برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5 رسما توسط دیزنی تائید شد

مجموعه داستان اسباب بازی هنوز به پایان راه نرسیده

فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5 رسما توسط دیزنی تائید شد ۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5

ساخت فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5 (Toy Story 5) به دست استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار (Pixar)، رسما توسط باب ایگر (Bob Iger)، مدیر عامل شرکت دیزنی (Disney) تائید شد.

مجموعه داستان اسباب بازی (Toy Story) بزرگترین مجموعه از ساخته‌های استودیوی پیکسار است. این سری فیلم انیمیشنی تا به حال ۴ قسمت اصلی و یک اسپین‌آف با نام Lightyear داشته و تا به موفق به کسب فروش بیش از ۳ میلیارد ۲۶۹ میلیون دلار در باکس آفیس شده است.

احتمالا در میان ساخته‌های پیکسار هیچ مجموعه‌ای را نمی‌توان پیدا کرد که به اندازه داستان اسباب بازی برای مدتی به پایان رسیده باشند، اما سپس بعد از سال‌ها با دنباله‌ای ادامه پیدا کنند. بعد از ساخت قسمت دوم این مجموعه، شاهد وقفه‌ای ده ساله بین قسمت دوم و سوم Toy Story‌ بودیم و با اکران داستان اسباب بازی 3 بسیاری از طرفداران فکر می‌کردند که این سری برای همیشه به پایان رسیده است.

اما بعد از ۹ سال داستان اسباب بازی 4 از راه رسید که با یک پایان جذاب که در عین حال هم شیرین و هم تلخ بود، تمام شد و بعد از آن بازهم طرفداران فکر می‌کردند که ماجراهای داستان اساب بازی دیگر برای همیشه به پایان رسیده است.

با اینحال پس از مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه دیزنی پلاس (+Disney) با حضور شخصیت جدید مجموعه Toy Story یعنی فورکی (Forky) و همچنین اسپین‌آفی با محوریت باز لایتیر (Buzz Lightyear) به نظر می‌رسد که دوباره قرار است با فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5 شاهد بازگشت این مجموعه باشیم.

فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5 ساخته می‌شود

در جریان کنفرانس نتایج مالی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ شرکت دیزنی، باب ایگر به عنوان مدیر عامل دیزنی رسما تائید کرد که فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5 در دست ساخت قرار دارد.

پس از اکران داستان اسباب 4 در سال ۲۰۱۹ و سپس اسپین‌آف Lightyear با حضور کریس ایوانز (Chris Evans) که در جلب نظر مثبت طرفداران چندان موفق نبود و همچنین فروش خوبی در باکس آفیس نداشت، به نظر می‌رسید که کار مجموعه Toy Story برای همیشه به پایان رسیده است.

تهیه‌کننده این انیمیشن، مارک نیلسن (Mark Nielsen) در تور مطبوعاتی Toy Story 4 در سال ۲۰۱۹، در مورد پتانسیل ساخت قسمت پنجم صحبت کرده و گفته بود پیکسار تصمیم گرفته تا با همه ساخته‌های خود به شکلی رفتار کند که انگار اولین و آخرین فیلمی است که توسط آن‌ها ساخته می‌شود.

همچنین تیم آلن (Tim Allen)، صداپیشه نقش باز لایتیر نیز در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه‌ای با Entertainment Tonight درباره فیلم انیمیشنی داستان اسباب بازی 5 صحبت کرد و گفت که دوست دارد قسمت پنجم نیز ساخته شود، زیرا به هر حال این مجموعه از مرز سه‌گانه عبور کرده است.

وقتی به قسمت چهارم رسیدید، از اون نقطه سه‌گانه عبور کردید، بنابراین مطمئنا من دلیلی نمی‌بینم که چرا اون‌ها این کار رو انجام ندن. اگر از من بپرسید، می‌گم که قسمت پنجم رو بسازید.

در جریان این کنفرانس همچنین ساخت فیلم انیمیشنی Frozen 3 نیز رسما تائید شد. با این حال برای هیچ کدام از پروژه‌ها تاریخ اکرانی اعلام نشده و نمی‌دانیم که در چه مرحله‌ای از فرآیند ساخت خود قرار دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments