بازیکنان برتر بازی Apex Legends به تبانی متهم شدند

همکاری گروه‌ها علیه تیم‌های دیگر برای حفظ رتبه

بازیکنان برتر بازی Apex Legends به تبانی متهم شدند سید مجتبی محمودی ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
تبانی بازیکنان Apex Legends

کاربران متعددی در بازی Apex Legends ادعا کرده‌اند که بازیکنان برتر دنیا برای حفظ رتبه‌ی خود دست به تبانی می‌زنند و گروه‌های خود را علیه دیگر گروه‌ها متحد می‌کنند.

بازی‌های آنلاین رقابتی همواره با انواع مختلف تقلب دست و پنجه نرم می‌کنند. از بات‌های هدف‌گیری (Aimbot) گرفته تا ابزاری که کمک می‌کند تا پشت دیوارها را ببینید یا کارهای غیرعادی دیگری انجام دهید. متاسفانه تشخیص یک‌سری از تقلب‌ها از طریق روش‌های معمول میسر نیست و همین کار سازندگان را برای جلوگیری از آن‌ها بسیار سخت می‌کند. یکی از این موارد، تبانی و همکاری تیم‌های رقیب با یکدیگر برای نابودی رقبای دیگر است تا امتیاز بالاتر را بین خود تقسیم کنند. ظاهرا این اتفاقی است که اخیرا در بازی Apex Legends و در بالاترین سطحش رخ می‌دهد.

کاربران مختلفی که در سطح Apex Predator (شامل ۵۰۰ بازیکن برتر جهان روی هر پلتفرم) بازی می‌کنند، گزارش داده‌اند که بازیکنان برتر در پلتفرم آن‌ها، به تبانی روی آورده‌اند تا بدین ترتیب موفق به حفظ رتبه‌ی بالای خود شوند. یک کاربر در ردیت که روی ایکس‌باکس وان به تجربه‌ی Apex Legends مشغول است، ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد Xynoa و Skittles که دو رتبه‌ی اول را در جدول پلتفرم ایکس‌باکس وان دارند، گروه‌های خود را متحد کرده‌اند. کاربر دیگری هم با انتشار یک ویدیو این اتفاق را نشان می‌دهد.

ظاهرا این تبانی چیز جدیدی در رده‌های بالای Apex Legends نیست و کاربران مدت‌هاست که از آن رنج می‌برند. با این وجود، اعتراضات در هفته‌های اخیر بیش از پیش شده و مخاطبان بازی از تیم Respawn Entertainment می‌خواهند تا به این موضوع رسیدگی کند. خوشبختانه ریسپان این نظرات را رصد می‌کند و حتی Chin Xiang Chong یکی از طراحان ارشد بازی هم در توییتر در جواب یکی از کاربران گفته که در حال بررسی این موضوع در بازی هستند تا راه حلی برای آن پیدا کنند.

مسئله‌ی تبانی چیزی است که نمی‌توان راهکاری مشابه نرم‌افزارهای تقلب در مقابلش به کار گرفت و به همین دلیل رفع آن کار دشواری است. مگر این‌که کاربران با ضبط ویدیو و فرستادن آن برای تیم سازنده بتوانند آن‌ها را از این موارد مطلع کنند.

بازی Apex Legends را همین حالا می‌توانید به صورت رایگان روی رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان تجربه کنید. فصل پنجم بازی با نام Fortune’s Favor از چهار روز پیش آغاز شده و یک لجند جدید به نام Loba و موارد دیگری را به آن اضافه کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا