1%
  • 0/10

چرا فیلمبرداری Thor با دیگر آثار مارول تفاوت دارد؟

فیلمبردار پاسخ می‌دهد

چرا فیلمبرداری Thor با دیگر آثار مارول تفاوت دارد؟ ۰ ۰۹ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
فیلمبرداری Thor

هریس زامبارلوکس، فیلمبردار قبرسی (Haris Zambarloukos)، در بخشی از مصاحبه اخیر خود دلیل تفاوت فیلمبرداری Thor با دیگر آثار مارول را فاش کرد.

قبل از اینکه تایکا وایتیتی (Taika Waititi) به مارول پیوسته و فیلم‌های Thor: Ragnarok و Thor: Love and Thunder را تولید کند، دو اقتباس با محوریت خدای آذرخش ساخته شده بود: Thor و Thor: The Dark World که بترتیب در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ اکران شدند.

جدا از ظاهر کلاسیک و کمیک بوکی ثور، Thor یک ویژگی دیگر هم در خود جای داده است: ویژگی‌ای که آن را از آثار فرنچایز Marvel Cinematic Universe متمایز می‌کند. کنت برانا (Kenneth Branagh) و هریس زامبارلوکس که بترتیب کارگردانی و فیلمبرداری را بر عهده داشتند، تصمیم گرفتند برای ضبط برخی از نماها از تکنیک هلندی (Dutch) استفاده کنند. در صورتی که نمی‌دانید، در نماهای هلندی خط افق و سطح زمین موازی نیستند.

هریس زامبارلوکس اخیراً مصاحبه‌ای را با رسانه The Direct انجام داد و در بخشی از آن، دلیل تفاوت فیلمبرداری Thor با دیگر آثار MCU را فاش کرده است:

تصمیم سختی بود اما بنظر می‌رسید ساده‌ترین راه برای نمایش تفاوت میان هماهنگی و ناهماهنگی در یک کاراکتر یا منظره باشد. بدون اینکه [در استفاده از نمای هلندی] زیاده روی کرده باشیم، این تکنیک در جهانی داستان‌ای که از دل کمیک بوک‌ها می‌آید جواب داد.

بنظر می‌رسد [نمای هلندی] در جنبش هنری اکسپرسیونیسم و تلاش برای کاوش در روح و روان انسان ریشه دارد.

هریس زامبارلوکس و کنت برانا طی سال‌های اخیر همکاری‌های متعددی داشته‌اند که برای مثال می‌توان به بازسازی Cinderella و A Haunting in Venice اشاره کرد. مورد آخر، بر اساس رمان‌های جنایی آگاتا کریستی (Agatha Christie) ساخته شده و روی هرکول پوآرو تمرکز دارد. یک جنگیری در ونیز طی روزهای آینده به سالن‌های سینما خواهد آمد.

جدیدترین فیلم اختصاصی ثور با نام Thor: Love and Thunder در سال گذشته میلادی اکران شد. اگرچه این اثر در مقایسه با Thor: Ragnarok دچار افت کیفی شد، فروش قابل قبولی را به ثبت رساند. با این حال، مارول هنوز ساخت قسمت بعدی را بصورت رسمی تایید نکرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments