#مهسا_امینی

دریافت Total War Saga: Troy در ۲۴ ساعت ابتدایی عرضه رایگان خواهد بود

یک بازی دیگر به لیست انحصاری‌های اپیک استور اضافه شد

دریافت Total War Saga: Troy در ۲۴ ساعت ابتدایی عرضه رایگان خواهد بود سورنا رضایی ۰ ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
دریافت Total War Saga: Troy

استودیو Creative Assembly با شرکت اپیک گیمز قراردادی را به امضا رساند که به واسطه‌ی آن، دریافت Total War Saga: Troy در روز نخست عرضه رایگان خواهد بود.

شهریور سال گذشته بود که استودیوی Creative Assembly و شرکت سگا از جدیدترین نسخه‌ی سری بازی‌های توتال وار تحت عنوان Total War Saga: Troy رونمایی کردند. این عنوان در واقع دومین نسخه‌ی از سری فرعی Saga محسوب می‌شود. اولین نسخه‌ی این مجموعه Total War Saga: Thrones of Britannia بود که سال ۱۳۹۷ برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شد. حال و با گذشت حدودا یک سال از معرفی Troy، سازندگان و ناشر بازی تاریخ عرضه‌ی آن را همراه با یک غافل‌گیری اعلام کردند.

با توجه به بیانیه‌ای که کریئیتیو اسمبلی و سگا به اشتراک گذاشته‌اند، جدیدترین نسخه‌ی از سری بازی‌های توتال وار در تاریخ ۲۳ مرداد (مصادف با ۱۳ آگوست) به صورت انحصاری در اپیک استور گیمز عرضه خواهد شد. با توجه به اطلاعاتی که در ادامه‌ی بیانیه آمده، این انحصار یک سال به طول می‌انجامد و پس از آن، بازی روی استیم منتشر می‌شود. نکته‌ی غافل‌گیرکننده‌ی ماجرا اینجا است که دریافت Total War Saga: Troy در ۲۴ ساعت نسخه عرضه کاملا رایگان خواهد بود. این بازی پس از اضافه شدن به آرشیو حساب کاربری همیشه در دسترس بوده و هیچ وقت حذف نخواهد شد. کریئیتیو اسمبلی درباره‌ی اتخاذ چنین تصمیم گفت این اقدام به آن‌ها کمک می‌کند تا تعداد بیشتری از کاربران به تجربه‌ی فرنچایز توتال وار بپردازند. البته موارد دیگری هم دخیل بوده‌اند:

اپیک استور گیمز تماس گرفت و نظرمان را درباره‌ی انحصاری شدن Total War Saga: Troy به عنوان بخشی از یک قرارداد تجاری پرسید. اینطور نیست که به‌خاطر پول پیشنهاد را فورا پذیرفته باشیم، به هیچ وجه اینطور نیست. اتخاذ چنین تصمیمی واقعا ساخت بود؛ زیرا اعضای استودیو دیدگاه‌های متفاوتی داشتند و همین مسئله باعث گفتگوهای فراوانی شد؛ گفتگوهایی با محوریت این سوال که امضای قرارداد چه پیامدهایی را برای شما کاربران به همراه خواهد داشت.

نهایتا دو مورد را برای اتخاذ تصمیم نهایی در نظر گرفتیم: مورد اول شرایطی که در آن به سر می‌بریم است. امضای قرارداد به ما کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاری بیشتری روی این بازی در حال ساخت انجام دهیم. مورد دوم و پایانی هم این بود که اپیک مبلغی را به ما پرداخت می‌کرد تا طرفداران‌مان بتوانند به صورت رایگان بازی را دریافت کنند. با در نظر گرفتن تولد ۲۰ سالگی توتال وار، فرصتی بود که نمی‌توانستیم از دست بدهیم.

همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، بازی Total War Saga: Troy بر اساس حماسه‌ی ایلیاد و نبرد ارتش یونان و تروی ساخته شده است. البته سازندگان ترجیح داده‌اند جنبه‌های فراطبیعی این داستان را نادیده گرفته و قصه‌ای واقع‌گرایانه را روایت کنند. در ضمن، کاربران بسته به انتخابشان باید به دفاع از تروی بپردازند یا در راستای نابودی آن قدم بردارند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا