدل استاندارد کنونی کاهش پیدا کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا