مالک THQ Nordic، استودیوی Saber Interactive را خریداری کرد

در قراردادی به ارزش کلی ۵۲۵ میلیون دلار

مالک THQ Nordic، استودیوی Saber Interactive را خریداری کرد نیکان صبوری ۰ ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
خریداری استودیوی Saber Interactive

شرکت مادر THQ Nordic یعنی Embracer Group طی قراردادی به ارزش ۵۲۵ میلیون دلار، استودیوی Saber Interactive را خریداری کرد.

شرکت Saber Interactive یک استودیوی بازیسازی بوده که مرکز اصلی آن در ایالت نیوجرسی واقع شده است. این تیم تاکنون روی عناوین زیادی با همکاری دیگر استودیو‌های بزرگ کار کرده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به Halo: The Master Chief Collection برای کنسول ایکس‌باکس وان و در این اواخر، عنوان The Witcher 3: Complete Edition برای نینتندو سوییچ اشاره کرد.

حال Embracer Group، مالک شرکت THQ Nordic در قراردادی، این استودیوی را به ارزش کلی ۵۲۵ میلیون دلار خریداری کرد که از این مبلغ ۱۵۰ میلیون صرف خرید استودیو شده و میزان ۳۷۵ میلیون هم برای بازی‌های آینده‌ی این استودیو هدف‌گذاری شده است. حال Saber Interactive به عنوان پنچمین استودیوی بزرگ Embracer Group در کنار THQ Nordic و Koch Media قرار می‌گیرد.

Lars Wingefors در مورد این موضوع در بیانیه‌ای نوشت:

Saber برای مدت بسیار طولانی در رادار ما قرار داشت و این فقط به دلیل کار‌های با کیفیت آن‌ها بود. حرکت جاه‌طلبانه‌ی آن‌ها در سال‌های اخیر به ویژه فروش بازی World War Z که بیش از 3 میلیون واحد فروخته، بسیار چشمگیر بود. در حالی که این استودیو به صورت مستقل با Embracer Group است، ما کاملا با آن‌ها همکاری می‌کنیم تا توانایی آن‌ها برای خلق و انتشار عناوین را بالا ببریم.

Saber Interactive بیشتر به دلیل ساخت پورت‌های مختلف از بازی‌ها شناخته می‌شود. از آخرین فعالیت‌های این استودیو می‌توان به پورت عناوینی چون Vampyr و Call of Cthulhu برای کنسول نینتندو سوییچ، با همکاری Focus Home Interactive اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا