شخصیت های منفی Far Cry
1%
  • 0/10

دسته بندی شخصیت های منفی Far Cry‌ از بهترین به بدترین

تا حالا بهت گفتم معنی دیوونگی چیه؟

دسته بندی شخصیت های منفی Far Cry‌ از بهترین به بدترین ۴ ۱۶ مهر ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

شخصیت های منفی Far Cry‌ حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. این سری بازی از معدود سری بازی‌هایی بوده که در عوض شخصیت اصلی به عنوان شخصیت کلیدی، شخصیت منفی را به عنوان شخصیت کلیدی ارائه می‌دهد. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی طبقه بندی شده به شخصیت‌های منفی آن داشته باشیم.

سری بازی Far Cry از همان ابتدا طرفداران را با گیم پلی بی نظیر خود و تبدیل شدن به یکی از بهترین شوترهای دهه‌های اخیر به سوی خود جذب کرد. اما این سری بازی زمانی به اوج محبوبیت خود رسید که به ارائه داستان‌هایی عمیق و اثر گذار به لطف شخصیت‌های منفی فوق العاده قوی پرداخت. ما در نسخه‌های اصلی و اسپین آف‌های سری بازی فار کرای، با شخصیت‌های مثبت زیادی روبرو شدیم که هر کدام به شکلی متفاوت اثر گذار بودند، اما این همیشه شخصیت های منفی Far Cry‌ بوده که ما را خیره کرده و نقوه قوت هر نسخه از این سری بازی نام گرفته‌اند!

در زمان انتشار این مطلب، ما در انتظار اخباری رسمی از هفتمین نسخه اصلی سری بازی فار کرای هستیم و انتظارات از این بازی، پس از حضور شخصیت‌های منفی قوی طی نسخه‌های اخیر به شدت بالا است. در این بین، کاربران و طرفداران همیشگی این سری بازی تلاش دارند به طور مداوم به یادآوری شخصیت‌های منفی پیشین این سری بازی پرداخته تا خاطرات خود را پیش از عرضه نسخه جدید زنده کنند. هر کدام از شخصیت های منفی Far Cry‌ با دیدی ویژه ما را حیرت زده کرده و به آن نسخه از بازی معنی بخشیده است. حال ما در این مطلب قصد داریم به دسته بندی شخصیت‌های منفی این سری بازی از بهترین‌ها به بدترین‌ها بپردازیم.

عالی: واس مونتنگرو (Vaas Montenegro)

به نظر عموم طرفداران سری بازی Far Cry و بسیاری از منتقدین، این واس مونتنگرو، شخصیت منفی اصلی بازی Far Cry 3 بود که نام سری بازی فار کرای را با شخصیت‌های منفی قوی بر سر زبان‌ها آورد. واس مونتنگرو به لطف ایفای نقش بی نظیر مایکل مندو (Michael Mando) شخصیتی را برای ما به ارمغان آورد که همیشه در میان بهترین شخصیت‌های منفی تمام تاریخ ویدیو گیم جا خواهد گرفت. واس به طور کلی نمایش کوتاهی در بازی Far Cry 3 داشت، اما حضورهای کوتاه او به قدری قدرتمند بودند که عموم کاربران آن را خاطره انگیزترین شخصیت منفی این سری بازی می‌دانند.

واس رئیس ارتشی از دزدان دریایی در منطقه‌ای غیر حقیقی با نام جزایر روک (Rook Islands) است. او این گروه را به روش‌های کاملا غیر اخلاقی، اما با قدرت، هوشمندانه و غیر قابل پیشبینی کنترل می‌کند. غیر قابل پیشبینی بودن واس بیش از هر چیز نظر شما را جلب کرده و شخصیت اصلی بازی یعنی جیسون برودی (Jason Brody) را آزار می‌دهد. تمام این اتفاقات لقب «معنای دیوانگی» را به واس مونتنگرو داده است!

واس مونتنگرو در حقیقت یکی از اصلی‌ترین پایه گذاران شخصیت‌هایی بود که از لحاظ علم روانشناسی با مشکل دست و پنجه نرم کرده و با حالتی از دیوانگی شما را آزار می‌دهند. واس به تازگی در بسته الحاقی مخصوص به خود در بازی Far Cry 6 نیز حضور داشت که نشان از اهمیت این شخصیت دارد.

خیلی خوب: پاگان مین (Pagan Min) و پدر جوزف سید (Father Joseph Seed)

شخصیت‌های منفی دو بازی Far Cry 4 و Far Cry 5 شاید به اندازه واس مونتنگرو تاثیر گذار نباشند، اما نمی‌توان از اثر خارق العاده آن‌ها بر کاربران غافل شد. پاگان مین ذهنیتی عجیب داشت. او در حالی که از درون شخصی عاطفی و دوست دار نزدیکان خود بود، به دلیل اتفاقات رخ داده در زندگی خود تبدیل به دیوانه‌ای شده بود که حالاتش به شکل مداوم تغییر می‌کردند و همین موضوع رعب و وحشت را به مغز کاربر تزریق می‌کرد. مین، در دورانی که ما با او به مبارزه پرداختیم مردی از جنس قدرت بود و خود را شاه بر حق و خود ساخته منطقه کایرات (Kyrat)، منطقه‌ای غیر حقیقی در کوه‌های هیمالیا می‌دانست.

علاوه بر آن، مین به دلیل روابط با گروه‌های مجرمانه منطقه خود، قدرتی بی نظیر از لحاظ نظامی داشت. مین برای به دست آوردن پادشاهی دست به کشتن پدر خود زده بود. پاگان مین در حالی که همیشه سبب رعب و وحشت ما می‌شد، رابطه‌ای به شدت گرم با شخصیت اصلی بازی داشت. ما در آینده متوجه شدیم که این رابطه نزدیک و گرم پاگان مین به دلیل ارتباط نزدیک او با مادر شخصیت اصلی بازی است.

این پیچش داستانی به شدت عجیب و خارق العاده، باعث شد ما حسی غریب به پاگان مین داشته باشیم. در همین راستا و بر افروختن حس چند گانه در کاربران، چندین پایان مختلف در دست کاربر قرار گرفته و طی یکی از آن‌ها کاربر می‌تواند به کشتن پاگان مین تن ندهد! در حقیقت بازی فار کرای ۴ دست شما را در پیشرفت دادن شخصیت پاگان مین باز گذشته که البته پیچیدگی شخصیت مین، پیشرفت درست این شخصیت را بسیار سخت می‌کند. همچنین نباید فراموش کرد که وظیفه ایفای نقش پاگان مین را تروی بیکر (Troy Baker) بازیگر شخصیت جوئل (Joel) در سری بازی The Last of Us بر عهده داشته است.

به بازی Far Cry 5 و شخصیت خارق العاده پدر جوزف سید می‌رسیم. جوزف، رهبر کاریزماتیک گروهی با عقاید مذهبی افراطی در منطقه غرب میانه ایالات متحده است. پیروان پدر جوزف با قدرت نظامی خود موفق به کنترل منطقه‌ای روستایی با نام هوپ کانتی (Hope County) شده و این وظیفه ماست که برای غلبه بر نبوغ پدر جوزف سید تلاش کرده و با کمک برخی مردم محلی به باز پس گیری منطقه پرداخته و نظم را در منطقه برقرار کنیم.

بازی Far Cry 5 به دلایل جغرافیایی و اجتماعی زیادی مورد نقد بسیاری از منتقدین بزرگ قرار گرفت، با این حال حضور جوزف سید به عنوان شخصیت منفی این بازی سبب محبوبیت به شدت بالای آن شد. جوزف شباهت‌های زیادی با شخصیت منفی بازی Far Cry 3 یعنی واس مونتنگرو داشت و همین موضوع جوزف را در میان کاربران محبوب کرده است. یکی از نکاتی که جوزف را نسبت به دیگر شخصیت‌های منفی بازی‌های مختلف خاص کرده، نشات گرفتن قدرت او نه از قدرت نظامی و فیزیکی، بلکه از توهم رهبری و نیاز به همسو سازی جهان از طریق اخلاق و عقیده است. همین موضوع باعث شده که در لحظات زیادی طی مبارزه با جوزف و یاران او دو به شک شویم!

خوب: آنتون کاستیو (Anton Castillo)

بازی Far Cry 6 به دلیل حضور در دریای کاراییب و منطقه غیر حقیقی یارا (Yara)، با بازگشت به ریشه‌های خود و شباهت زیاد به منطقه جزایر روک در بازی Far Cry 3 طرفداران بسیاری را خوشحال کرد. بازی Far Cry 6 به شرح داستان تبدیل شما به رهبر مقاومت، خیزش و در نهایت انقلاب مردم یارا در برابر دیکتاتور این منطقه یعنی آنتون کاستیو می‌پردازد. شما در این میان به خرابکاری، مبارزه مسلحانه و بسیاری اعمال انقلابی دیگر پرداخته و در نهایت رئیس جمهور آنتون کاستیو با بازیگری بی نظیر جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) را سر نگون می‌کنید. اسپوزیتو بیش از هر چیز به ایفای نقش بی همتا در قالب گوستاوو فرینگ (Gustavo Fring) در سریال خارق العاده ریکینگ بد مشهور است.

 اسپوزیتو از سال‌ها پیش علاقه و قدرت خود در ایفای نقش در قالب شخصیت‌های منفی را به جهان نشان داده و تعجبی ندارد که ایفای نقش او در قالب آنتون کاستیو نظر بسیاری از طرفداران را جلب کرد. کاستیو قدرت و مقام خود را از پدرش به ارث برده که در اقدام انقلابی کوتاهی طی کودکی آنتون به قتل رسید. آنتون به دلیل اتفاقات و ترامای کودکی خود پس از کشته شدن پدرش، به منظور باز پس گیری قدرت خیزش کرده و تبدیل به بزرگ‌ترین دیکتاتور یارا در طول تاریخ شده است. او طی این سال‌ها تلاش کرده با خشونت بی حد و مرز مردم را تحت سلطه خود نگه دارد.

این اتفاقات غم انگیز جرقه‌های دومین انقلاب یارا را می‌زنند. کاستیو در کنار خشونت بی حد و مرز، از مردم یارا به عنوان موش‌های آزمایشگاهی برای تست جدیدترین روش درمان سرطان استفاده کرده و همین موضوع نام یارا و کاستیو را جهانی کرده است. از سوی دیگر، کاستیو در تلاش بوده تا پسر خود را در مسیر دیکتاتوری به عنوان جانشین خود قرار دهد.

طی اتفاقات این بازی، ما متوجه تغییرات رفتاری آنتون به سبب خیزش روز افزون مردم می‌شویم که از جالب‌ترین اتفاقات این بازی محسوب می‌شود. در نهایت، مبارزه همزمان کاستیو با مشکلات اخلاقی خود و مردم، سبب اتفاقاتی وحشتناک و البته واقع گرایانه شده که هر کسی را به وجد می‌آورد.

بد: جکال (The Jackal)، اول (Ull)، لو (Lou) و میکی (Mickey)

شخصیت‌های منفی بسیاری در دنیای فار کرای حضور داشته که به شهرت شخصیت‌های منفی معرفی شده نرسیده، با این حال حضور آن‌ها توانست اثر گذار باشد. برای مثال، ما شاهد شخصیت جکال در بازی Far Cry 2 بودیم که اهل کشور آمریکا بود، اما برای به دست آوردن سلاح و نیروهای مبارز به آفریقا سفر می‌کرد.

هدف شما در این بازی به قتل رساندن جکال است که به عبور کردن خود از مشکلات بزرگ در طول زندگی افتخار می‌کند. اما جکال با گذشت زمان نه تنها به شخصیت اصلی بازی علاقمند شده، بلکه برای اهداف او ارزش قائل شده و با او احساس هم دردی می‌کند. همچنین در این میان باید اشاره داشت که جکال از بیماری کشنده رنج برده که سبب تغییر رفتار او پس از رویارویی با حقایق می‌شود. در نهایت، جکال تبدیل به همراه شما شده و برای بازگرداندن آرامش به منطقه در کنار شما به مبارزه می‌پردازد. جکال شخصیتی قابل احترام بوده، با این حال اجرای این شخصیت توسط توسعه دهندگان چندان دوست داشتنی نیست!

اول شخصیت منفی اصلی بازی Far Cry Primal بود که ما را به دوران ما قبل تاریخ برد و با زندگی نئاندرتال‌ها آشنا کرد. او رهبر گروه اودام (Udam) بود. این گروه از جنگجوها از گوشت قربانیان خود تغذیه می‌کردند. شما پس از اولین رویارویی با اول، متوجه می‌شوید که او بیش از هر چیز به بقای مردم خود اهمیت داده و به طور مداوم در حال مبارزه با از دست دادن آن‌ها است.

اول با وجود طبیعت وحشیانه خود، با گذشت زمان به ابراز احساسات و عشق و علاقه خود به مردم خود روی می‌آورد. این تغییر رفتار و حس دلسوزی یکی از مهم‌ترین احساسات انسان‌ها بوده که با ستینگ ما قبل تاریخی این بازی کاملا هم سو است. اول به دلیل زندگی ابتدایی خود مانند دیگر شخصیت های منفی Far Cry‌ پیچیده نبوده و همین موضوع باعث شده در دسته شخصیت‌های منفی خوب این سری بازی جایی نداشته باشد.

لو و میکی، شخصیت‌های منفی بازی Far Cry New Dawn‌ هستند که رابطه بسیار نزدیکی به هم داشتند. بازی Far Cry New Dawn در حقیقت آینده‌ای تاریک، پس از اتفاقات بازی Far Cry 5 را به تصویر کشیده که بمب اتم جوزف سید در آن منفجر شده و به دلیل از بین رفتن زندگی عادی، مردم تبدیل به گروه‌های جویای قدرت و البته بقا شده‌اند. لو و میکی، خواهران دو قلوی جدا ناپذیری هستند که رهبری گروه های وم من (Highwaymen) را بر عهده داشته و در این دنیای تاریک به از بین مردن دشمنان خود می‌پردازند!

این دو هرگز در میان شخصیت‌های منفی مهم سری بازی فار کرای جایی نداشتند، با این حال حضور آن‌ها تجربه این بسته الحاقی کوتاه را لذت بخش کرده بود و البته به ما آموخت که انسان‌ها در نبود زندگی همیشگی تا چه حد می‌توانند ظالم باشند! مرگ مسیر لو را در ابتدای این بسته الحاقی از میکی جدا کرده و میکی درگیر غم از دست دادن خواهر خود می‌شود. این دو شخصیت با وجود داستانی قابل تامل، شخصیت‌های چندان محبوب و مشهوری نیستند.

خیلی بد: دکتر کریگر (Dr. Krieger) و هویت (Hoyt)

دکتر جورج کریگر شخصیت منفی اولین نسخه از سری بازی Far Cry است. کریگر دکتری بسیار باهوش بوده که تلاش‌های او برای پیشرفت ژنتیک انسان سبب رخ دادن اتفاقاتی وحشتناک شده است. کریگر خود را رهبر ترایجنز (Trigens)، گروهی نظامی متشکل از انسان‌ها و انسان‌های اولیه قدرتمندتر نسبت به انسان عادی می‌داند. طی آزمایش‌های کریگر، انسان‌های تحت نظر او خوی وحشی به خود گرفته و فقط به دنبال کشتار هستند.

کریگر در نهایت این آزمایشات را در برابر خود استفاده کرده و ما او را در حالت نیمه انسان و نیمه ترایجن از بین می‌بریم. این عنوان به دلیل قدیمی بودن، محدودیت‌ها و مشکلات بسیاری داشته و از همین رو شخصیت کریگر چندان پیچیده نبوده و سبب درگیر شدن کاربر با عقاید و اعمال او نمی‌شود و همین موضوع دکتر کریگر را تبدیل به یکی از بدترین شخصیت های منفی Far Cry‌ کرده است.

در نهایت به هویت ولکر می‌رسیم که در حقیقت شخصیت منفی اصلی بازی Far Cry 3 بوده و سبب تمام مشکلات پیش آمده در جزایر روک است. هویت رهبر گروه پرایوتیرز (Privateers) بوده که با یاران واس در امر قاچاق مواد مخدر، انسان و اسلحه هم دست هستند. هویت در حالی که شخصیت منفی اصلی بازی فار کرای ۳ بوده، هرگز نتوانست محبوبیت واس را کسب کند. به عبارت دیگر، وجود واس در این بازی، سبب ضعیف نشان دادن هویت و تبدیل شدن او به یکی از بدترین شخصیت های منفی Far Cry‌ شده است!

به طور کلی، شخصیت های منفی Far Cry با طبیعت و افکار عجیب خود باعث شده‌اند که ما همیشه با این بازی سرگرم بمانیم. نظر شما درباره این سری بازی و شخصیت‌های منفی آن چیست؟ شما کدام شخصیت را بهترین و کدام یک را بدترین می‌دانید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments