#مهسا_امینی

اتومبیل جدید تویوتا، Lunar Cruiser برای رانندگی روی سطح ماه توسعه می‌یابد

آیا زمان خداحافظی با لندکروز فرا رسیده است؟

تویوتا

لندکروز محصول شرکت ماشین‌سازی تویوتا یکی از موفق‌ترین خودروهای عرضه‌ شده در سرتاسر جهان است که تقاضا و محبوبیت بالایی در میان جوانان دارد. در حال حاضر، شرکت Toyota در حال طراحی و توسعه‌ی خودرویی است که در دهه‌های آینده می‌تواند روی سطح ماه و مریخ حرکت کند.

تویوتا با همکاری آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) روی طراحی یک ماه‌نورد دارای سرنشین، که از فناوری وسیله نقلیه الکتریکی سلول سوختی (FCEV) استفاده می‌کند، تمرکز کرده است. این سازنده‌ی ژاپنی با آژانس فضایی کشور ژاپن دست به دست هم داده‌اند تا به طراحی وسیله‌ای برای کاوش در سطح ماه بپردازند، که رویای زندگی روی سطح ماه و سپس مریخ را حداکثر تا سال ۲۰۴۰ به واقعیت تبدیل کنند. 

وسیله‌ی نقلیه جدید محصول Toyota، که به‌عنوان Lunar Cruiser (کروزر قمری) لقب گرفته، طوری طراحی شده است که سرنشینان می‌توانند درون رزم‌ناو غذا بخورند، فعالیت کنند، بخوابند و با خیال راحت با دیگران در ماشین‌ها ارتباط برقرار کنند. رزم‌ناو تویوتا مانند ماشین‌های معمولی نخواهد بود و با یک بازوی رباتیک طراحی‌ شده برای انجام وظایفی، مانند بازرسی و نگهداری عرضه خواهد شد.

تویوتا ادعا می‌کند، نام لونر کروزر، که به اتومبیل شاسی بلند تویوتا لندکروزر اشاره دارد، بر اساس کیفیت، دوام و قابلیت اطمینان مورد انتظار از ماه‌نورد تویوتا، انتخاب شده است.

آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن، ژاکسا و شرکت خودروسازی تویوتا برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۹ قرارداد کار روی یک ماه نورد دارای سرنشین را امضا کردند. انتظار می‌رود این رزم‌ناو تا اواخر دهه ۲۰۲۰، این بار با برنامه‌ریزی برای ماندن برای مدت طولانی‌تر و تلاش بیش‌تر، به فضا پرتاب شود.

تاکائو ساتو (Takao Sato)، سرپرست پروژه Lunar Cruiser در شرکت تویوتا موتور، طی مصاحبه‌ای گفت، با رفتن به فضا، ممکن است بتوانیم ارتباطات راه دور و سایر فناوری‌هایی را توسعه دهیم که برای زندگی انسان ارزشمند به شمار خواهد رفت.

همچنین، شینیچیرو نودا (Shinichiro Noda)، یکی از مهندسان شرکت خودروسازی Toyota، اظهار کرد، پروژه لونر کروزر دستاوردی هیجان‌انگیز است. پروژه رزم‌ناو تویوتا ادامه مأموریت طولانی‌ مدت این شرکت خودروسازی برای خدمت‌رسانی به مشتریان است. او همچنین اشاره کرد، سفر به ماه می‌تواند منابع ارزشمندی برای حیات روی زمین فراهم کند. فرستادن ماشین‌هایمان به ماه ماموریت ماست. تویوتا تقریباً در همه جا وسایل نقلیه دارد. اما این پروژه در مورد بردن اتومبیل‌هایمان به جایی است که تا به حال هرگز نرفته‌ایم.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا