صحنه حذف شده فیلم Thor 4 زئوس را در بیمارستان نشان می‌دهد!

صحنه‌ای متفاوت از زئوس

در یک صحنه حذف شده فیلم Thor 4 می‌توانید شاهد شخصیت زئوس (Zeus) باشید که در بیمارستان کنار جین (Jane) و ثور (Thor) بستنی می‌خورد!

همیشه فیلم‌ها و سریال‌های مارولی شامل صحنه‌های حذف شده زیادی می‌شوند که هرکدام شاید داستان را به سمت دیگری هدایت می‌کردند. برای مثال تئوری سفر در زمان در دنیای سینمایی مارول (MCU) ممکن بود با صحنه حذف شده فیلم Avengers: Endgame کاملا متفاوت نشان داده شود و خط‌های زمانی طوری دیگر برای بینندگان توصیف شوند.

به هر حال در پروسه ساخت فیلم‌ها و سریال‌ها انی احتمال که صحنه‌ای پاک یا جایگزین شود وجود دارد و این بخشی از روند فیلمبرداری و کارگردانی یک اثر خواهد بود. اما نکته قابل توجه اینجاست که این مورد در فیلم و سریال‌های دنیای سینمایی مارول بیشتر انجام می‌شود و این موضوع برای بسیاری از طرفداران کمی گیج کننده است! چراکه برخی مواقع یک صحنه فوق‌العاده هیجان‌انگیز که می‌توانست بخشی از فیلم باشد حذف می‌شود و دیگر بخشی از داستان روایت شده نیست.

با این حال باید بدانید که اگر این موضوع در دنیای سینمایی مارول بیشتر انجام می‌شود،‌ دلیل مهمی برای آن وجود دارد. در واقع سازندگان به این خاطر که باید داستان سری را به یکدیگر متصل کنند و تعداد حفره‌های داستانی را به حداقل برسانند، مجبورند تا برخی سکانس‌ها را حذف کرده و موارد دیگری را جایگزین کنند. برخی مواقع نیز به یک صحنه در فیلم نیازی نیست و برای جلوگیری از بهم زدن نظم روایت و نمایش داستان‌، سکانس مورد نظر برداشته می‌شود.

اکنون با وجود اینکه چنین موضوعی را می‌دانید، بد نیست نگاهی به صحنه حذف شده فیلم Thor 4 در ویدیو منتشر شده زیر بیندازید؛ جایی که ظاهرا زئوس برای ملاقات با جین فاستر (Jane Foster) و ثور به بیمارستان رفته و آنجا بستنی می‌خورد.

صحنه حذف شده فیلم Thor 4

در این ویدیو منتشر شده از فیلم Thor 4، می‌توانید شاهد حضور ثور در کنار جین فاستر باشید که پس از مبارزه با گور (Gorr)، حال خوشی ندارد و بیماری او روز به روز بدتر می‌شود. در فیلم اصلی ما دیدیم که در این سکانس ظاهرا جین دیگر نباید از میولنیر استفاده کند؛ چراکه باعث می‌شود تا حال او بدتر شده و بدنش ضعف‌تر شود.

با این وجود پس از این صحنه، ثور به مکانی می‌رود که گور با استفاده از استورم بریکر (Storm Breaker) قصد دارد تا خود را به اترنیتی (Eternity) برساند. اما پیش از آن، او به جین می‌گوید که هرگز نباید دیگر میولنیر را در دست بگیرد. این در حالی است که در سکانس فوق که در میان صحنه های حذف شده فیلم Thor 4 قرار می‌گیرد، می‌توان دید که ظاهرا شخصیت زئوس هم هنگام صحبت‌های بین جین و ثور در بیمارستان حضور داشته و در حال بستنی خوردن است!

او پیش از این صحنه در فیلم به ثور و دوستانش حمله کرده بود و خدای رعد نورس (Norse) نیز او را با صاعقه خودش زده بود. این کار باعث می‌شود تا زئوس از ثور شکست بخورد و در نتیجه، در سکانس پس از تیتراژ این فیلم، می‌بینیم که ظاهرا افرادی در حال درمان او هستند؛ در حالی که زئوس به فرزندش هرکول (Hercules) دستور می‌دهد تا ثور را کتک بزند.

با این حال،‌ چنان که در این صحنه حذف شده فیلم Thor 4 دیده می‌شود،‌ زئوس آسیبی ندیده، مشکلی ندارد، و از همه مهم‌تر اینکه حتی به ثور پیشنهاد می‌کند تا به او کمک کند. این سناریو شاید می‌توانست خیلی خیلی بهتر از چیزی باشد که در فیلم اصلی دیدیم؛ طوری که دیگر شاه خدایان یونان باستان قرار نیست که یک شخصیت منفی باشد و پسرش را هم به دنبال شکست دادن ثور نمی‌فرستد.

اما نظر شما درباره این سکانس حذف شده از فیلم Thor: Love And Thunder چیست؟ آیا بهتر نبود که همین داستان برای فیلم در نظر گرفته شود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا