بازی Far Cry در قرون وسطی
1%
  • 0/10

بازی Far Cry در قرون وسطی؛ راه نجات روند رو به افول فار کرای!

زمان آن رسیده که یوبیسافت دست به تغییرات بزند!

بازی Far Cry در قرون وسطی؛ راه نجات روند رو به افول فار کرای! ۱۰ ۰۵ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سری بازی Far Cry با وجود محبوبیت خود در میان گیمرها، طی سال‌های اخیر روند رو به افولی را پیش گرفته که می‌تواند با ارائه داستانی تازه در دوره‌ای تازه، جانی تازه به خود بگیرد. به باور ما حضور بازی Far Cry در قرون وسطی همان چیزی بوده که به کمک این سری بازی خواهد آمد!

در کنار سری بازی Assassin’s Creed، سری بازی Far Cry دیگر سری بازی محبوب و کامل از شرکت فرانسوی یوبیسافت بوده که با انتشار هر نسخه جدید، موجی تازه از کاربران را در کنار کاربران قدیمی به سوی خود جذب می‌کند. طبق اطلاعات انتشار یافته، شرکت یوبیسافت به شکل روزانه و با قدرت زیاد در حال تلاش برای توسعه نسخه بعدی از این سری بازی بوده و این در حالی است که فعالان و کاربران زیادی باور دارند که این سری بازی طی سال‌های اخیر افت داشته است!

در زمان انتشار این مطلب، هیچکس اطلاع ندارد که نسخه بعدی از این سری بازی در چه دوره زمانی، در چه منطقه‌ای و با الهام از چه فرهنگی در دست توسعه است. با این وجود گمان می‌رود که این نسخه پا جای پای نسخه‌های پیشین گذاشته و داستانی تازه در دوران معاصر را برای ما شرح دهد. اما نباید فراموش کرد که شرکت یوبیسافت عاشق ایده‌ها و مفاهیم جدید بوده و هر لحظه ممکن است ایده‌ای که ما در این مطلب قصد داریم بیان کنیم، توسط یوبیسافت تبدیل به عنوانی تازه تحت نام Far Cry شود.

پس از انتشار شش نسخه اصلی با کیفیت متفاوت و مفاهیم تقریبا یکسان، زمان آن رسیده که این سری بازی مفهومی جدید و البته کمی عجیب را در نظر بگیرد. سری بازی Far Cry همیشه در میان عرضه بازی‌های اصلی خود، با انتشار عناوینی چون Far Cry New Dawn و Far Cry Primal تا حد قابل توجهی از روند اصلی خود فاصله گرفته است.

این بازی‌ها شاید بهترین نسخه‌های از سری بازی Far Cry نباشند، اما به باور ما و البته بسیاری از منتقدین، انجام آزمایش و امتحان مسیری تازه عموما به سود توسعه دهندگان و کاربران بوده و به آن‌ها اختیار عمل بیشتری داده که می‌تواند سبب جذب مخاطبینی شود که پیش از آن به تجربه این سری بازی نپرداخته بودند. برای مثال توسعه دهندگان در عوض توسعه نسخه‌ای تازه، برگرفته از بازی Far Cry 3، به توسعه عنوانی کاملا نو با ماهیت سری بازی Far Cry در قرون وسطی بپردازند!

چرا بازی Far Cry در قرون وسطی عنوانی موفق خواهد شد؟

نسخه‌های اخیر در سری بازی Far Cry‌، تقریبا همگی از مفهومی یکسان استفاده کرده و شباهت بسیاری به یکدیگر از همه نظر دارند. نسخه‌های اخیر همگی به این شکل بوده که شخصیت اصلی بازی شما وارد منطقه‌ای مملو از افراد مخالف خود شده، به جمع آوری ابزار مورد نیاز پرداخته و با از بین بردن افراد مخالف خود در مناطق خود، در عین تلاش برای پاکسازی منطقه، برای فرار از آن نقطه تلاش می‌کند.

این فرمول آزادی عمل زیادی به کاربران داده و به شما اجازه می‌دهد تا در جهانی باز با چشم اندازهای بی نظیر کاوش و کنکاش کنید. به عبارت دیگر، این سری بازی شبیه به فیلم‌های اکشن دوست داشتنی بوده که شما هرگز از تماشای آن‌ها خسته نمی‌شوید. البته باید اشاره داشت که ماهیت سری بازی Far Cry این بوده و باید گفت یوبیسافت به خوبی از این موضوع آگاه است. اما به باور ما حضور در مناطقی مشابه، با فرهنگ‌هایی نه چندان متفاوت و همچنین تکنولوژی یکسان، باعث شده این سری بازی تا حدی برای کاربران تکراری شود و همین موضوع ما را به این باور رسانده که Far Cry باید بار دیگر دوره زمانی خود را تغییر دهد یا به طور دقیق‌تر گذری بر قرون وسطی داشته باشد!‍

همانطور که اشاره شد، یوبیسافت طی این سال‌ها تلاش کرده سری بازی Far Cry را بر پایه بازی Far Cry 3 توسعه دهد. بازی Far Cry 3 بدون شک یکی از جذاب‌ترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم بوده و تا به امروز نیز تجربه‌ای لذت بخش را در اختیار کاربران قرار داده است، اما باید پذیرفت که استفاده مداوم از این بازی به عنوان پایه بازی‌های جدید در حال ضرر زدن به این سری بازی است. بازی Far Cry 4 شبیه به Far Cry 3 بود و این شباهت در دو بازی Far Cry 5 و Far Cry 6 نیز به وضوح دیده می‌شود!

در ادامه باید اشاره داشت که اکشن این سری بازی همیشه جذاب بوده و همیشه می‌توان با این بخش از بازی سرگرم شد. اما امروزه کاربران چیزی فراتر از اکشن قوی می‌خواهند و باید اشاره داشت که جهان باز این سری بازی پتانسیل گسترش در بخش گیم پلی را دارد. به عبارت دیگر، گسترش گیم پلی این بازی در جهت مثبت می‌تواند روند رو به افول این سری بازی را پایان بخشد.

یوبیسافت در دوره‌های مختلفی سیر کرده و در حالی که بازی‌های Far Cry New Dawn و Far Cry Primal بهترین بازی‌های این سری نیستند، اما تجربه آن‌ها لذت بخش بود و نظر کاربران را به خود جلب کرد. حال به باور ما یوبیسافت در عوض سفر به آینده یا گذشته دور، باید نسخه‌ای از سری فار کرای در قرون وسطی را برای کاربران توسعه دهد!

حضور در این دوره زمانی به دلیل نبود سلاح‌های مدرن شاید برای کاربران زیادی جذابیت خود را از دست دهد، اما در سوی دیگر کاربران بیشتری بوده که با دیدن عنوانی در این دوره زمانی هیجان زده می‌شوند. فرمول بازگشت به زمان قدیم تا حد قابل قبولی برای بازی Far Cry Primal پاسخگو بود، در نتیجه سفر به دوره زمانی نزدیک‌تر به زمان حال بدون شک نظر کاربران را جلب کرده و استفاده از اتفاقات تاریخی آن دوران می‌تواند بازی Far Cry در قرون وسط را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های این سری بازی کند!

بازی Far Cry در قرون وسطی می‌تواند ما را در قالب شوالیه‌ای در سرزمینی تحت سلطه حاکمی ظالم قرار دهد و وظیفه ما در این بازی فشار آوردن به ظالمان و تلاش برای تشکیل زندگی آرمانی برای مردم منطقه باشد. جهان باز دنیای فار کرای بدون شک پتانسیل چنین داستانی را داشته و می‌تواند عنوانی جذاب را ارائه دهد. ما در این بازی در عوض سلاح گرم و ماشین، از شمشیرها و تیر و کمان و البته اسب‌ها برای مبارزه با نیروهای حاکم ظالم استفاده خواهیم کرد.

به طور کلی چنین بازی می‌تواند به راحتی هر آنچه که یک بازی از سری Far Cry در خود داشته را ارائه داده، با این حال با استفاده از شمایل قرون وسطی جانی تازه به این سری بازی ببخشد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید بازی Far Cry در قرون وسطی عنوانی موفق خواهد شد؟ در انتظار نظرات شما درباره چنین بازی هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments