شخصیت منفی فار کرای 7
1%
  • 0/10

درس‌هایی که شخصیت منفی فار کرای 7 باید از گذشته بگیرد

آیا شخصیت منفی دیگر به قدرت واس مونتنگرو می‌بینیم؟

درس‌هایی که شخصیت منفی فار کرای 7 باید از گذشته بگیرد ۰ ۲۵ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سری بازی Far Cry از معدود بازی‌هایی بوده که شخصیت منفی را در عوض شخصیت اصلی بازی مرکز توجه قرار می‌دهد. حال، به تازگی شایعات بسیاری از نسخه بعدی این سری بازی به انتشار رسیده، اما شخصیت منفی فار کرای 7 باید چه درس‌هایی از شخصیت‌های منفی پیشین یاد بگیرد؟

سری بازی فار کرای همیشه در میان پر طرفدارترین بازی‌های یوبیسافت جای داشته و حال به تازگی شایعاتی انتشار یافته که خبر از توسعه نسخه هفتم از این سری بازی محبوب را می‌دهند. این سری بازی محبوب همیشه توجه ویژه بر شخصیت‌های منفی داشته و آغاز این روند با حضور واس مونتنگرو (Vaas Montenegro) در بازی فار کرای ۳ کلید خورد. آخرین نسخه از این سری بازی با حضور جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) در نقش آنتون کاستیو (Anton Castillo) باعث شد که انتظارات از نسخه هفتم به شدت بالا رود، اما به واقع شخصیت منفی فار کرای ۷ چه درس‌هایی باید از گذشته بگیرد؟

جورج کریگر در Far Cry

شخصیت منفی اولین نسخه از سری فار کرای یعنی دکتر کریگر (Dr. George Krieger) مضمونی علمی تخیلی داشت که به طور کلی چندان به مذاق کاربران خوش نیامد. با این حال این شخصیت می‌تواند الهام بخش قسمتی مهم از فار کرای ۷ باشد. طبق اطلاعات ما شاهد گروهی با نام پسران حقیقت (Sons of Truth) در نسخه هفتم خواهیم بود. فار کرای ۷ می‌تواند این گروه را به سمت استفاده از علوم ماور الطبیعه در جهت منفی برده و آن‌ها را به دشمنان ما و انسانیت بدل کند.

جکال در Far Cry 2

جکال (Jackal) بر خلاف کریگر در نسخه ابتدایی، با دنیای واقعی ما همسو بود. نکته‌ای که جکال را برای ما جذاب کرد، عذاب وجدانی بود که بر اثر اعمال خود داشت. او به هر دو جبهه سلاح می‌فروخت و به این امید بود که آن‌ها با مردم عادی کاری نداشته باشند. شخصیت منفی فار کرای 7 نیز ممکن است با مشکلاتی مشابه روبرو شده و در انتخاب سمت خیر یا شر به شک و تردید بیافتد و این وظیفه مخاطب باشد که او را به راه مورد نظر خود هدایت کند.

واس و هویت در Far Cry 3

یکی از نکاتی که سبب فروش خوب بازی فار کرای ۳ شد، شخصیت‌های منفی جذاب و در عین حال پیچیده آن بود. همه می‌دانیم که واس محبوب‌ترین شخصیت منفی این سری بازی بوده و در حالی که او به دلیل مشکلات خود کاملا غیر قابل پیشبینی بود، کلیت داستان را پیچیده نمی‌کرد. هویت نیز از همین روند پیروی می‌کرد، با این حال اتفاقات منفی چندان درگیر کننده‌ای در حضور او رخ نمی‌دانند. این شخصیت‌های پیچیده و جذاب که با داستانی ساده ترکیب شده بودند، می‌توانند فرمولی مناسب برای شخصیت منفی فار کرای ۷ را ارائه دهند.

پاگان مین در Far Cry 4

 بازی Far Cry 3 باعث شد یوبیسافت شخصیت‌های منفی را مرکز توجه این سری بازی قرار دهد و پاگان مین (Pagan Min) به خوبی این کار را انجام داد. مین مانند واس شخصیتی دیوانه داشت و ترکیب او با کلیت داستان بازی Far Cry 4، ما را با شخصیتی بی رحم و در عین حال کاریزماتیک روبرو کرد که در پس پرده شخصیت اصلی بازی را می‌شناخت. این موضوع داستان بازی Far Cry 4 را به شدت جذاب کرده و می‌تواند نقشی مهم در فار کرای ۷ داشته باشد. ناگفته نماند که طبق اطلاعات انتشار یافته از بازی فار کرای ۷، خانواده شخصیت اصلی ربوده می‌شود و همین موضوع کافی است که ما این بازی را شبیه به بازی فار کرای ۴ بدانیم.

اول و باتاری در Far Cry Primal

بازی Far Cry Primal مانند بازی Far Cry 3 دو شخصیت منفی داشت و دقیقا مانند همین بازی تنها یکی از آن‌ها یعنی اول (Ull) در خاطر کاربران باقی مانده است. اول مانند جکال در تصمیمات خود به شک و تردید افتاده و در حالی که با بسیاری از افراد خارج از قبیله با خشونت حداکثری رفتار می‌کند، معروف به شخصی مهربان و دلسوز در میان مردم خود بوده که همیشه برای حفظ آن‌ها در برابر بیماری کشنده تلاش می‌کند. در بخشی از بازی ما حتی به درخواست اول از فرزند او مراقبت می‌کنیم. شک و تردید، مهربانی و خشونت موجود در شخصیت اول می‌تواند در بازی فار کرای ۷ به خوبی استفاده شود.

پدر جوزف سید در Far Cry 5

جوزف سید (Joseph Seed) اصلی‌ترین عضو خانواده سید بود که برای رستگاری مردم خود تلاش می‌کرد. پدر جوزف شباهت زیادی با واس داشته و به شدت محبوب است. نکته‌ای که سید را بسیار با اهمیت کرده، دلایل او برای رفتارهایش است. سید بر خلاف عموم شخصیت‌های منفی دنیای فار کرای، دیوانه پول و قدرت نبوده و تمام رفتار او بر پایه ایمان و اعتقاداتش است. این موضوع به همراه نگاهی به اتفاقاتی که می‌توانند دنیا را به پایان برسانند او را شخصیتی جذاب کرده بود. استفاده از رفتارهای جوزف سید می‌تواند بازی فار کرای ۷ را به شدت جذاب کند.

لو و میکی در Far Cry New Dawn

بازی Far Cry New Dawn که به عنوان بسته‌ای الحاقی برای بازی Far Cry 5 به انتشار رسید، مانند اولین نسخه از سری بازی فار کرای و بسته الحاقی Blood Dragon از عناصر علمی تخیلی استفاده کرده و آن‌ها را در دنیایی پسا آخرالزمانی جای داده بود. این بازی دو شخصیت منفی با نام‌های لو (Lou) و میکی (Mickey) داشت که خواهرانی دو قلو هستند. میکی پس از مرگ لو مجنون شده و تصمیمات عجیب و غریبی می‌گیرد. وجود دو شخصیت منفی اصلی در بازی فار کرای ۷ و بروز مشکلات میان آن‌ها می‌تواند این عنوان را جذاب کند.

آنتون کاستیو در Far Cry 6

دیکتاتور یارا، آنتون کاستیو، آخرین شخصیت منفی سری فار کرای بود که بازگشت شخصیتی شبیه به او در بازی فار کرای ۷ را دور از انتظار می‌کند. آنتون در بازی Far Cry 6 بار دیگر مشکلات روانی و عدم قاطعیت را به سری بازی فار کرای آورد و در کنار آن به لطف طراحی بی نظیر، به سرعت توانست یکی از بهترین شخصیت‌های منفی سری فارکرای شود. ما شاید شخصیتی مشابه آنتون کاستیو با بازیگری اسپوزیتو، بازیگر سریال‌های The Mandolorian، The Boys و Breaking Bad نبینیم، اما استفاده بازیگری معروف به عنوان شخصیت منفی فار کرای 7 دور از انتظار نیست.

شکی نیست که سری بازی فار کرای موفق شده طی سال‌های شخصیت‌های منفی بی نظیری را برای ما خلق کند و انتظار می‌رود شخصیت منفی فار کرای ۷ نیز این سنت را ادامه دهد. نظر شما چیست؟ به نظر شما شخصیت منفی فار کرای 7 از کدام شخصیت‌های منفی سری فار کرای باید الگو برداری کند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments