اکران Transformers 7 و یک فیلم مورد انتظار دیگر با تاخیر مواجه شد

هیچی توضیحی ارائه نشده است

اکران Transformers 7

استودیو فیلمسازی پارامونت پیکچرز به واسطه یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد تاریخ اکران Transformers 7 و یک اثر سینمایی دیگر عقب افتاده است.

مایکل بی (Michael Bay) که فیلم‌های اکشنی را در پرونده هنری خود داشت، اوایل قرن بیست و یک میلادی وظیفه ساخت اولین اقتباس سینمایی تبدیل شوندگان را بر عهده گرفت. از آنجایی که توانست انتظارات مالی سازندگان را برآورده کند، سکاندار سری فیلم‌ها شد. این  شرایط به مدت حدودا یک دهه ادامه یافت تا اینکه Transformers: The Last Knight افت شدیدی را در زمینه فروش تجربه کرد. اتفاق مزبور باعث شد تهیه‌کنندگان تصمیم بگیرند سیاست‌های خود را تغییر داده و اثری متفاوت را روی پرده نقره‌ای ببرند. نتیجه اتخاذ چنین تصمیمی، Bumblebee بود. فیلم اختصاصی بامبل بی در ابتدا یک ریبوت به شمار می‌رفت اما حالا پیش درآمدی برای فیلم‌های پیشین است. در حال حاضر هم هفتمین فیلم سری فاز پس تولید را پشت سر می‌گذارد. این اثر دنباله‌ای برای فیلم بامبلبی به شمار می‌رود اما خبری از شخصیت‌های آشنا نیست.

هفتمین اقتباس سینمایی تبدیل شوندگان با الهام از سریال انیمیشنی Transformers: Beast Wars ساخته شده و تحت عنوان Transformers: Rise of the Beasts شناخته می‌شود. داستان در سال ۱۹۹۴ میلادی جریان داشته و حول محور دو شخصیت می‌چرخد که درگیر تقابل میان گروه‌های مختلف تبدیل شوندگان می‌شوند: اولین شخصیت، یک تکنسین برق به نام نوا بوده که  قبلا در ارتش عضویت داشت؛ دومین شخصیت، یک محقق به نام النا بوده که در موزه کار می‌کند. النا دستاوردهای مختلفی داشته اما رئیسش تمامی آن‌ها را به نام خود زده است. در ضمن، سه گروه از تبدیل شوندگان در فیلم Rise of the Beasts حضور دارند: مکسیمال‌ها، پری دیکن‌ها و تریسان‌ها.

پارامونت پیکچرز به واسطه یک بیانیه مطبوعاتی از تغییر در تاریخ اکران Transformers 7 و یک فیلم مورد انتظار دیگر خبر داده است. جدیدترین فیلم تبدیل شوندگان قرار بود در تاریخ  ۳ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۴ ژوئن سال ۲۰۲۲ میلادی) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان حالا باید تا ۱۹ خرداد سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۹ ژوئن سال ۲۰۲۳) منتظر بمانند. استودیو آمریکایی هیچ دلیلی برای ارائه چنین تغییری در برنامه‌ریزی‌های خود ارائه نکرده است. روند ساخت سرعت خوبی داشته و فیلم هم اکنون فاز پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد. علاوه بر این، باکس آفیس به تدریج در حال احیا بوده و ارقام بالایی ثبت می‌شوند. با در نظر گرفتن این موارد، حدس زدن درباره دلیل تاخیر سخت است.

Transformers 7 قرار بود دو هفته بعد از Jurassic World: Dominion و یک هفته بعد از Lightyear روی پرده نقره‌ای بیاید. در نتیجه، در هفته افتتاحیه هیچ رقیبی نداشت و می‌توانست به رقم بسیار خوبی در باکس آفیس داخلی دست یابد. با رخ دادن تغییر، فیلم مزبور یک هفته بعد از Shazam: Fury of the Gods و یک هفته قبل از محصول جدید پیکسار به سینماها می‌آید؛ محصولی که در حال حاضر اطلاعاتی از آن در دسترس نیست. در ضمن، تغییر در تاریخ اکران قطعا باعث ناامیدی طرفداران می‌شود اما نباید فراموش کرد به گفته‌ فعالان سینما و تلویزیون، تاخیرهای این چنینی تاثیر مثبتی روی کیفیت نهایی محصول می‌گذارند.

دومین محصول پارامونت پیکچرز که با تاخیر مواجه شده، Star Trek 4 است. فیلم مزبور برای اکران از تاریخ ۱۹ خرداد سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۹ ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی) برنامه‌ریزی بود اما حالا قرار است از تاریخ یک دی (مصادف با ۲۲ دسامبر) به سالن‌های نمایش بیاید. قسمت جدید استار ترک شرایط مشابهی با Transformers: Rise of the Beasts داشته و نمی‌دانیم چرا تاخیر خورده است. این اثر علمی-تخیلی فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته و دو چهره مشهور، یعنی کریس پاین (Chris Pine) و کریس همسورث (Christopher Hemsworth) را از دست داده است. در ضمن، در حال حاضر مت شکمن (Matt Shakman) وظیفه کارگردانی را بر عهده دارد. او تعدادی از قسمت‌های سریال وانداویژن را جلوی دوربین برده بود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا