بازی های جدید Far Cry
1%
  • 0/10

نگاهی به بازی های جدید Far Cry که در دست توسعه هستند

تام هندرسون باور دارد که یوبیسافت مسیر درست را بالاخره یافته است!

نگاهی به بازی های جدید Far Cry که در دست توسعه هستند ۰ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سری بازی Far Cry در سال‌های اخیر روند افولی داشته و انتظارات را برآورده نکرده است. اما انتشار اطلاعات طی ماه‌های گذشته درباره بازی های جدید Far Cry، خبر از مسیری تازه برای این سری می‌دهند!

فرنچایز Far Cry مانند اغلب فرنچایزهای توسعه یافته توسط شرکت یوبیسافت در برزخ توسعه باقی مانده است! آخرین نسخه از این سری بازی یعنی Far Cry 6 گرچه فروش فوق العاده‌ای را تجربه کرد، در بخش‌های بسیاری به عنوان ضعیف‌ترین نسخه در این سری بازی شناخته شد.

این سری بازی بهترین دوره خود را با قدرت نمایی واس مونتنگرو (Vaas Montenegro) در سال ۲۰۱۲ تجربه کرد و پس از آن ما شاهد انتشار همان نسخه، با تغییراتی ناچیز هستیم. بازی‌های Far Cry 3، Far Cry 4، Far Cry 5 و Far Cry 6 همه گیم پلی بسیار شبیه به یکدیگر با تنها چند تفاوت جزئی در خود دارند و همین موضوع باعث شده داستان جذاب هر نسخه در چشمان کاربران بی ارزش شود!

سری بازی Far Cry شاید هنوز منبع درآمدی قابل اعتماد برای یوبیسافت باشد، اما به وضوح می‌توان دید که کاربران و منتقدین از این سری بازی و تجربه چندین و چند باره آن در سال‌های مختلف به شدت خسته شده‌اند. یوبیسافت متاسفانه فرمول بازی‌های فار کرای را در دیگر بازی‌های خود نیز پیاده سازی کرده و حتی طرفداران دیگر فرنچایزهای خود را با این رویه به ستوه آورده است.

شما به وضوح می‌توانید روح سری بازی Far Cry را در کالبد یکی از جدیدترین بازی‌های یوبیسافت یعنی Avatar: Frontiers of Pandora ببینید! بدون شک منتقدین بر این باور هستند زمان آن رسیده که یوبیسافت و Far Cry مسیری تازه را برای پیشروی برگزیده و دو پروژه در دست توسعه یوبیسافت تحت نام جذاب Far Cry نیز نوید این اتفاق مهم را می‌دهند!

پروژه‌های در دست توسعه تحت نام Far Cry

در ابتدای سال ۲۰۲۳ اطلاعاتی درباره دو پروژه اسرار آمیز تحت نام فار کرای فاش شد. نکته جذاب این بوده که طبق اطلاعات، این دو پروژه هر دو در مرحله توسعه قرار داشته و از مرحله ایده پردازی ابتدایی گذر کرده‌اند. نکته دیگر که این اخبار فاش شده را از جذبه خاصی برخوردار کرده، منبع معتبر آن‌هاست.

این اخبار توسط تام هندرسون (Tom Henderson)، صاحب امتیاز مجله Insider Gaming و از معروف‌ترین و معتبرترین خبرنگاران دنیای ویدیو گیم از گذشته تا به امروز فاش شده است. البته نباید فراموش کرد که فارغ از منبع اطلاعات فاش شده، هرگز نباید به اخباری که توسط منابع رسمی به تایید نرسیده‌اند اعتماد کرد. ما می‌دانیم که در دنیای ویدیو گیم چیزهای زیادی در مرحله توسعه تغییر خواهند کرد.

در این گزارشات همچنین اشاراتی چند به ماهیت پروژه‌ها نیز شده است. به گفته تام هندرسون، این دو پروژه در ابتدا پروژه‌هایی واحد با نام تلیسکر (Talisker) بوده که دارای دو بخش داستانی و آنلاین چند نفره بوده است. در ادامه هندرسون اشاره داشته که پروژه تلیسکر به دلیل وسعت بسیار زیاد تبدیل به دو پروژه جداگانه با نام‌های پروژه بلک برد (Project Blackbird) و پروژه موریک (Project Maverick) شده که هر دو توسط استودیو یوبیسافت در شهر مونترئال کشور کانادا در دست توسعه هستند.

پروژه موریک

طبق گزارش تام هندرسون در ژانویه ۲۰۲۳، پروژه موریک عنوانی در سبک شوتر استخراج محور (Extraction-based shooter) بوده و به تقلید از بازی‌هایی چون Escape from Tarkov می‌پردازد. محل برگزاری داستان این بازی سرزمین‌های بکر آلاسکا بیان شده و گیم پلی بازی تمرکز بسیار زیادی بر بقا دارد.

طبق گزارشات، گیم پلی این بازی از ویژگی مرگ دائم (Permadeath) نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین باید افزود که طبق گزارش تام هندرسون در ژانویه ۲۰۲۳ این بازی تغییرات بسیار زیادی از ابتدای مسیر توسعه تا به حال به خود دیده و در نتیجه انتظار می‌رود که این پروژه تا به امروز نیز تغییرات زیادی کرده و اطلاعات انتشار یافته در پروژه هندرسون می‌توانند بدون اعتبار باشند!

پروژه بلک برد

تام هندرسون در گزارش خود در سال ۲۰۲۳ همچنین اشاراتی به پروژه بلک برد داشت، با این حال اعلام کرد که اطلاعات درمورد این پروژه بسیار ناچیز و ناقص هستند. به گفته هندرسون پروژه بلک برد در حقیقت نسخه اصلی بعدی در سری فار کرای خواهد بود و این پروژه در آینده تبدیل به بازی Far Cry 7 خواهد شد. چند ماه بعد، در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۳ هندرسون این پروژه را با اطلاعاتی جدید به روزرسانی کرد.

طبق اطلاعات انتشار یافته از پروژه بلک برد در سپتامبر ۲۰۲۳، داستان این بازی بسیار درگیر کننده خواهد بود. به گفته هندرسون داستان این بازی درباره نجات دادن اعضای خانواده شخصیت اصلی بازی از چنگال فرقه‌ای با نام پسران حقیقت (Sons of Truth) خواهد بود.

طبق این گزارشات، پروژه بلک برد از لحاظ گیم پلی نیز تغییراتی ویژه به خود خواهد دید. این بازی دارای تایمر درون بازی بوده و به کاربران تنها ۲۴ ساعت زمان در دنیای واقعی برای نجات اعضای خانواده خود خواهد داد. داستان بازی به صورت خطی پیش نرفته و کاربر می‌تواند با هر ترتیبی که علاقه دارد به سراغ عملیات برود. همچنین، این احتمال وجود داشته که کاربران در مسیر نجات اعضای خانواده به مشکل خورده و عضوی را از دست بدهند. این اتفاق به شکل مستقیم در داستان و گیم پلی بازی تاثیر می‌گذارد.

در بخش گیم پلی، بازی Far Cry 7 از مکانیسم‌هایی تازه از جمله اعتراف گیری بهره برده که به هموار سازی مسیر نجات اعضای خانواده کمک می‌کند. در ادامه گزارش به موتور گرافیکی اسنودراپ (Snowdrop) تیم یوبیسافت اشاره شده است. این موتور گرافیکی جدیدترین موتور گرافیکی یوبیسافت بوده که از آن در توسعه بازی Star Wars Outlaws استفاده شده است. طبق گزارشات منتشر شده پروژه بلک برد یا همان بازی Far Cry 7 در سال پاییز سال ۲۰۲۵ به انتشار خواهد رسید.

بازی های جدید Far Cry، به خصوص بازی که هنوز با نام پروژه بلک برد شناخته می‌شود، نوید مسیری تازه و البته درخشان را می‌دهند. نظر شما چیست؟ شما چه انتظاری از بازی های جدید Far Cry دارید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments