#مهسا_امینی
نکروسورد

همه چیز در رابطه با نکروسورد، سلاحی برای قصابی خدایان!

نفرین و مرگ برای خدایان!

به نظر می‌رسد که سلاح کشنده خدایان، نکروسورد ، ارتباط شگفت انگیزی با یکی از نمادهای دیگر جهان سینمایی مارول دارد که می‌تواند مخاطبان را به شدت غافلگیر و هیجان زده کند!

همه ما می‌دانیم که دنیای سینمایی مارول (MCU) پر از سلاح‌های فوق‌العاده قدرتمند است و بسیاری از این اسلحه‌ها در اکثر فیلم‌های جهان سینمایی مارول به خوبی به نمایش درآمده‌اند؛ اما این نمایش در هیچ کدام از این فیلم‌ها برجسته‌تر از فیلم‌های ثور نیستند که در آن‌ها چکش میولنیر (Mjolnir) و همتای آن تبر استورم بریکر (Stormbreaker) را می‌بینیم که در مبارزه به کمک خدای تندر با هنرپیشگی کریس همسورث (Chris Hemsworth) می‌آیند.

در حالی که شعله ابدی (The Eternal Flame) به سرتر (Surtur) قدرت می‌بخشد تابوت زمستان‌های ابدی (The Casket of Eternal Winters) می‌تواند قربانیان خود را در یخبندانی بی پایان بپوشاند؛ ثور عشق و تندر (Thor Love and Thunder) همین سنت را به خوبی با نکروسورد آل بلک (All-Black the Necrosword) ادامه خواهد داد، به این صورت که گور (Gorr) سلاخ خدایان (The God Butcher) با بازی کریستین بیل (Christian Bale) از آن شمشیر به عنوان سلاح کشنده خدایان در ماموریت خود برای از بین بردن هر خدایی که تا کنون زنده بوده استفاده خواهد کرد.

نکروسورد در کمیک

در کمیک‌ها نکروسورد به عنوان سلاحی معرفی شده بود که به هرکس که از آن استفاده کند قدرت‌هایی مشابه یک خدا را می‌دهد و کسی که از آن استفاده کند در ردایی از سایه‌های زنده و متحرک ظاهر شده و قدرت و سرعت او تا سطوح غیرانسانی افزایش می‌یابد. گور هنگام استفاده از این تیغه چندین اژدها را پایین آورده و حتی یک ماه را هم از وسط نصف کرده است! همچنین او می‌تواند سایه‌های اطراف بدنش را به موجودات هیولایی معروف به برزکرها (Black Bersekers) تبدیل کند که موجودات بسیار وحشی‌ای بوده و توسط یک خشم خاموش نشدنی هدایت می‌شوند؛ با توانایی‌های گور این موجودات یک نیروی مهیب عظیم هستند و حتی یک خدا هم نمی‌تواند در برابر قدرت آن‌ها مقاومت کند! نکروسورد همچنین می‌تواند صاحب خود را هنگامی بیهوشی به هوش بیاورد؛ همان طور که گور که ظاهرا در نبرد علیه ثور کشته شده بود دوباره ظاهر شده و در کمیک شاه ثور (King Thor) که توسط جیسون آرون (Jason Aaron) و اسد ربیچ (Esad Ribic) منتشر شد مجددا حاضر می‌شود.

تاریخچه نکروسورد درست به اندازه کسی که آن را در دست می‌گیرد خونین است، زمانی که گور در نبردی دو خدا را در بند خود در آورده بود و آن‌ها را در اختیار داشت این سلاح را در دست داشت؛ او از خدایان به خاطر اجابت نکردن دعاهایش زمانی که رنج می‌کشید خشمگین بود و به همین دلیل با شمشیر نکروسورد هر دوی آن‌ها را کشت. گور مدت‌ها به استفاده از قدرت‌های نکروسورد برای کشتن خدایان در طول زمان و مکان‌های مختلف و همچنین ساخت تصاویر سایه آمیز از همسر و پسرش که مدت‌ها قبل مرده بودند ادامه داد. در طول نبرد با ثور ، گور با جمعی از قربانیانش مواجه شد که همه با انتشار قدرت و افسانه‌های خود به او نشان دادند که قصاب خدایان به همان چیزی تبدیل شده که همیشه از آن متنفر بود: یک خدا! گور که دچار وحشت شده بود در نهایت توسط ثور شکست خورد و شمشیر نکروسورد از او گرفته شد.

نکروسورد و لوکی

جالب است بدانید گور تنها موجودی نیست که از نکروسورد استفاده می‌کند؛ در کمیک شاه ثور شاهد این هستیم که این تیغه به دست لوکی (Loki) برادر ثور می‌رسد و او را تبدیل به یک موجود بی‌رحم می‌کند که همواره وسوسه کشتن دارد. این شمشیر قبل‌ از گور هم در دست‌ گالاکتوس بلعنده جهان‌ها (Devourer of the Worlds Galactus) و ایگو سیاره زنده (Ego the Living Planet) قرار گرفته بود. گور همچنین فاش کرد که سعی داشته حاصل تلاش‌های گذشته خود، بمب خدا (Godbomb) را بازسازی کند، وسیله‌ای که در جوانی ساخته بود تا همه خدایان را از جهان پاک کند؛ اما این بار آن را کمی دستکاری کرده بود تا برای منفجر کردن تمام دنیا از آن استفاده کند، ثور که در این زمان سالخورده شده بود برای این که جلوی گور و کشتن جهان را بگیرد جان خود را فدا می‌کند و مراقبت از میدگارد (Midgard) را به دخترانش می‌سپارد.

 

شمشیر خداکش در MCU

البته برخلاف کمیک‌ها سلاحی که گور در MCU از آن استفاده می‌کند به این قدرت نیست و با وجود این که گور هنوز می‌تواند از آن برای به وجود آوردن برزکرها استفاده کند ولی این سلاح و آن موجودات از نظر شکل و اندازه با آن چیزی که در کمیک‌ها وجود دارد بسیار متفاوت هستند و این باعث می‌شود تهدیداتی که از طرف گور به ثور و متحدانش می‌رسند متنوع‌تر باشد.

نکروسورد در فیلم ثور ۴ به گور این قدرت را می‌دهد تا در میان سایه‌های اطرافش حرکت کند و این ضربه زدن به او را بسیار سخت‌ می‌کند؛ با در نظر گرفتن این که او همتای خدایان است و آن‌ها را شکار می‌کند، تیغه سلاح او آغشته به نفرین وحشتناکی است، زیرا به آرامی هر کسی که از آن استفاده می‌کند را هم می‌کشد؛ این موضوع شباهتی تاریک با جین فاستر (Jane Foster) با هنرپیشگی ناتالی پورتمن (Natalie Portman) و سفر او در جدیدترین فیلم مارول را فراهم می‌کند؛ جین وقتی چکش میولنیر بازسازی شده خود را برمی‌دارد قدرت ثور را به دست می‌آورد، در حالی که این قدرت سرطان او را تشدید کره و در نهایت عمر او را کوتاه می‌کند. نکروسورد با یکی دیگر از شخصیت‌های مارول هم ارتباط دارد، زیرا این سلاح یک شمشیر ساده نیست، بلکه یک همزیست و همراه یا به اصطلاح یک سیمبیوت است؛ این نژاد بیگانه در گذشته هم با مرد عنکبوتی (Spider-Man) و هم ونوم (Venom) پیوند خورده است.

داستان کامل این نژاد در کمیک شماره ۴ شماره ۴ (Venom #4) و توسط دانی کیتس (Donny Cates) و رایان استگمن (Ryan Stegman) به تصویر کشیده شد. تاریکی ابدی (All Black) توسط نول،  خدای همزیست‌ها (Knull) ساخته شد تا علیه آسمان‌ها جنگی بزرگ به پا کند؛ چرا که نول الدرگادها را تهدیدی خطرناک برای سلطنت خود می‌دانست؛ بعد از آن نول لژیونی را از سربازان همزیست را ساخت و با نیروهای آسمانی جنگید و با یکی از کشتی‌های خود به همراه یک سرباز آسمانی به سیاره گور پرتاب شد؛ نول در نهایت کنترل نکروسورد را بازپس گرفته و در کمیک‌های کیتس و استگمن  (Cates and Stegman) و پادشاه سیاه پوش، به زمین حمله می‌کند؛ اگرچه ادی براک (Eddie Brock) در پایان، این خدای تاریک را می‌کشد و تیغه خطرناک او را از خدای سیمبیوت‌ها می‌گیرد، بعید به نظر می‌رسد که این موضوع در آینده دنیای سینمایی مارول خیلی مورد توجه قرار بگیرد، زیرا در آخرین صحنه اکشن فیلم ثور ۴ جین با به دام انداختن تکه‌های مختلف آن در چکش میولنیر و محو کردن آن‌ها با رعد و برق مخصوص ثور این شمشیر را به کل نابود کرد و از بین برد.

اما نظر شما در رابطه با این شمشیر اعجاب‌انگیز چیست؟ آیا در دیگر آثار مارول این شمشیر را خواهیم دید؟


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا