#مهسا_امینی

Unreal Engine 5 به طور کامل از پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس پشتیبانی می‌کند

طرفداران ایکس باکس نگران نباشند

Unreal Engine 5 به طور کامل از پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس پشتیبانی می‌کند امیر سلیمی ۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار (گیم)
اپیک گیمز (Epic Games) Unreal Engine 5 روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

به‌تازگی تایید شده است که موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 از هر دو کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس به طور کامل پشتیبانی می‌کند.

چند روز پیش اپیک گیمز (Epic Games) با انتشار دمویی تکنیکی روی پلی‌استیشن 5، از نسخه پنجم موتور بازی‌سازی Unreal Engine رونمایی کرد. در حالی که مشخصات فنی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس نسبتا مشابه است، اپیک گیمز تنها به انتشار دموی خود روی کنسول نسل بعدی سونی بسنده کرد. با این حال، به گفته تیم سوئینی (Tim Sweeney)، بنیان‌گذار و رئیس اپیک گیمز، این موضوع به معنی عدم پشتیبانی ایکس باکس سری ایکس از جلوه‌های بصیری چشمگیر UE 5 نیست.

نسخه‌ی نمایشی Unreal Engine 5 روی پلی‌استیشن 5 حاصل سال‌ها بحث و گفتگو میان سونی و Epic در مورد گرافیک‌های نسل بعدی و معماری‌های ذخیره‌سازی بود.

فناوری‌های تازه Nanite و Lumen در هر دو کنسول PS5 و Xbox Series X به طور کامل پشتیبانی می‌شود و روی هر دو فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

لازم به ذکر است، فناوری «لومن» (Lumen) به سیستم نورپردازی تازه در Unreal Engine 5 اشاره دارد که نمایش شب‌های طبیعی از منابع نوری مختلف را در محیط‌های بازی آسان‌تر می‌کند. «ننایت» (Nanite) سیستمی برای ایجاد و وارد کردن هندسه‌های بسیار دقیق از طریق اعمال میلیاردها چندضلعی (Polygon) کوچک است.

در ادامه، سوئینی تایید کرد که این ویژگی‌های تازه در رایانه‌های شخصی رده بالا نیز پشتیبانی خواهد شد و ویژگی‌های مقیاس‌بندی محتوا برای اجرای روی سیستم عامل‌های نسل فعلی از طریق استفاده از تکنیک‌های سنتی رندر و نورپردازی به آسانی در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین تایید شده که خبری از پشتیبانی از Commodore 64 وجود ندارد!

در آخر، Unreal Engine 5 اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا