احتمال ساخت انیمیشن سریالی Spawn بیش از پیش قوت گرفته است

تاد مک‌فارلن از آماده بودن بخشی از پروژه‌ی خود می‌گوید

انیمیشن سریالی Spawn

تاد مک‌فارلن نویسنده‌ی سرشناس کمیک بوک اخیرا اعلام کرد ۹۰ دقیقه از انیمیشن سریالی Spawn آماده‌ی ساخته شدن بوده و منتظر زمان مناسب است.

تاد مک‌فارلن (Todd McFarlane) در حال حاضر یکی از شناخته شده‌ترین چهره‌های فعال در حوزه‌ی کمیک بوک محسوب می‌شود. او به‌واسطه‌ی کارهایش روی کمیک بوک‌های مرد عنکبوتی در اواخر دهه‌ی ۸۰ و اوایل دهه‌ی ۹۰ میلادی نامی برای خود دست و پا کرد و به یک سوپراستار تبدیل شد. او سپس اسپاون/آلبرت فرانسیس سیمونز را خلق کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. این شخصیت به‌خاطر پتانسیل‌هایی که دارد، از سوی رسانه‌های معتبری از جمله Empire و IGN در لیست بهترین شخصیت‌های کمیک بوکی قرار گرفته است. نقاط عطف فعالیت مک‌فارلن به همین دو مورد خلاصه نمی‌شود و در سال ۱۹۹۲ با همکاری چند فرد دیگر شرکت ایمیج کامیکس را تاسیس کرد؛ شرکتی که در حال حاضر سومین فعال بزرگ حوزه‌ی کمیک بوک قلمداد می‌شود.

این نویسنده‌ی کمیک بوک اوایل سال گذشته‌ی میلادی مصاحبه‌ای را با وب سایت CBR انجام داد و در بخش‌هایی از آن به احتمال ساخت دو اقتباس تلویزیونی بر اساس کمیک بوک‌های اسپاون اشاره کرد. طبق صحبت‌های او، در آن زمان مذاکرات در حال انجام بودند و حتی چند جلسه‌ای هم برگزار شد. ظاهرا، یکی از آن پروژه‌ها مختص کودکان بود و پروژه‌ی دوم هم مخاطبان بزرگسال را هدف می‌گرفت. مک‌فارلن در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفته بود به احتمال بسیار هر دو محصول ساخته شده و پس از اکران فیلم سینمایی اسپاون پخش خواهند شد. این نویسنده‌ی آمریکایی چند سالی است که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند فیلمی جدید بر اساس ماجراجویی‌های آلبرت فرانسیس سیمونز تولید کند.

تاد مک‌فارلن چندی پیش یکی از مهمانان برنامه‌ی ویدیویی Talking Shop محصول وب سایت Comic Book بود. او در یکی از بخش‌های مصاحبه‌ی خود گفت ۹۰ دقیقه از انیمیشن سریالی Spawn آماده است:

چند سال پیش پروژه‌ای را آغاز کردیم و همچنان تمامی کارهای مربوط به آن را دارم که شامل صداهای ضبط شده و باقی موارد می‌شود. بنابراین، ۹۰ دقیقه از سریال آماده است. تنها کاری که الان باید انجام شود، ساخت محصول نهایی با استفاده از تکنیک سل انیمیشن است. بقیه‌ی چیزها طراحی شده‌اند.

مسلما پس از آماده شدن محصول نهایی باید موسیقی و افکت‌های صوتی را هم اضافه کنیم اما به‌طور کلی می‌توان گفت نسخه‌ی ۹۰ دقیقه‌ای این سریال از مدت‌ها قبل آماده بوده است. تنها منتظر بوده‌ام که اقتباس سینمایی اسپاون اکران شود و سپس به سراغ دست‌اندرکاران انیمیشن رفته و بگویم: «بیاید کار این پروژه را در زمانی مناسب تمام کنیم.»

تاد مک‌فارلن اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی از برنامه‌هایش برای ساخت یک اقتباس سینمایی بر اساس کمیک بوک‌های اسپاون پرده برداشت. فرآیند نوشتن فیلمنامه در اوایل ۲۰۱۶ به اتمام رسید و چند وقت بعد مک‌فارلن با بلام‌هاوس پروداکشنز به توافق رسید تا آن شرکت وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را بر عهده بگیرد و او هم روی صندلی کارگردانی بنشیند. البته طی چند وقت اخیر اختلافاتی به وجود آمده است. طبق گفته‌های این نویسنده‌ی آمریکایی، هر یک از افراد تصمیم‌گیرنده نسخه‌ی متفاوتی را از اقتباس سینمایی اسپاون را در ذهن خود دارند. همین موضوع باعث شده تا رسیدن به توافق نهایی به موضوعی نسبتا پیچیده تبدیل شود. البته او در صحبت‌های خود تاکید کرد اگر مجبور باشد مقداری از فیلمنامه را تغییر دهد، به‌طور کامل کنار می‌کشد.

تا به این لحظه، حضور جیمی فاکس (Jamie Foxx) و جرمی رنر (Jeremy Renner) در فیلم سینمایی قطعی شده است. در ضمن، این پروژه قرار بود در تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی وارد فاز تولید شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا