اولین تریلر فیلم Finch با بازی تام هنکس

خانواده‌ای ۳ نفره برای نجات جانشان سفر می‌کنند

اولین تریلر فیلم Finch با بازی تام هنکس فرهمند یگانه ۱ ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان

چند سالی می‌شود تام هنکس را در فیلم‌های علمی تخیلی ندیده‌ایم. آخرین فیلمش که در همین ژانر ساخته شده، فیلم The Circle بود.

اما در تریلر فیلم Finch فضای آخرالزمانی می‌بینیم که ما را به خوبی یاد فیلم مکس دیوانه و مجموعه فیلم‌های دونده هزارتو می‌اندازد. یعنی شخصیت‌های فیلم تا جایی که می‌توانند از اتفاقاتی که ممکن از ویرانگر باشد باید فرار کنند. چون همه چیز سریع اتفاق می‌افتد.

مخترع و مهندس رباتیکی به نام فینش برای زنده ماندن از وضعیت آب و هوایی و تحولات خورشیدی، برای یک دهه در پناهگاهی مخفی شده بود. طولی نمی‌کشد تا وخامت ماجرا را متوجه می‌شود و برای پیدا کردن جایی امن‌تر راهی سفر می‌شود. اما فینش بدون سگش گودیر نمی‌تواند قدم از قدم بردارد، حتی نمی‌تواند زندگی کند. از همین‌جاست که به فکر می‌افتد، دست به آچار می‌شود و برای اینکه کمک دستی داشته باشد و بعد از مرگش کسی باشد تا از سگش محافظت کند، جف را می‌سازد. جف در تریلر فیلم Finch، ربات انسان‌نمایی با صداپیشگی کلب لندری جونز است که به محض بالا آمدنش با فاجعه‌ای هولناک روبه‌رو می‌شود. فینش هم به جف می‌گوید که طوفان جدیدی در راه است و باید برای یک سفر سرشار از هیجان آماده شوند.

فیلم‌های علمی تخیلی این‌چنینی تنها از Universal برمی‌آید، اما وضعیت همه‌گیری کرونا که کم‌کم روی تام هنکس هم تاثیر گذاشت، زمان پخش فیلم را به عقب انداخت. این‌جاست که اپل تی‌وی می‌آید و برای اینکه بیشتر از قبل به سر زبان‌ها بیافتد، حق پخش فیلم Finch را از Universal می‌خرد.

میگل سپاچینک کارگردانی فیلم Repo Men، فیلم The Long Night، سریال Altered Carbon و چندین قسمت از سریال بازی تاج و تخت مانند اپیزوده Battle of the Bastards، اپیزود Hardhome، قسمت Blackwater و چند اپیزود دیگر را در کارنامه هنری‌اش دارد. سپاچینک به همراه نویسندگانی چون کریگ لاک و ایور پاول، بازیگری چون تام هنکس و صداپیشه‌ای چون کلب لندری جونز، کارگردانی فیلم علمی تخیلی Finch را بر عهده دارد.

نظرتان درباره تریلر فیلم Finch چیست؟ بازی تام هنکس در این چند دقیقه باب میلتان بوده؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا