نقش پدر ژپتو در فیلم Pinocchio احتمالا به تام هنکس سپرده می‌شود

بازیگر برنده‌ی اسکار در مراحل اولیه‌ی مذاکره قرار دارد

نقش پدر ژپتو در فیلم پینوکیو

با توجه به گزارشی که Deadline به اشتراک گذاشته، استودیوی والت دیزنی تام هنکس را برای نقش پدر ژپتو در فیلم پینوکیو در نظر گرفته است.

استودیوی انیمیشن والت دیزنی در سال ۱۹۲۳ میلادی تاسیس شد و طی دهه‌های گذشته آثار بسیاری را روانه‌ی سینما و تلویزیون کرده است. انیمیشن بلند Pinocchio دومین محصول این استودیو محسوب می‌شود که سه سال پس از Snow White and the Seven Dwarfs روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. این اثر موزیکال قصه‌ی یک نجار پیر را روایت می‌کند که برای درآمدن از تنهایی یک پسرک چوبی می‌سازد. این پسرک یک شب به شکل سحرآمیزی زنده شده و قادر به صحبت می‌شود. او که حالا پینوکیو نام دارد، تصمیم می‌گیرد با آغاز سفری چالش‌برانگیز شایستگی خود را ثابت کرده و نهایتا به یک پسر واقعی تبدیل شود.

Pinocchio به محض اکران تحسین منتقدان را برانگیخت و به اولین انیمیشنی تبدیل شد که در مراسم اسکار حاضر شده و جایزه دریافت می‌کند. با این حال، در حوزه‌ی مالی عملکرد خوبی نداشت و به یک شکست تجاری تبدیل شد؛ زیرا به دلیل جنگ جهانی دوم امکان پخش در بسیاری از کشورها وجود نداشت. استودیوی انیمیشن والت دیزنی دومین اثر خود را بار دیگر و در سال ۱۹۴۵ روی پرده‌ی نقره‌ای برد و اینبار توانست به فروش بسیار خوبی دست یابد. همین موفقیت‌ها باعث شد طی دهه‌های گذشته شاهد ساخته شدن اقتباس‌های مختلفی باشیم. حالا هم نوبت به والت دیزنی پیکچرز رسیده تا نسخه‌ی بازسازی و لایو اکشن را جلوی دوربین ببرد.

به گزارش وب سایت Deadline، مدیران والت دیزنی پیکچرز تام هنکس (Tom Hanks) را برای نقش پدر ژپتو در فیلم پینوکیو در نظر گرفته‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، مذاکرات آغاز شده و در مراحل اولیه قرار دارد. با این حال، احتمال پیوستن هنرپیشه‌ی برنده‌ی اسکار به تیم بازیگری بسیار بالا است؛ زیرا پس از خواندن فیلمنامه‌ی جدید نظر مثبتی نسبت به آن داشته است. پیش از این، حضور رابرت زمیکس (Robert Zemeckis) روی صندلی کارگردانی قطعی شده بود. او از کارگردانان موفق سینما بوده و آثار شاخصی را در پرونده‌ی کاری خود دارد. برای مثال، می‌توان به Romancing the Stone و سه‌گانه‌ی Back to the Future اشاره کرد.

در صورتی که تام هنکس با مدیران والت دیزنی پیکچرز به توافق برسد، Pinocchio چهارمین همکاری او و رابرت زمیکس خواهد بود. این زوج هنری در گذشته روی فیلم‌های Forrest Gump ،Cast Away و The Polar Express کار کرده بودند. آن‌ها با فیلم‌های مشترک خود به خصوص Forrest Gump نشان دادند راه تسخیر روح و قلب مخاطبان در رده‌های سنی مختلف را می‌دانند. از همین رو، همکاری‌شان در ساخت نسخه‌ی لایو اکشن پینوکیو می‌تواند اتفاق هیجان‌انگیزی برای علاقه‌مندان به سینما باشد. جدا از این، والت دیزنی پیکچرز هم خود را به عنوان یک استودیوی قابل‌اعتماد در تولید نسخه‌ی لایو اکشن آثار قدیمی به اثبات رسانده است. هر چند، آثار شکست خورده‌ای مانند Dumbo محصول سال ۲۰۱۹ هم در پرونده‌اش دیده می‌شود.

تا به این لحظه صحبتی از زمان ورود پروژه به فاز فیلمبرداری یا تاریخ اکران به میان نیامده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا