فیلم های انیمیشنی دیزنی که پس از اعلام موانا ۲ به دنباله نیاز دارند
1%
  • 0/10

فیلم های انیمیشنی دیزنی که پس از اعلام موانا ۲ به دنباله نیاز دارند

مورد انتظارترین ها…

فیلم های انیمیشنی دیزنی که پس از اعلام موانا ۲ به دنباله نیاز دارند ۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

از آنجایی که به زودی موانا ۲ منتشر می‌شود، فیلم های انیمیشنی دیزنی دیگری نیز وجود دارد که طرفداران خواستار دنباله آن‌ها هستند.

انیمیشن موانا برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، و در ادامه آن دیزنی اعلام کرده است به زودی قسمت دوم این انیمیشن جذاب به اشتراک مخاطبان گذاشته می‌شود. با توجه به این بازگشت جذاب، طرفداران دیزنی خواستار بازگشت تعدادی دیگر از بهترین انیمیشن‌هایی هستند که تنها یک بار از آن‌ها رونمایی شده است. چراکه لیاقت این آثار به دلیل پتانسیل بالای آن‌ها، تنها یک بار درخشیدن نیست. اکثر آثار این استودیو پرطرفدار و مورد پسند مخاطبان واقع شده است. بنابراین، در ادامه این مطلب به بررسی مواردی از فیلم های انیمیشنی دیزنی که ارزش رونمایی دوباره را دارند، می‌پردازیم.

۸. انکانتو (Encanto)

طرفداران دیزنی به قطعه موسیقی گوش‌ نواز دیگری از این انیمشین نیاز دارند

انیمیشن انکانتو به عنوان یکی از فیلم های انیمیشنی دیزنی در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. با به کارگیری و استفاده از قطعه‌های هنری از لین-مانوئل میراندا به جذابیت این انیمیشن اضافه شده است. موسیقی متن انیمیشن انکانتو طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرد، و موسیقی متن “ما در مورد برونو صحبت نمی‌کنیم” به صورت گسترده‌ای در فضای مجازی پخش شد. در داستان این انیمیشن نیز به مسائل مهم و آسیب‌های پیرامون، اشاره و مورد بحث واقع شده است. همه سنین می‌توانند از تماشای این اثر زیبای دیزنی لذت ببرند، چراکه علایق هر فردی را پوشش داده و موجب رضایت آن‌ها می‌شود. از نظر جدول سینمایی، انیمیشن انکانتو به عنوان یک فیلم نسبتاً جدید محسوب می‌شود، اما با این حال فعلا خبری راجع به قسمت دوم آن تایید نشده است.

۷. گیسو کمند (Tangled)

ماجراجویی‌های راپونزل به صورت یک مجموعه بازگشت است، نه یک فیلم

انیمیشن گیسو کمند بازگویی جالب و جدیدی را از داستان fairytale Rapunzel ارائه می‌کند. همچنین با به اقتباس رسیدن در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بهترین فیلم های انیمیشنی دیزنی شناخته می‌شود. با اینکه ادامه داستان اصلی راپونزل تایید یا منتشر نشده است، تا کنون یک فیلم کوتاه در سال ۲۰۱۲ و مجموعه‌ تلویزیونی از ماجراجویی‌های او در سال ۲۰۱۷ به اشتراک مخاطبان و طرفداران قرار گرفته است. با توجه به محبوبیت انیمیشن گیسو کمند، حتی با گذشت ۱۴ سال از اکران آن، عده بسیاری از طرفداران آثار دیزنی چشم انتظار بازگشت راپونزل هستند.

۶. ۶ ابر قهرمان بزرگ (Big Hero 6)

بازگشت بیمکس باعث خشنودی افراد بسیاری می‌شود

انیمیشن ۶ ابر قهرمان بزرگ پس از انتشار در سال ۲۰۱۴ با خوشامدگویی بزرگی از طرف مخاطبان مواجه شد. این فیلم به دلیل سرعت سریع و داستان پر اکشن آن مورد تحسین واقع شد است، و همچنین با توجه به نحوه ارائه موضوع غم و اندوه در کودکان مورد قدردانی خاصی قرار گرفت. انیمیشن ۶ ابر قهرمان نیز مانند مواردی دیگر از فرنچایز‌های دیزنی مجموعه‌هایی را در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲، به ترتیب در نام‌های ۶ ابر قهرمان بزرگ: سریال (Big Hero 6: The Series)، رویاهای بیمکس (Baymax Dreams) و بیمکس! (Baymax!)، منتشر کرده است. اما تا کنون بیمکس و دوستانش در قالب فیلم باز نگشته‌اند، در حالی که دیزنی باید نسبت به بازگشت آن‌ها، چاره‌ای بیاندیشد.

۵. وال-یی (WALL-E)

وال-یی و ایو می‌توانند در یادگیری کودکان درمورد محیط زیست مفید واقع شوند

از وال-یی می‌توان به عنوان یکی از بهترین فیلم های انیمیشنی دیزنی و پیکسار یاد کرد. این انیمیشن در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و نقش موثری در یادگیری کودکان راجع به محیط زیست داشت. همچنین، دو مورد از بامزه‌ترین شخصیت‌های دیزنی درون این انیمیشن به نام‌های وال-یی و ایو گنجانده شدند، که رابطه جذاب آن‌ها به تنهایی برای به اقتباس رسیدن ادامه این انیمشین کافی است. در حالی که شخصیت‌های مذکور، کاراکترهای اصلی انیمیشن به شمار می‌آیند، حتی بدون دیالوگ‌های مفهومی، همچنان فیلم وال-یی می‌تواند داستانی جذاب را برای مخاطبان ارائه کند. یک دنباله احتمالی که بر روی ایو تمرکز دارد می‌تواند مفهوم فیلم را به نسل جدیدی از کودکان معرفی کند، و با توجه به اینکه بحث‌های گرمایش جهانی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، پیام خوبی برای یک فیلم دیزنی خواهد بود که به مرور آن بپردازد.

۴. کوکو (Coco)

مخاطبان نسبت به ادامه سرنوشت میگل کنجکاو هستند

کوکو موردی دیگر از بهترین فیلم های انیمیشنی دیزنی است، که بر اساس جشن مردگان مکزیک داستانی زیبا را روایت می‌کند. داستان این انیمیشن حول محور زندگی پسری به نام میگل و علاقه او نسبت به موسیقی می‌چرخد، که در ادامه روندی احساسی و ناراحت کننده را به دنبال دارد. کوکو با تمرکز بر روی پیشینه مکزیک و سنت‌های آن، موضوع قابل قبولی برای ادامه دادن داستان خود دارد، اما متاسفانه تاکنون خبری از دنباله این انیمیشن زیبا اعلام نشده است.

۳. رایا و آخرین اژدها (Raya And The Last Dragon)

تحولی در معرفی پرنسس‌های دیزنی

رایا و آخرین اژدها  یک مورد از موفق‌ترین فیلم های انیمیشنی دیزنی به شمار می‌آید، که از سنت‌های آسیای جنوب شرقی الهام گرفته شده است. علی‌رغم اینکه انتشار آن به دلیل ویروس کرونا، دو بار به تعویق افتاد سرانجام در سال ۲۰۲۱ در سینما‌ها و دیزنی پلاس به اشتراک مخاطبان گذاشته شد. رایا و آخرین اژدها با گرافیکی چشمگیر و داستانی عمیق موفق به دریافت اسکار بهترین انیمیشن بلند دیزنی شد. با این حال، سرمایه‌گذاری جهت ساخت قسمت دوم این انیمیشن زیبا، امری منطقی و به صرفه محسوب می‌شود.

۲. دایناسور خوب (The Good Dinosaur)

دنباله داستانی در مورد ماقبل تاریخ که مخاطبان جدیدی را جذب می‌کند

در حالی که دایناسور خوب محصول سال ۲۰۱۵، یکی از فیلم‌های کمتر شناخته شده دیزنی است، اما همچنان یک کاندیدای درخشان برای دنباله احتمالی محسوب می‌شود‌. با اینکه خط داستانی این انیمیشن موفقیت‌آمیز نبود، اما به دلیل گرافیک مناسب موفق به دریافت اسکار شد و مورد تحسین مخاطبان قرار گرفت. با توجه به موضوع جدیدی که این انیمیشن در میان دیگر آثار و فیلم های انیمیشنی دیزنی بوجود آورده است، دیزنی با انتشار دنباله آن می‌تواند مخاطبان جدیدی را جذب کند. پس بهتر است نسبت به ادامه داستان دایناسور خوب تجدید نظر کند.

۱. دلیر (Brave)

روش‌های هوشمندانه مریدا هرگز تکراری نمی‌شوند

با انتشار انیمیشن دلیر در سال ۲۰۱۲، شخصیت اول او با نام مریدا به عنوان اولین قهرمان زن در میان آثار پیکسار شناخته می‌شود. مریدا، دختری با اراده و قوی، در اسکاتلند به عنوان یک شاهزاده زندگی می‌کند و بر خلاف سایر پرنسس‌های دیزنی رویای ازدواج کردن را در سر نمی‌گذراند. با چنین مضامینی، انیمیشن دلیر لیاقت درخشش دوباره و ادامه پیدا کردن را دارد، چراکه یک فیلم ایده‌آل و الهام بخش است که باعث تغییر نوع دیدگاه مخاطبان، به خصوص دختران، نسبت به خود می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments