معرفی ۱۰ مورد از فیلم های دیزنی کمتر دیده شده
1%
  • 10/10

معرفی ۱۰ مورد از فیلم های دیزنی کمتر دیده شده 

آثاری که لایق توجه بیشتری‌ هستند!

معرفی ۱۰ مورد از فیلم های دیزنی کمتر دیده شده  ۰ ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

دیزنی به عنوان یک شرکت انیمیشن سازی، محبوبیت خود را پس از گذشت بیش از صد سال، همواره حفظ نموده و افزایش می‌دهد. حال، آیا مواردی از فیلم های دیزنی که کمتر دیده شده‌اند و لایق توجه بیشتری هستند را می‌شناسید؟

شرکت دیزنی توسط برادران والت دیزنی، برای ساخت انیمیشن در دوران طلایی محبوبیت انیمیشن سازی، تاسیس شد. دیزنی پس از انتشار طولانی‌ترین اثر خود، سفید برفی و هفت کوتوله (Snow White and the Seven Dwarfs)، به تولید و انتشار آثار بسیار دیگری تشکیل شده از فیلم، سریال و کتاب مشغول شد، و تاکنون بیش از شصت فیلم موفق و زیبا از این شرکت عرضه شده است. در کنار آثار شناخته شده دیزنی که توجه بسیاری را از طرف مخاطبان جلب کرده‌اند، آثاری نیز وجود دارد که لایق توجه بیشتری هستند، در حالی که کمتر کسی به آن‌ها توجه می‌کند. در ادامه این مقاله با رسانه سرگرمی همراه شوید تا به معرفی مواردی از فیلم های دیزنی کمتر دیده شده بپردازیم.

رابین هود (۱۹۷۳)

در حالی که شاه ریوارد در جنگ‌های صلیبی از کشور و مردم خود دفاع می‌کند، برادر او خود را به عنوان نائب السلطنه معرفی کرده و حکومت ظالمی را شروع می‌کند. او به زیردستان خود دستور می‌دهد از مردم مالیات‌های سنگینی جمع‌آوری کنند، و در نتیجه مردم دوران سختی را زیر فشار ظلم و ستم این پادشاه قلابی سپری می‌کنند. در همین زمان است که رابین هود و دوست او، جان کوچولو به کمک مردم می‌شتابند. آن‌ها از پادشاه و افراد حکومتی پول می‌دزدند و آن را به مردم فقیر و نیازمند تحویل می‌دهند. داستان انیمیشن رابین هود (Robin Hood) به عنوان یکی از فیلم های دیزنی در سال ۱۹۷۳ منتشر شد، و برای مدتی نقش پررنگی را در صنعت انیمیشن سازی اجرا کرد، اما پس از مدتی این محبوبیت را از دست داد. رابین هود از داستانی تاریک و در حین حال زیبا پیروی می‌کند، و به همین سبب اکنون تماشاگران تمایلی نسبت به تماشای آن ندارند. 

وینی پو (۲۰۱۱)

وینی پو، یک خرس کوچک زرد رنگ است، که پس از بیدار شدن با ظرف خالی عسل خود رو به رو می‌شود، و به دنباله آن ماجراهای جدیدی را به وجود می‌آورد. طولی نمی‌کشد که دوست انسان او، کریستوفر رابین غیب می‌شود. پو همه جا را به دنبال او می‌گردد و در نهایت یک یادداشت که سرنخ‌هایی از علت ناپدید شدن دوست عزیز خود در آن وجود دارد را می‌یابد. در ادامه داستان، پو به همراه دیگر دوستان به جستجوی کریستوفر رابین می‌پردازند. وینی پو (Winnie the Pooh)، یکی دیگر از فیلم های دیزنی است که پس از مدتی محبوبیت به فراموشی سپرده شد. 

امدادگران زیرزمینی (۱۹۹۰)

کودی پسر جوان استرالیایی است که ماجراجویی‌های عجیبی را به همراه دارد. او با یک عقاب طلایی کمیاب به نام ماراوته دوست می‌شود. مارواته لانه و تخم‌های خود را به کودی نشان داده، و به عنوان یک دوست به او یکی از پرهای خود را می‌دهد. ماک لیچ یک شکارچی خطرناک است که همواره به دنبال شکار حیوانات خاص می‌گردد. مارواته راجع به مک لیچ به کودی اخطار می‌دهد، اما این اخطار کار ساز نیست. در ادامه مک لیچ برای به دام انداختن این عقاب طلایی، کودی را تحت نظر قرار می‌دهد. امدادگران زیرزمینی (The Rescuers Down Under) به عنوان موردی دیگر از فیلم های دیزنی در سال ۱۹۹۰ منتشر شد، و در ابتدای عرضه خود با سیر عظیمی از تماشاگران مواجه شد، اما پس از مدت کوتاهی این توجه را از دست داد و اکنون جزوی از انیمیشن‌های ناشناخته محسوب می‌شود. 

تیزپا (۲۰۰۸)

بولت توسط دختری دوست داشتنی به نام پنی به سرپرستی گرفته می‌شود، سپس در فیلم‌های مختلف به عنوان یک سگ قهرمان و تیزپا به نقش آفرینی می‌پردازد. یک روز به صورت تصادفی، بولت گم می‌شود، و در ادامه به همراه یک همستر و گربه مشکی رنگ به دنبال راهی برای برگشت به خانه صاحب خود می‌گردد. طی این سفر، بولت متوجه می‌شود از قدرت‌های خاصی بهره‌مند نیست و تنها یک سگ عادی و معمولی محسوب می‌شود. فیلم های دیزنی در دهه ۲۰۰۰ آثاری به یادماندنی خطاب می‌شوند، اما در میان آن‌ها گاهی اوقات استثنا وجود دارد. انیمیشن تیزپا یا بولت (Bolt) در سال ۲۰۰۸ عرضه شد، که کودکان از تماشای آن لذت می‌بردند، چرا که این فیلم یک تحول کوچک در دیزنی محسوب می‌شود. گرچه پس از گذشت مدت کوتاهی تیزپا نیز به لیست انیمیشن‌های فراموش شده سپرده شد.

کارآگاه موش زبل (۱۹۸۶)

اولیویا فلاورشام موش جوانی است که با پدر خود زندگی می‌کند، اما یک شب به صورت اتفاقی پدر او توسط یک خفاش عجیب و غریب ربوده می‌شود. اولیویا برای نجات پدر خود به باسیل، موش کارآگاه پناه می‌برد، و از او تقاضای کمک می‌کند. باسیل که در زمینه کمک به موش‌ها تخصص دارد و تحت هر شرایطی به کمک  آن‌ها می‌شتابد، درخواست اولیویا را قبول می‌کند. همانطور که انتظار می‌رود در ادامه داستان باسیل طی سفر خود با ماجراجویی‌های بسیاری رو به رو می‌شود. کارآگاه موش زبل (The Great Mouse Detective) برای اولین بار در سال ۱۹۸۶ منتشر شد، و برای طراحی شخصیت اول آن، باسیل، از شرلوک هلمز الهام گرفته شده است. این انیمیشن نیز به عنوان موردی دیگر از فیلم های دیزنی که پس از مدتی به فراموشی سپرده شده‌اند به این لیست اضافه می‌شود. 

آتلانتیس: امپراطوری گم شده (۲۰۰۱)

میلو تاچ زبان شناسی است که تصمیم می‌گیرد راه پدربزرگ خود را ادامه دهد، و به پیدایش قاره گمشده آتلانتیس بپردازد. گرچه توسط جامعه علمی مورد تمسخر قرار می‌گیرد اما همچنان از تصمیم خود کنار نمی‌کشد. یکی از دوستان قدیمی و پولدار پدربزرگ میلو، او را حمایت می‌کند و به عنوان زبان شناس تیم محقق خود، میلو را استخدام می‌کند. انیمیشن آتلانتیس: امپراطوری گم شده (Atlantis: The Lost Empire) در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین فیلم های دیزنی را داشت، اما متاسفانه داستان از روندی خسته کننده پیروی می‌کرد و این موضوع باعث گمنامی این انیمشین شد. 

برادر خرس (۲۰۰۳)

شکارچی جوانی به نام کینای برای انتقام برادر خود که توسط یک خرس کشته شده بود، آن خرس را می‌کشد. ارواح جنگل با این امر موافقت نمی‌کنند و پس از خشمگین شدن برای مجازات او، کینای را به یک خرس سخنگو تبدیل می‌کنند. انیمیشن برادر خرس (Brother Bear) از داستانی ضعیف بهره‌مند است، اما با این حال معنی عمیقی در چرخه انقام، خشم و خشونت دارد. با توجه به داستان نویسی ضعیف، تماشاگران کمی نسبت به تماشای این انیمیشن ترغیب می‌شوند، بنابراین از این فیلم نیز می‌توان به عنوان موردی دیگر از فیلم های دیزنی که به فراموشی سپرده شده‌اند یاد کرد. 

پرنسس و قورباغه (۲۰۰۹)

تیانا دختر ساده‌ای است که برای تحقق رویای خود مجبور می‌شود عمر خود را با کار کردن سپری کند. تیانا به صورت تصادفی با یک قورباغه سخنگو مواجه می‌شود. قورباغه به او پیشنهاد جایزه‌ای بزرگ در برابر یک بوسه را می‌دهد. تینا قبول می‌کند، اما پس از این بوسه او نیز به یک قورباغه تبدیل می‌شود. پرنسس و قورباغه (The Princess and the Frog) نمونه فوق العاده‌ای از نحوه به روز رسانی یک افسانه کلاسیک برای مخاطبان مدرن است. پیچ و تاب ها و شگفتی های جدیدی مانند نفرین قورباغه به زیبایی داستان می‌افزاید. این انیمیشن به عنوان یکی فیلم های دیزنی شناخته شده محسوب می‌شود، اما با توجه به پتانسیل بالای آن، در حد قابل قبول مورد توجه تماشاگران واقع نشده است. 

زندگی جدید امپراطور (۲۰۰۰)

کوزکو فردی خودخواه و مغرور است که وظیفه امپراتوری اینکاها را به عهده دارد. اقدامات خودسرانه کوزکو باعث عصبانیت مشاور آن، ایزما می‌شود. ایزما با کمک همکار خود برای از بین بردن کوزکو نقشه می‌کشند، اما با شکست مواجه می‌شوند. کوزکو به یک لاما تبدیل شده و راه خود را از قصر گم می‌کند. او با کمک پاچا، یک مرد ساده روستایی به دنبال راهی برای بازگشت به شرایط قبلی خود می‌گردد. انیمیشن زندگی جدید امپراطور (The Emperor’s New Groove) در سال ۲۰۰۰ منتشر شد. این فیلم زیبا صحنه‌های کمدی و خنده‌داری را شامل می‌شود که سلیقه بسیاری از مخاطبان را دربر می‌گیرد. اما متاسفانه آن گونه که لیاقت این انیمیشن است مورد توجه قرار نگرفته است. 

سیاره گنج (۲۰۰۲)

جیم هاوکینز پس از حادثه‌ای یک نقشه گنج را به دست می‌آورد، سپس سفر بزرگی را برای یافتن این گنج آغاز می‌کند. جیم در طول این سفر با یک کشتی فضایی و خدمه‌ای عجیب رو به رو می‌شود، و تصمیم می‌گیرد با کمک آن‌ها به یافتن گنج خود بپردازد. انیمیشن سیاره گنج (Treasure Planet) پروژه پرشور دو تن از بهترین کارگردانان دیزنی، جان ماسکر و ران کلمنتس است. داستان نویسی این انیمیشن در سبک علمی تخیلی و فانتزی به خوبی پیش می‌رود. گرچه سیاره گنج از داستان عالی، گروه صداپیشگان حرفه‌ای و گرافیک چشمگیر استفاده می‌کند، اما همچنان به عنوان یکی از فیلم های دیزنی کمتر دیده شده در این لیست قرار می‌گیرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments