۷ چیزی که تنها خوانندگان مانگا درباره ماکیما مرد اره ای می‌دانند!
1%
  • 0/10

۷ چیزی که تنها خوانندگان مانگا درباره ماکیما مرد اره ای می‌دانند!

حقایق شوکه کننده

۷ چیزی که تنها خوانندگان مانگا درباره ماکیما مرد اره ای می‌دانند! ۳ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ما در ادامه این مطلب، برای کسانی که تنها انیمه را مشاهده کرده‌اند، نگاهی داریم به هفت واقعیتی که تنها خوانندگان مانگا درباره ماکیما مرد اره ای می‌دانند!

این مسئله به عنوان یک حقیقت برای طرفداران دنیای انیمه پذیرفته شده است که هیچ انیمه‌ای تمام جزئیات مانگایی را که بر اساس آن ساخته شده است را در طی خط داستانی خود پوشش نمی‌دهد و برخی از آن‌ها را از قلم می‌اندازد. با وجود آنکه هر کدام از این رسانه‌ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اما با این حال، تعداد زیادی از طرفداران دنیای انیمه، به دلیل کامل‌تر بود مانگا، همواره مطالعه آن را به دیدن انیمه ترجیح می‌دهند. اما اکنون، ما در ادامه این مطلب، برای کسانی که تنها انیمه را مشاهده کرده‌اند، نگاهی داریم به هفت واقعیتی که تنها خوانندگان درباره ماکیما مرد اره ای می‌دانند!

یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین پروژه‌های استودیو ماپا که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه شناخته شده با نام مرد اره‌ای (Chainsaw Man) است که به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های استودیو ماپا (Mappa) به شمار می‌رود. داستان این انیمه در رابطه با پسر جوانی به نام دنجی (Denji) است. او پس از آنکه پدرش را از دست می‌دهد، مجبور به پرداخت بدهی قابل توجهی می‌شود. این مبلغ هنگفت باید به به سازمان  (Yakuza) پرداخت شود. در این داستان، کارکتر دنجی، از یک حیوان خانگی شیطانی به نام پوچیتا (Pochita) نگهداری می‌کند. او از این حیوان خانگی وفادار خود به عنوان ابزاری برای کشتن شیاطین استفاده می‌کند تا بتواند به وسیله پولی که از آن به دست می‌آورد، بدهی خود را به آن سازمان پرداخت کند. با پیش رفتن داستان، پوچیتا جان خود را در راه نجات جان دنجی از دست می‌دهد. این مسئله در نهایت باعث می‌شود که دنجی نیز پس از آن، توانایی تبدیل کردن خود به یک شیطان را داشته باشد. شیطانی که صورتش به شکل یک اره برقی در می‌آید.

برخی از انیمه‌هایی که تا به امروز ساخته شده‌اند، به خط داستانی مانگایی که بر اساس آن ساخته شده‌اند، به صورت کامل وفادار بوده‌اند. این ویژگی، از نظر برخی از مخاطبان، به عنوان یک نقطه قوت به شمار می‌رود، اما در عین حال، برخی دیگر از طرفداران، دوست دارند که انیمه تنها به صورت کلی از خط داستانی مانگا پیروی کند و جزئیات و نحوه به تصویر کشیدن داستان در آن متفاوت باشد. جالب است بدانید که یکی از دلایل متفاوت بودن خط داستانی انیمه از مانگا این است که انتشار مانگا در زمان پخش انیمه به پایان نرسیده است. انیمه‌های زیادی در طول سال‌های اخیر ساخته شده‌اند که خط داستانی آن‌ها، آنگونه که باید و شاید، بر طبق مانگا پیش نرفته است؛ اما با این حال، ناگفته نماند که برخی از آنها عملکرد بهتری از خط داستانی مانگا داشته‌اند و موفق به جذب مخاطبان بیشتری نیز شده‌اند، اما برخی دیگر نیز تا حد زیادی باعث کاهش محبوبیت داستان شدند. توجه داشته باشید که ادامه این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

ماکیما شیطان کنترل است.

جالب است بدانید که بسیاری از خوانندگان مانگا این حقیقت را در رابطه با ماکیما مرد اره ای می‌دانند که او در واقع، «شیطان کنترل» (Control Devil) است! چشمان زرد رنگ او به همراه حلقه‌های قرمزی که یادآور ماپیچ‌های هیپنوتیزمی هستند نیز این واقعیت را به ما یادآوری می‌کنند. ماکیما به عنوان شیطان کنترل قادر است همه موجودات زنده‌ای که از او ضعیف‌تر هستند را تحت کنترل خود دربیاورد و آنگونه که خود می‌خواهد، ذهنشان را دستکاری کند؛ این مسئله نه تنها شامل انسان‌ها می‌شود، بلکه حیوانات و شیاطین را نیز در برمی‌گیرد. در بخشی از مانگا نشان داده می شود که او با دستکاری ذهن یک موش او را واردار می‌کند تا کاری را انجام دهد که ماکیما از او خواسته است.

 ماکیما تمایل ندارد به صورت آشکاری به افراد تحت کنترل خود دروغ بگوید و به همین خاطر نیز، به سوالات دیگر کارکترها، پاسخ‌های بسیار مبهم می‌دهد و یا اطلاعات کمی را در دسترس آن‌ها قرار می‌دهد تا به هیچ عنوان، توانایی نتیجه گیری را نداشته باشند. این کارکتر، همچنین، می‌تواند در خاطرات دیگران مداخله کند و با پاک کردن خاطرات افراد، آن‌ها را به این باور می‌رساند که توسط او نجات یافته‌اند. اما با این حال، او نمی‌تواند موجودات قوی‌تر از خود را، قبل از آنکه شکستشان دهد، تحت کنترل دربیاورد.

ماکیما جان کارکتر پاور را می‌گیرد.

لحظه‌ای که ماکیما مرد اره ای جان کارکتر پاور (Power) را به بی رحمانه‌ترین شکل ممکن می‌گیرد، تکان دهنده‌ترین لحظه کل داستان Chainsaw Man به حساب می‌آید. در چپتر ۸۱ مانگا، کارکتر پاور خارج از خانه ماکیما منتظر می‌ماند تا زمانی که دنجی از آنجا بیرون می‌آید، او را با کیک تولدی غافلگیر کند که به عنوان هدیه برای او فراهم آورده است. ماکیما که از این موضوع باخبر می‌شود، از دنجی می خواهد در را باز کند تا جان پاور را بگیرد. دنجی گمان می‌برد که ماکیما با او شوخی می‌کند و به همین خاطر نیز در را برای او باز می کند. پس از آنکه در باز می‌شود، ماکیما به وسیله تفنگ خود بلافاصله به سمت پاور شلیک می‌کند و بدن او را به دو تکه تقسیم می‌کند.

دلیل اصلی ماکیما برای گرفتن جان پاور این است که می‌خواهد کنترل بیشتری بر روی دنجی داشته باشد و ذهن او را راحت‌تر دستکاری کند. ماکیما جان پاور را می‌گیرد تا قرارداد دنجی با پوچیتا را باطل کند. علاوه بر همه این‌یها، این کارکتر به دنج همان زندگی شادی را بخشید که همه عمرش را در آرزوی آن سپری کرده بود تا روزی همه آن‌ را از او پس بگیرد. آن زندگی شاد هم به معنی داشتن پول و خانواده بود و خانواده دنجی نیز پاور و آکی (Aki) بودند. با این حال، پاور به طور کامل جان خود را از دست نمی‌دهد زیرا که دنجی از قبل خون او را نوشیده است و با او به نوعی ترکیب شده است.

ماکیما یکی از اعضای سابق چهار هورسمن می‌باشد.

در بخشی از مانگا، ماکیما مرد اره ای، به شخصه خود، این واقعیت را آشکار می‌کند که زمانی عضوی از گروه چهار هروسمن (The Four Horsemen) بوده است. این گروه به عنوان یکی از قدرتمندترین گروه شیاطین در جهان شناخته شده است. چهار هورسمن شامل شیطان مرگ (Death Devil)، که قدرتمندترین و بزرگترین شیطان این مجموعه داستانی به شمار می‌رود، شیطان جنگ (War Devil)، شیطان کنترل (Control Devil)، که خود ماکیما است و شیطان قحطی (Hunger Devil). ماکیما به عنوان یکی از اعضای سابق این گروه، می‌تواند نام شیاطینی را که توسط مرد اره‌ای بلعیده شده‌اند را به خاطر داشته باشد.

گروه چهار هورسمن (چهر اسب سوار) با وجود آنکه با یکدیگر همکاری داشتند، اما با این حال، اهداف آن‌ها از همدیگر بسیار متفاوت بود. به عنوان نمونه، ماکیما قصد دارد تا از قدرت پوچیتا برای نابود کردن دیگر موجودات جهان استفاده کند؛ این در حالی است که شیطان جنگ قصد دارد تا از پوچیتا، شیطانی که به عنوان یکی از قدرتمندترین و خطرناک‌ترین شیطان‌های جهان شناخته شده است، برای زنده کردن دوباره شیطان سلاح هسته‌ای (Nuclear Weapon Devil) استفاده کند که از قبل توسط او بلعیده شده است.

ماکیما تصویری از بهشت گمشده در اختیار دارد.

در بخش ۸۱ مانگا، جایی که ماکیما کارکتر دنجی را به سمت درب خانه خود هدایت می‌کند تا جان کارکتر پاور را بگیرد، تابلویی از تصویر بهشت گمشده (Lost Paradise) از هنرمند فرانسوی، گوستاو دوره (Gustave Dore)، بر روی دیوار خانه این شخصیت نصب شده است. این اثر خاص، سقوط فرشته بزرگ، یعنی لوسیفر (Lucifer) را نشان می‌دهد.

همانطور که همه‌ی ما می‌دانیم، لوسیفر در واقع فرشته‌ای در بهشت بود که به جهنم رانده شد و اینگونه تبدیل به شیطان شد. ماکیما زمانی به عنوان یکی از قدرتمندترین و خوفناک‌ ترین شیطان‌های جهان شناخته شده بود؛ اما با این حال، به خاطر غروری که داشت، در نهایت، درست همانند لوسفر از جایگاه خود سقوط کرد و موقعیت خود را از دست داد. او قصد داشت تا به وسیله شیطان اره برقی به صورت تمام و کمال بر جهان تسلط یابد و به این ترتیب، به یک «خدا» تبدیل شود. این خواسته او بیش از حد گستاخانه به نظر می‌رسید و به همین خاطر نیز، با وجود قدرت عظیمی که به عنوان شیطان کنترل در اختیار داشت، از گروه چهار هورسمن رانده شد و دیگر به عنوان یکی از اعضای آن به شمار نرفت.

ماکیما کارکتر دنجی را دوست ندارد.

این مسئله ممکن است برای بینندگان انیمه واضح نباشد زیرا که هیچگاه به صراحت نشان داده نمی شود اما جالب است بدانید که ماکیما علاقه‌ای به خود دنجی ندارد و تنها پوچیتا، شیطان درون او را تحسین می کند. شیطانی که به عنوان یکی از قدرتمندترین و خطرناک‌ترین شیطان‌های جهان شناخته شده است. ماکیما دنجی را دوست ندارد و فکر می‌کند که این کارکتر لیاقت داشتن چنین شیطان بزرگی را در درون وجود خود ندارد. او دنجی را تنها به عنوان وسیله‌ای می بیند که می‌تواند با آن به اهداف خود دست پیدا کند و به همین خاطر نیز با او رفتار دوستانه‌ای دارد.

ماکیما برای دنجی هیچ ارزش و اهمیتی قائل نیست ولی با این حال، با فراهم کردن نیازهای ساده او، سعی می‌کند تا جایی که امکانش را داشته باشد، دنجی را فریب دهد تا بتواند او را تحت کنترل خود دربیاورد. این کارکتر، به طرز ماهرانه‌ای می‌تواند ذهن افراد را، آنطور که می‌خواهد، دستکاری کند و دنجی تنها یکی از افراد بیشماری است که همانند عروسک خیمه شب بازی ماکیما رفتار می‌کند. ماکیما قصد دارد مرد اره‌ای را تحت کنترل خود نگه دارد و از او برای از بین بردن هر شیطان دیگری در جهان استفاده کند. به علاوه، او قصد دارد تا به وسیله شیطان درون دنجی، از شر همه احساسات منفی که در جهان وجود دارند، از جمله، ترس، غم و عصبانیت خلاص شود.

ماکیما فناناپذیر است.

نکته بسیار جالبی که در رابطه با ماکیما مرد اره ای وجود دارد و تنها خوانندگان مانگا بر آن واقف هستند این است که ماکیما موجودی فناناپذیر و به طور کامل جاودانه است. این موجود از ابتدای تمدن بشری به عنوان شیطان کنترل وجود داشته است. او همچنین به طور معجزه آسایی توانایی این را دارد تا از هر آسیبی که به او وارد می‌شود، به طور کامل بهبود یاد؛ حال این آسیب می تواند از طرف انسان‌ها و یا دیگر شیاطین باشد. میزان این آسیب‌ها نیز به هیچ عنوان تفاوتی ایجاد نمی‌کند و مهم نیست که انسان‌ها و شیاطین چقدر تلاش کنند تا جان او را بگیرند چون در نهایت به نتیجه‌ای دست نخواهد یافت.

جاودانگی باعث می‌شود که دوام فیزیکی افراد نیز به صورت جنون آمیزی بالا برود. به همین خاطر نیز، هرگاه کسی تلاش می‌کند تا به ماکیما آسیبی وارد کند، همواره اینگونه به نظر می‌رسد که او به هیچ عنوان چیزی احساس نمی‌کند. به عنوان مثال، هنگامی که شیطان تفنگ (Gun Devil) در طول مبارزه خود با ماکیما به او شلیک کرد، ماکیما به گونه‌ای به زندگی بازگشت که گویی آسیب او تنها در حد یک زخم کوچک و جزئی بوده است. تخمین زده شده است که ماکیما در طول این نبرد حداقل سی بار جان خود را از دست داده و به زندگی بازگشته است. با این حال، اگر مرد اره‌ای او را ببلعد، جاودانگی خود را از دست خواهد داد.

ماکیما اصلی‌ترین شخصیت منفی داستان است.

میزان شرارت ماکیما مرد اره ای به عنوان اصلی‌ترین شخصیت منفی داستان جذاب و فوق العاده دیدنی Chainsaw Man ممکن است کسانی را که تا به حال مانگا را مطالعه نکرده‌اند، شگفت زده کند! جالب است بدانید که این کارکتر شخصیت منفی اصلی حماسه امنیت عمومی (Public Safety Saga)، آرک بخش اول شیطان کنترل و آرک شیطان تفنگ است؛ جایی او که او در نهایت هویت واقعی خود را آشکار می‌کند!

چپتر ۷۵ مانگا مرد اره‌ای نشان داد که ماکیما همان شیطان کنترلی است که انسان‌ها برای قرن ها از او خوف داشته‌اند. این در حالی است که دیگر کشورهای جهان از جمله ایالت متحده سعی داشتند تا او را از ایجاد بدترین نوع صلح در جهان بازدارند. اگرچه در ابتدا اینگونه به نظر می‌رسید که ماکیما برای دنجی ارزش قائل است اما در چپتر ۸۴ مانگا به این واقعیت پی می‌بریم که ماکیما تنها به دنبال استفاده از او برای رسیدن به هدف نهایی خود، یعنی خلاص کردن جهان از شر همه شیاطین و گرفتن کنترل کامل بر جهان برای تبدیل شدن به یک خدا است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments